کمپین تبلیغاتی اسنوا

کمپین تبلیغاتی اسنوا

در این مقاله سعی داریم تا در کمپین تبلیغات اسنوا که اخیرا سر و صدای فراوانی داشته است را مورد نقد و بررسی قرار دهیم و تصاویر اکران بیلبوردهای تبلیغاتی این برند را برای شما در قالب یک گالری کامل ارائه دهیم.

درباره اسنوا

اسنوا در صنعت لوازم‌ خانگی به دنبال این است که تبلیغات محیطی انجام دهدتا یک خرید درست و آگاهانه را برای مصرف‌کنندگان رقم بزندحداقل در فضای که عدم اعتماد نسبت به کالاهای ایرانی وجود دارد حال آنکه اسنوا برندی کاملا ایرانی است.اسنوا به‌عنوان یکی از نامهای تجاری ایرانی متعلق به گروه انتخاب از سال 1384 در صنعت لوازم‌خانگی پا به عرصه بازار گذاشت این معرفی اسنوا از خودش است. اسنوا یکی از زیر برندهای گروه صنعتی انتخاب است و در شهرک صنعتی واقع در اصفهان حدود 10 سال است که پا به عرضه لوازم‌خانگی گذاشته و فروشگاه‌های بزرگی نیز در سراسر کشور راه‌اندازی کرده، و توانسته با استفاده از تبلیغات محیطی مختلف و تلویزیونی جایگاه ذهنی نسبتا قابل قبولی در ذهن مخاطب ایرانی کسب کند.

معرفی کمپین تبلیغاتی اسنوا

اسنوا راهی میان بر را پیشبرد به سوی فناوری خود انتخاب کرده است وبا تبلیغاتی هوشمندانه برای این حرکت وتغییر به دنبال تعادل وپویایی است. اسنوا کمپینی شروع کرده که درصدد بازسازی مجدد برند خود است که در اصطلاح حرفه‌ای به آن ری برندینگ گفته می‌شود. ری برندینگ معمولا بعد از سال ها تحقیقات و بررسی مفصل و بعد از تشخیص ضعف‌هایی در عملکرد برند صورت گرفته و معمولا بر روی هویت بصری، پیام‌ها و شعارهای برند تآثیر گذاشته و آن چیزی است که اسنوا در حال تغییر آن است.

تابلو تبلیغاتی ری برندینگ اسنوا

فرآیند ریبرندینگ اسنوا

به نظر میرسد ریبرندینگ اسنوا به نوعی همان تغییر چهره است در نگاه اول شاید اولین چیزی که به ذهنمان خطور کند این است که شاید این کالا از عدم اعتماد به نفس در تولید محصولات برخوردار بوده و با این تغییرات میخواهد رنگ ولعاب خود را زیاد کند تا توجه مخاطب را به سوی فناوری جدیدش جلب کند و حس پایداریش را بالا ببرد وتصمیم گیری برای چنین کاری یک امری آگاهانه و هدف مندانه است.
درست مانند فردی که میخواهد برای رفع نقایص زیبایی چهره اش به اصطلاح زیر تیغ جراحی برود معمولا مدت زمانی طولانی روی این موضوع فکر کرده و از پزشکان مختلف مشاوره میگیرد و به تصمیم نهایی برای انجام عمل میرسدونهایتآ استرس،ناراحتی،و هزینه های جراحی را متقبل میشود،او این کار رابرای زیباتر شدن خودش اعتماد به نفس بیشتر انجام میدهدو نه تحت تآثیر قرار دادن دیگران.
وریبرندینگ هم درست مانند عمل جراحی ،فرآیندی نیست که یک شبه به نتیجه برسد بلکه نیاز است از فردای عمل جراحی تا زمانی که بیمار به مرحله ثابت و پایدار از نظر عمل برسد نیازمند زمان و حمایت و پیگیری و مراقبت دارد تا محل زخم ها بهبود یا بد و تورم بعد از عمل کاهش یابد.
این جاست که نقش ما ایرانیان باید پررنگ تر شود و به تبلیغات محیطی ، خرید و حمایت از کالای ایرانی در آرامش بخشیدن به این نوع کالا ،برگذر از این نوع محصول از دوره انتقالی ریبرندینگ اهمیت دهیم واین همان تصمیم تبلیغاتی هنرمندانه است که اسنوا را با برندی جدید به بهترین شکل ثبت میکند.

