هزینه های گزاف بیلبوردهای اطلاع رسانی سفر چند ساعته

هزینه های گزاف بیلبوردهای اطلاع رسانی سفر چند ساعته

داستان سفر مسئولان به شهرها و استان های کشور و هزینه های مالی هنگفت برای تبلیغات و پذیرایی از آنها، حکایتی است که همچنان باقیست .
به گزارش مجله خبری محیطی ، تدارکات سفر روحانی به شهر ری که امروز بوده است نشان می دهد که همچون سابق، تشریفات پرهزینه ای برای استقبال از مسئولین در نظر گرفته شده است .
در جای جای شهر ری، بیلبوردهای رنگارنگی با تصاویر رئیس دولت و برخی از سخنان وی نصب شده اند. حتی مشاهده می شود که فاصله این بیلبوردها به چند متر از یکدیگر نیز نمی رسد . اگر مقصود از این همه تبلیغات، اطلاع رسانی برای شهروندان است، می شد با هزینه های به مراتب کمتری مردم شهر ری را از ورود رئیس جمهور به شهرشان آگاه کرد.
هزینه هایی که برای تبلیغات جهت استقبال ها می شود، می تواند صرف کارهای ضروری دیگری شود که نفع آن به تمامی شهروندان برسد.
بیلبورد تبلیغاتی روحانیاطلاع رسانی برای سفر یک مقام بلندپایه مانند رئیس جمهور، با توجه به پیشرفت ابزارهای اطلاع رسانی می تواند با هزینه های بسیار پایینی انجام شود. اعلام زمان و مکان سفر از طریق صدا و سیما، روزنامه های دولتی و حتی شبکه های اجتماعی، هزینه ها را به شدت تقلیل می دهد. شبکه های اجتماعی در چند سال اخیر ثابت کرده اند که می توانند موج های خبری بزرگی ایجاد کنند. وقتی ظرفیت شبکه های اجتماعی در چنین ابعادی وجود دارد، دیگر نیاز به چاپ صدها بنر و پوستر تنها برای یک سفر چند ساعته نیست.
دولت حسن روحانی که در شعارهای اقتصادی خود بر صرفه جویی و کاهش هزینه های دولتی تاکید کرده می بایست ابتدا جلوی ریخت و پاش های اینچنینی را بگیرد که متاسفانه به یک رویه در سایر دولت ها تبدیل شده است. ادامه این روند به ویژه در شرایط معیشتی و اقتصادی ضعیف مردم، باعث سرخوردگی و بی اعتمادی به شعارها و برنامه های اقتصادی دولت می شود و همچنین منابع دولتی را هدر می دهد.

2 دیدگاه برای “هزینه های گزاف بیلبوردهای اطلاع رسانی سفر چند ساعته

  1. ایرانی گفت:

    نصب چند بیلبورد هزینه دارد؟ یا ساخت جایگاههای بیست میلیون تومانی در سطح کلیه شهرها در دور اول سفر محمود خان .. شما که دلتان زیاد نازک است و درد می کند در زمان ایشان کجا بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  2. فورد میگوید: کسی که بخاطر صرفه جویی در هزینه ها، تبلیغات خود را متوقف میکند مانند کسیست که برای صرفه جویی در وقت، ساعتش را متوقف کند. در دولت قبلی هم چنین ریخت و پاشهایی صورت میگرفت ولی کسی جرات نمیکرد حتی بر علیه آن متنی بنویسد، بنده هم مخالف ریخت و پاش هستم ولی دولت روحانی لااقل این حسن را دارد که می توان چنین خبرهایی را بدون ترس نوشت و منتشر کرد. در کل ممنون از مقاله مفیدتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.