نقش تبلیغات در کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال

نقش تبلیغات در کاهش صدمات چهارشنبه آخر سال

تغییر سبک زندگی مردم، از جمله موارد پر اهمیتی است که باید در اولویت فرهنگ سازی شهری قرار گیرد. لذا تبلیغات در راستای چهارشنبه آخر سال گام جدی در کاهش خسارات جبران ناپذیر را بهمراه دارد.

اگر مردم موافق و هم قدم با این تبلیغات فرهنگی شوند، دیگر کمتر شاهد آتش سوزی و سوختگی های ناخواسته افراد پیر و جوان و دیگر صدمات خواهیم بود، زیرا همه این مشکلات از عدم رعایت حقوق دیگران نشات می گیرد.

در حقیقت اجرای تبلیغات محیطی علاوه بر انظباط شهری، باعث آرامش و امنیت شهروندان و کاهش عادت های زشت رفتاری در شهر، خانواده و حتی رفتارهای شخصی می شود.

از آنجایی که هر رسانه ‌ای، وظایف و کارکرد خاصی برایش تعریف شده، مخاطبان خاص خود را نیز دارد، برگزاری کمپین های تبلیغاتی و تبلیغات یکپارچه در رسانه ها می تواند تاثیر گذاری قابل توجه ای را داشته باشد و اگر رسانه‌ها و تبلیغات شهری به طور هماهنگ در این نوع کمپین‌ها حضور فعال نداشته باشند، کمپین‌ها با شکست مواجهه می‌شوند. در واقع هدف از برگزاری تبلیغات این است که مردم به اطلاعات، آگاهی، دانش و مهارت دست پیدا کنند تا در روز چهارشنبه سوری کمتر صدمه ببینند.


از جمله فعالیت های فرهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران در آستانه چهارشنبه سوری، اکران بیلبوردهای شهری از عروسک های نسل های مختلف و سریال های همچون ” شهر موش ها” ،” زی زی گولو ” ،” جناب خان”، ” خانه مادر بزرگه “،” کلاه قرمزی و پسرخاله ” می باشد، تا با شعارهای متفاوت مردم را به چهارشنبه سوری بی خطر دعوت نمایند. لازم بذکر است که بیلبوردها با همکاری خانه عروسک و سازمان زیباسازی تدارک دیده شده است.

علاوه بر اکران بیلبوردهای عروسکی در سطح شهر تهران، طرح های فرهنگی دیگری با عنوان ” چهارشنبه سوری بی خطر ” بر روی بیلبوردهای شهری با هدف تشویق شهروندان اکران شده است.

برخی از تبلیغات آموزنده دیگر با نصب پوستر، بنر و تابلوهای تبلیغاتی در سراسر شهرهای بزرگ کشور برای جلوگیری از وقوع حوادث نصب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.