محصولات اسنوا

اسنوا به دنبال یه حسی متفاوت تر از گذشته است به این منظور که بتواند تجربه و مطلوبیت مشتری را در تبلیغات محیطی جلب کند و کالایی را تولید کند که برخاسته از فرهنگ ملی ما باشد،واین چنین است که در این حرکت تعادل را حفظ میکند. بنابراین، حرف جدیدی که اسنوا می‌زند این است که «ایرانی کالایی بخر که به دردت می‌خورد». ما معتقدیم این قدرت را در زیرساخت‌هایمان ایجاد کرده‌ایم که در عین حرکت، تعادل را ایجاد کنیم. ممکن است یک برند خارجی نتواند چنین پیشنهادی به مصرف‌کننده ایرانی ارائه کند، زیرا نیاز متعادل یک ایرانی را نمی‌فهمد. لوگو و هویت جدید اسنوا نیز بر اساس همین Move With Balance طراحی‌شده است. دراین لوگو، استفاده از یک سمبل معروف جهانی Move With Balance و تلفیق آن با هویت و نماد ایرانی باعث شده هویتی ایرانی با رویکرد جهانی به تصویر کشیده شود این به این معنی است که باید در زندگی در پی Move With Balance باشیم، یعنی در زندگی هم تعادل و هم حرکت را پیگیری کنیم.
رنگ سبز و آبی استفاده‌شده در طرح تبلیغات هنرمندانه این هویت بصری نیز نشان دهنده تعادل و حرکت است، به‌گونه‌ای که سبز به‌عنوان نماد حرکت و آبی به‌عنوان رنگ تعادل سازمانی در هویت بصری جدید اسنوا آمده است.

لوگوی اسنوا
اسنوا با برند قرمز رنگی که بر سر در فروشگاه های خود نصب کرده سعی در حس اعتماد مشتری نصبت به این محصول را دارد وهمچنان خواهان برجای ماندن این حس است اما با شمایلی جدید این روزها اسنوا با ظاهر قدیمی و قرمز رنگش درحال خداحافظی کردن است وبا عرضه اندام جدیدی خودش را به مشتریانش معرفی میکند.

درزیر میتوانید لوگوی سابق اسنوا به همراه یکی از طرح های بیلبورد اسنوا را مشاهده نمایید:

لوگوی قدیم اسنوا

طرح بیلبورد قدیمی اسنوا

اما اسنوا درواقع با تمرکز بر مدل جدید در حال ایجاد  توجه دوباره به برند خود برآمده و سعی کرده است با استفاده از  “تبلیغات برای تبلیغات” در ذهن مخاطب ایجادکند و تبلیغات اولیه خودشان نوعی تبلیغ برای تبلیغات ثانویه محسوب می‌شوند. در گام‌های بعدی از نام برند رونمایی می‌شود و ریبرندینگ عمومی می‌شود.

روی ما حساب کنید

اولین گام برای نشان دادن این تعادل وپویایی، شعار «روی ما حساب کنید» ا سنوا است. این همان چیزی است که مصرف کننده انتظارش را داردو به این آسودگی خیال برسد که می تواند روی این برند ملی واقعا حساب کند ومفهوم وارزش حرکت با تعادل را حفظ کند وستون هایی که عزم اسنوایی بر آن استوار است را میتوانید در میحطی دات کام مشاهده کنیم.

