هد اند شولدرز در لبخند ژوکوند

هد اند شولدرز در لبخند ژوکوند

تبلیغ شامپو ضدشوره هد اند شولدرز را در کمپینی خلاقانه می بینیم این تبلیغ که در حقیقت دستکاری در تابلوی نقاشی معروف مونا الیزا است. این نقاشی که نسخه اصلی آن لبخند خاص مونا لیزا (ژوکوند) را نشان می دهد با برداشت آزاد و دستکاری طراح آرژانتینی در این تبلیغ پوست سر مونا لیزا را نشان می دهد که بدون شوره است. از جمله ویژگی های خاص این تبلیغ می توان به تبلیغ در ایستگاه اتوبوس و مهمتر از آن استفاده از تصویری معروف برای تبلیغ خود اشاره کرد.
این تبلیغ خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Del Campo Nazca Saatchi & Saatchi در آرژانتین به مدیریت خلاقیت Mariano Serkin, Maxi Itzkoff, Lucas Panizza, Norberto Vatrano اجرا شده است.

مونا لیزا

مونالیزا که به لبخند ژوکوند نیز شهرت دارد، نام یکی از معروف‌ترین تابلوهای نقاشی لئوناردو داوینچی هنرمند مشهور ایتالیایی است که با رنگ روغن بر روی صفحه چوب سپیدار نقاشی شده‌است.
این اثر استثنایی در طول تاریخ چندین بار ربوده شده، و با این‌که بیش از ۵۰۰ سال از زمان خلقش می‌گذرد اما آسیب چندانی ندیده‌است. مونالیزا هم اکنون در تملک دولت فرانسه می باشد و در موزه لوور در پاریس نگهداری می‌شود.
تابلوی مشهور لبخند ژوکوند به دلیل لبخند بسیار مرموز مونالیزا و همچنین سبک نوین نقاشی لئوناردو داوینچی در آن زمان، به شهرت جهانی رسید. گفته شده‌است که داوینچی سفارش نقاشی این اثر را بین سال‌های ۱۵۰۳ تا ۱۵۰۶ دریافت کرد، اما آن را به موقع تحویل نداد و چند بار آن را عوض کرد.

هد اند شولدرز

هد اند شولدرز (به انگلیسی: Head & Shoulders) یک نام تجاری از شامپو ضد شوره سر تولید شده توسط پروکتر اند گمبل است. head and shoulders کلاسیک تمیز شامپو شامپویی با فروش بالا در ایالات متحده آمریکا است.
تاریخچه
پروکتر اند گمبل محققان برای اولین بار در ساخت جدید شامپو ضد شوره سر در سال ۱۹۵۰ تصمیم گرفت. نزدیک به یک دهه تحقیق تصمیم به ساخت فرمول جدید که محصول را به روی pyrithione شامپو معرفی شده‌است کردند.
head and shoulders اولین بار در ماه نوامبر ۱۹۶۱ تا بازار آمریکا معرفی شده، به عنوان یک رنگ آبی فرمول شامپو سبز می‌باشد.
این محصول در ایران هم از بازار خوبی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.