نقش برجسته رسانه ها در کاهش خطرات چهارشنبه آخر سال

نقش برجسته رسانه ها در کاهش خطرات چهارشنبه آخر سال

معاون سیاسی انتظامی فرمانداری فردیس گفت که رسانه ها نقش برجسته ای در فرهنگ سازی برای کاهش آسیب های چهارشنبه آخر سال دارند.

محمدرضا فلاح نژاد در نشست شورای فرهنگ عمومی فردیس در سالن اجتماعات شورای اسلامی شهر مشکین دشت، افزود: هرساله به دلیل استفاده از مواد محترقه و مواد آتش زا خسارات جبران‌ناپذیری به نوجوانان و جوانان جامعه وارد می‌شود.

وی ادامه داد: رسانه ها و نهادهای فرهنگی می توانند با اطلاع رسانی و آگاه بخشی از آسیب ها و پیامدهای استفاده از مواد محترقه را کاهش دهند.

وی افزود: والدین هم با نظارت بیشتر بر فرزندان خود و ممانعت از استفاده مواد محترقه و خطر آفرین در کاهش آسیب های چهارشنبه آخر سال نقش تعیین کننده ای دارند.

وی همچنین گفت: ادارات می توانند با نصب بنرها، چاپ بروشورها و آموزش گروهی نسبت به کاهش آسیب های احتمالی مواد محترقه و مواد آتش زا جوانان را آگاه کنند.

وی اظهار داشت: نهادهای امنیتی و انتظامی تمام تدابیر لازم را برای مداخلات مورد نیاز برای چهارشنبه آخر سال اندیشیده اند.
وی به تبلیغات محیطی در سطح شهرستان اشاره کرد و گفت: محتوای تبلیغات محیطی در این شهرستان باید مجوز از اداره فرهنگ وارشاد اسلامی دریافت کنند.

معاون سیاسی، انتظامی فرمانداری فردیس گفت: رسانه های و نهادهای فرهنگی در افزایش مشارکت های مردمی نسبت به آگاه بخشی جامعه در انتخاب افراد اصلح نقش بسیار موثری دارند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فردیس نیزگفت: تبلیغات محیطی قانون شفاف و صریح بدون ابهامات است در حالی که عده ای پافشاری برای اجرای قانون و مصوبات کمیته تبلیغات محیطی دارند.

جان محمد خوب پور افزود: کسی برای اخذ مجوز تاییدیه اکران تبلیغات محیطی به اداره ارشاد مراجعه نمی کند، اگر قانون اجرا شود به نفع خود مردم است.

وی اظهارداشت: اکران استندها و بیلبوردهای تبلیغاتی باید توسط کانون های تبلیغاتی شهرستان انجام شود.

سازمان زیباسازی شهرداری کرج با برگزاری مزایده تابلوهای تبلیغاتی فردیس را نیز همراه با کرج در اختیار شرکتی قرار داده که حتی در کرج هم مستقر نیست با توجه به مستقل شدن شورا و شهرداری فردیس در اردیبهشت ماه آینده تابلوهای تبلیغاتی این شهرستان باید از کرج مجزا در نظر گرفته شود.

رییس شورای اسلامی مشکین دشت نیز در این نشست گفت: این شهر فاقد دارالقرآن و حوزه علمیه است و شورای این آمادگی را دارد تا مکان مناسبی برای تاسیس این مراکز فرهنگی اختصاص دهد اما تاکنون این امر محقق نشده است.

یوسفعلی نظام لو با اشاره به کمبود فضاهای فرهنگی این شهر افزود: چهار سال گذشته از سوی شهرداری و شورای زمینی به مساحت 1200 متر مربع برای احداث کتابخانه در شهرک بعثت واگذار شد اما تاکنون هیچ عملیاتی از سوی نهاد کتابخانه ها در آن صورت نگرفته است.

شهردار مشکین دشت نیز گفت: این شهر در بخش زیر ساخت های فرهنگی با کمبود مواجه است اما با همدلی و وحدت مسئولان توانستیم فرهنگسرا بسازیم.

محبوب فروزنده افزود: زمینی برای احداث پارک بانوان در منطقه احسانیه مشکین دشت با اعتبار 35 میلیارد رییال اختصاص یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.