هشت ستون اسنوا

مزیت های ریبرندینگ

محیطی دات کام بر طی تحقیقاتی که انجام داده معتقد است در ساختار اسنوا تحولات تکنولوژیک صورت گرفته و سازمان در این زمینه به‌خوبی رشد پیداکرده است،وهمچنین اسنوا در حوزه تحقیق و توسعه، از شرکتی تولیدکننده فیچر، به شرکتی ارتقا پیداکرده‌ که می‌تواند پلتفرم جدید ارائه دهد. نمونه این تجربه در محصولات اسنوا قابل‌ مشاهده است. اسنوا حالا به نسل سوم این تحول ورود پیدا می‌کند و به دنبال ایجاد یک پارادایم جدید است. اسنوا می‌خواهد فنّاوری را توسط تبلیغات محیطی شرکت در ساختارهایش ایجاد کند که به همین دلیل، بخش تحقیق و توسعه برنامه‌ریزی جامعی صورت داده است.

بلوغ سازمانی اسنوا
در اسنوا تبلیغات محیطی خاصی در حال شکل گرفتن است وتحولات و زیرساخت‌هایی ایجادشده که می‌تواند دلیل باورپذیری ری‌برندینگ اسنوا را نشان دهد و اسنوا توان انجام این ری‌برند را در خود می‌بیند. باید توجه داشت، ری‌برندینگ الزام سازمانی اسنوا بوده و این برند به دلایل متعدد باید به سمت ری برند حرکت کند واسنوا به واسطه این تغییرات وتبلیغات هوشمندانه حرف های زیادی برای گفتن دارد به عنوان مثال وقتی مصرف‌کننده و یا فروشنده با ذهنیت قبلی برخورد می‌کند، دقیقاً مانند این است که اسنوا هیچ تغییری را اعلام نکرده واین مستلزم این است که سازمان‌ها ظاهر خود را همراه با باطن تغییر ‌دهند تا دیگران نیز حس ایجاد تغییر را داشته باشند،و به مشتریان اعلام کند که درحال تغییر کردن است سپس به‌طرف سازمان بیایند و جزئیات تغییر را خود جویا شوند.
سازمان‌ها نیز ناگزیر هستند که در طول چرخه حیاتشان این ری برند و تبلیغات محیطی را ایجاد کنند، وگرنه آن حس سکون و باقی ماندن در آن‌ها به وجود خواهد آمد.

  بیلبورد جدید اسنوا دراصفهان

 

بیلبورد تبلیغاتی اسنوا                                تیزر جدید اسنوا                                بیلبورد جدید اسنوا

بیلبورد تبلیغاتی اسنوا                                 بیلبورد تبلیغاتی اسنوا                               لوگوی جدید اسنوا

وب سایت رسمی اسنوا

5 دیدگاه برای “کمپین تبلیغاتی اسنوا

 1. مجید گفت:

  چه جالب من خیلی وقت بود پیگیری می کردم ببینم مربوط به چه شرکتی هستش این تبلیغ
  ممنون از اطلاعاتتون

 2. ناشناس گفت:

  متاسفانه

 3. حجت از قزوین گفت:

  من اسنوا خریدم پشیمانم خیلی بیخوده لباسشویی اسنوا خریدم یک ساله عذاب میکشم درستم نمیکنند هر کی میخواد اسنوا بخره از من بپرسه ۰۹۱۹۱۹۳۹۷۶۱

 4. حجت گفت:

  من اسنوا خریدم پشیمانم خیلی بیخوده لباسشویی اسنوا خریدم یک ساله عذاب میکشم درست نمیکنند تعمیرکار سردر نمیاره هر کی میخواد اسنوا بخره از من بپرسه با این شماره تماس بگیربد ۰۹۱۹۱۹۳۹۷۶۱

 5. حجت گفت:

  اسنوا نخرید مثل من بیچاره میشید مسولان اسنوا با من تماس بگیرند ببینند درد من چیه ببه کی باید بگم حجت هستم ازقزوین۰۹۱۹۱۹۳۹۷۶۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.