کمیته نظارت بر تبلیغات محیطی در شیروان تشکیل شد

کمیته نظارت بر تبلیغات محیطی در شیروان تشکیل شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان از کمیته نظارت بر تبلیغات محیطی در شیروان خبر داد.

به گزارش محیطی به نقل از فارس، احمد زیبایی ظهر امروز در نشست کمیته نظارت اماکن تبلیغات محیطی اظهار کرد: بی ‌گمان تبلیغات محیطی مهم‌ ترین حوزه در امر ترویج فرهنگ عمومی و تأثیرگذاری آن در همه مسائل فرهنگی اجتماعی وجود دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شیروان با اشاره به مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان مبنی بر ساماندهی و بررسی وضعیت تبلیغات محیطی، از تشکیل کمیته نظارت بر تبلیغات محیطی خبر داد.

زیبایی در ادامه با تشریح دستورالعمل تبلیغات محیطی از تبلیغات یک ظرفیت مهم در پیشبرد مسائل فرهنگی اجتماعی نام برد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان گفت: تبلیغات و اطلاع ‌رسانی نقش کلیدی را در همه مسائل داشته و باید از این توان هر چه‌ بهتر استفاده کرد.

وی همچنین اجرای قانون ممنوعیت اسامی و عناوین بیگانه در سر درب اماکن و واحدهای صنفی، ساماندهی مراکز چاپ و تبلیغات شهرستان، بازدیدهای دوره ‌ای از مراکز و نظارت محتوایی اقلام تبلیغاتی را ازجمله اقدامات شاخص اجرا شده توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ذکر کرد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان شیروان گفت: در راستای اجرای قانون ممنوعیت اسامی و عناوین بیگانه در سر درب اماکن و واحدهای صنفی تذکرات لازم به واحدهای صنفی شهرستان که از اسامی بیگانه استفاده کرده‌اند ارائه‌ شده است.

زیبایی بیان داشت: این واحدها باید از اسامی ایرانی استفاده کرده و اسامی به ‌کاررفته خارجی را از عنوان واحد خود حذف کنند.

گفتنی است در این نشست که با حضور نمایندگان فرمانداری، دادستانی و شهرداری برگزار شد حاضران به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در راستای ساماندهی تبلیغات محیطی پرداختند.

تهیه بانک اطلاعات ظرفیت‌های تبلیغاتی شهری، شناسایی مراکز تبلیغات غیرمجاز شهرستان و واگذاری تابلوهای تبلیغاتی به کانون‌های دارای مجوز از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهم‌ ترین مصوبات بود.

شیروان به ‌عنوان دومین شهر بزرگ و پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.