ورودی اراک نیازمند المان های فرهنگی و تاریخی مناسب است.

ورودی اراک نیازمند المان های فرهنگی و تاریخی مناسب است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: ورودی اراک به عنوان پیشانی شهر نیازمند المان های فرهنگی و تاریخی مناسب است.

به گزارش پایگاه خبری محیطی و به نقل از ایرنا، فتح الله حقیقی عصر دوشنبه در نشست صحن علنی شورای اسلامی کلانشهر اراک افزود: با ایجاد المان های تاریخی کلانشهر اراک در ورودی این کلانشهر می توان مردم و گردشگران را با تاریخ کهن این منطقه آشنا و زمینه حضور گردشگر و در آمد اقتصادی فراهم کرد.

وی ادامه داد: برخی طرح های نیمه تمام در سطح کلانشهر اراک وجود دارد که طولانی شدن این طرح ها چهره مناسبی برای منظر شهری نیست و لازم است برای رفاه حال همشهریان تصمیم گیری های لازم برای تعیین و تکلیف این طرح ها انجام شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی با یادآوری انجام برخی فعالیت ها در حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استان در سال جاری خاطر نشان کرد: در حوزه سیاسی مقرر شده بود خانه احزاب در کلانشهر اراک ایجاد شود که بهره برداری از این طرح در نخستین فرصت با حضور رئیس خانه احزاب کشور آغاز می شود.

حقیقی گفت: استان مرکزی در گذشته از رتبه مناسبی در حوزه حوادث درون شهری و برون شهری برخوردار نبود که اکنون با انجام کار کارشناسی، برگزاری نشست های تخصصی و آشکارسازی نقاط حادثه خیز جاده های استان در طول چهار ماه گذشته رتبه استان در حوزه حوادث رانندگی بهبود یافته است.

وی یاد آور شد: اکنون در حوزه اجتماعی مصداق های نشاط و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مشخص و تکالیف دستگاه های مربوطه به آنها ابلاغ شده است.

حقیقی رفع مشکلات اجتماعی را کلید جلوگیری از بروز بسیاری از مسائل در سطح جامعه و کشور دانست و گفت: استانداری و دستگاه های دولتی استان مرکزی آمادگی هرگونه همکاری با شورای اسلامی و شهرداری کلانشهر اراک برای بهبود منظر شهری و رفع مشکلات اجتماعی در این کلانشهر را دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: صحن شورای اسلامی محل طرح مسائل سیاسی نیست و برای بهبود ارائه خدت به مردم باید مسائل اجتماعی، بهداشتی و درمانی و فرهنگی مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

حقیقی یاد آور شد: برای ارائه خدمات دستگاه ها به مردم مناطق حاشیه ای کلانشهر اراک، اکنون مکان هایی برای استقرار این دستگاه ها در مناطق حاشیه ای ایجاد شده است.

وی با یاد آوری ایجاد مجتمع های اردوگاهی در استان مرکزی افزود: این مجتمع ها در مدت 50 روز در این استان ایجاد و معتادان متجاهر در این مکان جمع آوری و مورد پالایش قرار می گیرند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی افزود: ایجاد این مجتمع ها کاهش سرقت های خرد در استان را به همراه داشته است.

فرماندار شهرستان اراک نیز در این نشست گفت: فرمانداری این شهرستان اختیارات شورای اسلامی کلانشهر اراک را در چارچوب قوانین و مقررات تضمین می کند.

حسین بختیاری افزود: این آمادگی وجود دارد در صورتی که دستگاه یا نهادی همکاری لازم را با شورای اسلامی کلانشهر اراک نداشته باشد مدیر استانی یا شهرستانی آن دستگاه توجیه و اقدام های لازم برای دفاع از اختیارات شورای اسلامی انجام شود.

وی ادامه داد: نمایندگان شورای اسلامی کلانشهر اراک و نمایندگان مردم، پل ارتباطی شهروندان و دولت بوده و همکاری با این نهاد مدنی یکی از مهمترین وظایف دستگاه های دولتی به شمار می رود.

فرماندار شهرستان اراک گفت: این شهرستان برای افزایش نشاط اجتماعی در جامعه در مدت سه سال گذشته با برنامه های مفرح فرهنگی رتبه ممتاز را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

بختیاری با یادآوری عدم انجام مکاتبات لازم برای پخش مسابقات جام جهانی در پارک های شهرستان اراک با فرمانداری این شهرستان افزود: پیش از برگزاری مسابقات جام جهانی به شهرداری این کلانشهر اعلام شد امنیت نقاطی که امکان پخش این مسابقات وجود داشته باشد، توسط این فرمانداری تامین می شود.

شهردار کلانشهر اراک نیز در این نشست گفت: اجرای طرح 58 متری برای رفع گره های ترافیکی در آینده یکی از نیازهای ضروری این کلانشهر محسوب می شود.

داوود تاجران افزود: با تصویب شورای اسلامی کلانشهر اراک برای اجرای طرح 58 متری نشست هایی با سرمایه گذاران اجرای این طرح برگزار و پیش پروانه برای اعتماد سازی اجرای آن صادر شد.

وی ادامه داد: برای اجرای این طرح پیش بینی امتیازات بیشتر برای مالکان این طرح در نظر گرفته شده است.

مدیر پروژه بزرگراه امیرکبیر (طرح 58 متری) اراک نیز در این نشست گفت: اجرای طرح 58 متری این کلانشهر از 16 سال پیش مصوب شده که این مهم مشکلات و بحران های مختلفی را برای مالکان این منطقه به همراه داشته است.

علیرضا بیاتیان افزود: با برگزاری نشست های تخصصی پیش بینی ها و کار کارشناسی مطابق با منظر شهری کلانشهر اراک انجام شده است.

وی حضور سرمایه گذار را مهمترین عامل موفقیت اجرای طرح 58 متری اراک دانست و گفت: با توجه به بودجه های شهرداری کلانشهر اراک امکان اجرای این طرح از محل اعتبارات شهرداری وجود ندارد.

کلانشهر اراک مرکز استان مرکزی است و در این شهر بیش از 520 هزار نفر جمعیت زندگی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.