نقد و بررسی کمپین تبلیغاتی تاپیس

نقد و بررسی کمپین تبلیغاتی تاپیس

رونمایی از برند تاپیس

این روزها اگر به دور و اطراف شهرهای بزرگ بیشتر دقت کرده باشید متوجه تابلوهای تبلیغاتی با عنوان تاپیس با پشت زمینه قرمزرنگ شده اید و این پراکندگی تابلوها در نقاط مختلف با یک رنگ و طرح بیانگر رونمایی از یک کمپین گسترده ، برند تاپیس می باشد.
اگر در طرح این تابلوهای تبلیغاتی دقت کرده باشید طرح یک ورق چیپس طراحی شده که یک سمت آن به رنگ قرمز درآمده و سمت دیگر آن هاله ای رنگ زرد یا همان رنگ چیپس نمایان است و قصد معرفی محصول تاپیس که درواقع همان چیپس می باشد را دارد.
در فاز دوم اجرای تاپیس، تابلوهای تبلیغاتی با پاکت های چیپس با طعم های مختلف آن اکران گردیده و همچنین در این باره مراسمی در غرفه برند برتر در محل تالار کوه سر مشهد برند تاپیس معرفی و رونمایی گردید.این کمپین متعلق به شرکت شهد پاک می باشد که با برند تاپیس محصولات خود را به بازار عرضه می کند.

نقد و بررسی کمپین تبلیغاتی تاپیس

قرمزی رنگ تابلوهای تبلیغاتی تاپیس چشم هر بیننده ای را ناخودآگاه به خود جلب می کند و همانطور که قبلا اشاره کرده بودیم فاز نخست این تابلوهای تبلیغاتی عنوان تاپیس را بر روی یک طرح ورق چیپس به یدک می کشد تا تداعی گر این کمپین در ذهن بیننده شود و به نوعی ذهن مخاطب را درگیر این طرح تبلیغاتی کند.
با این وجود طراحی کلمه تاپیس باعث برداشت القای اشتباه به مخاطب نسبت به خواندن این طرح می شود و بعنوان مثال این کلمه با تلفظ های مختلفی همچون تاپیکس،تاپی سی و تایپاس در ذهن مخاطب نقش می بندد.

تاپیس قرمز رنگی که درفاز نخست نظر بسیاری از مخاطبین از جمله صاحب نظران در این زمینه را به خود جلب کرده بود در زمان اجرای فاز دوم،صرف نظر از قوانین کمپین تبلیغاتی پیش رفته و گویا از رنگ قرمز خسته شده و یا بدنبال جذابیتی در این طرح می گردد به همین سبب تابلوهای که برروی آن چیپس تاپیس را معرفی کرده ،یکی در میان با پس زمینه صورتی و قرمز به اجرا درآورده است…!!


شاید صورتی بودن رنگ این بیلبوردها بخاطر رنگ جلد چیپس تاپیس باشد و چشیدن اوج لذت یک طعم را با رنگ تابلوهای تبلیغاتی اش به نمایش می گذارد و اگر بر این اساس پیش برود شاهد تابلوهای دیگر تاپیس با رنگ های سبز،سفید و آبی،بسته با رنگ بسته بندی های جلد تاپیس خواهیم بود…


و درنهایت اجرای تبلیغات تاپیس در قالب یک کمپین تبلیغاتی در نقاط مهم کشور بسیار اثر گذار و با نظم زمانی مشخصی اجرا گردید و انتخاب رنگ پس زمینه قرمز با طراحی ورق چیپس که بطور هوشمندانه صورت گرفته، نشان ازپویایی برند دارد مجله محیطی دات کام با نقد سازنده سعی در کمک به خلق آثار بهتر و اصیل تر درصنعت تبلیغات دارد.

9 دیدگاه برای “نقد و بررسی کمپین تبلیغاتی تاپیس

 1. سعید گفت:

  سلام اگر با دقت پیشتری به لوگو نگاه کنید در پس زمینه ذهن نوار بهداشتی آلودهای را تداعی می کنداحتمالا مدیران کارخانه زمان کوتاهی را جهت ظراحی لوگو داشته اند.

 2. ناشناس گفت:

  با یه جستجوی ساده می دیدید که یک کپی خیلی کودکانه و غیر حرفه ای از این کاره!

  http://cdn.potatopro.com/cdn/farfuture/U4TJ1iHKRrwx5vrMS7lZzhFy97TD7jKBlYLzvdm8n4E/mtime:1453403198/sites/default/files/pictures/lays-cheese-flavor-swap-809.jpg

  1. ناشناس گفت:

   بی تربیت اشغال اگر هم بود نباید میگفتی

 3. امیر کیوانفر گفت:

  طراحی لوگوی تاپیس بسیار حرفه ای و هوشمندانه انجام گردیده ،فقط باید درک بالایی از طراحی داشت تامتوجه اوج ذوق و هنر طراح شد.

 4. رزیتا گفت:

  سلام این چیپس سالم و بسیار خوشمزه است و مزه سیب زمینی میدهد تا چیپس به نظر من به جای چیپس های مضر چیپس تاپیس بخورید

 5. ناشناس گفت:

  به نظر من که ارم جالبی برای شرکتی مثل چیپس نیست که بتونه جلب توجه بکنه.

 6. drew seeley گفت:

  Hi very delicious

 7. چیپس خیلی ترانس چربیش خیلی بالاست نخوریذ

 8. تبلیغات امروز گفت:

  به نظر بنده طراحی بسته های تاپیس نسبت به رقبا داخلی خوب هست اما در بازار بین المللی هنوز جای کار داره الل خصوس ارم کمپین خیلی ظعیف است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.