نصب المان های جدید شهری در جزیره کیش

نصب المان های جدید شهری در جزیره کیش

به گزارش محیطی به نقل از خبرداغ پرهام جانفشان مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش با بیان اینکه تلاش می کنیم چهره شهر در معابر و میدان با تزیینات تازه و نصب المان های جدید برای گردشگران جذاب تر شود گفت: المان های زیبایی که امسال برای نصب در میادین و معابر و نوار ساحلی آماده شده است طرح های فانتزی و جذابی دارد و ساخته دست هنرمندان بومی جزیره کیش است.

وی افزود: 25 المان زیبا و متنوع پیش از فرا رسیدن سال نو در بخش های مختلف جزیره کیش نصب می شوند. البته اولویت جانمایی این المانها در مناطقی است که پیش از این المانی تعبیه نشده بود. در بعضی مناطق نیز این دست سازه های زیبای هنرمندان کیش جایگزین المان های قدیمی می شوند.

جانفشان با اشاره به فعالیت های گسترده شرکت شرکت عمران، آب و خدمات کیش در زمینه زیبا سازی شهری و آماده سازی بیشتر جزیره کیش برای پذیرایی شایسته از میهمانان نوروزی گفت: امسال برای استقبال از نوروز بیش از 2 و نیم میلیون بوته گل های فصلی در معابر و میادین شهرکاشته شده که این میزان نسبت به سال های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: حدود 1800گلدان( فلاور باکس) نیز در سطح جزیره ترمیم و باز سازی شد. ضمن اینکه رنگ آمیزی جداول و خط کشی های عابر پیاده و آسفالت ها نیز تا 20 اسفند در سطح شهر تکمیل می شود تا نشاط و شادابی بهاری بیشتر در سیمای شهری جزیره کیش دیده شود.

جانفشان با بیان اینکه فضای سبز جزیره کیش امسال بیش از 100 هزار متر مربع افزایش یافت گفت: با توسعه شبکه آبیاری فضای سبز و افزایش 20 هزار متر به طول شبکه آبیاری تحت فشار، فضای سبز این جزیره توسعه یافت تا کیش در زمینه توسعه فضای سبز با فاصله بسیار زیادی از سایر شهرها، جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص دهد. اینک سرانه فضای سبز کیش 170 متر مربع است که این میزان 17 برابر سرانه کشور و 9 برابر استانداردهای جهانی است.

مدیر عامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش همچنین به آسیب های وارد شده به آسفالت معابر در پی بارندگی های مکرر هفته های گذشته اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه ترمیم آسفالت تنها پس از خشک شدن کامل معابر امکان پذیر است این عملیات مقداری زمان بر خواهد بود. البته در برخی نقاط جزیره آسیب ها جزئی بود که دو گروه فعال به سرعت در حال برطرف کردن این آسیب دیدگی ها تا یک هفته آینده هستند.

وی افزود: در سایر مناطق از جمله مسیر میدان دلیران به سمت فرودگاه که رویه آسفالت به طور کامل آسیب دیده بود عملیات بهسازی و ترمیم زمان بیشتری طول می کشد که با همکاری 12 گروه فعال، سرعت ترمیم آسفالت این بخش ها نیز افزایش یافته است.

جانفشان همچنین از اجرای طرح آسفالت رمپ پشت بازار مرکز تجاری با هدف تامین رفاه بیشتر ساکنان و گردشگران و ایجاد راه دسترسی آسان و مناسب به این بازار تا پیش از آغاز سال نو خبر داد.

نور پردازی سطح شهر، معابر و میادین و ترمیم و نور پردازی اسکله مرجان از دیگر فعالیت های شرکت عمران، آب و خدمات کیش برای زیبا سازی بیشتر جزیره کیش و استقبال از گردشگران نوروزی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.