موستانگ در کمپینی خلاقانه

موستانگ در کمپینی خلاقانه

گاه می توان با کمی فکر کارها را آسان کرد هزینه ها را کم کرد و به طور از اتلاف وقت، هزینه و انرژی جلوگیری کرد. نکته ای قابل توجه ای که می توان در این کمپین به آن پرداخت این است که با رسیدن به ایده فوق العاده ناب برای رساندن پیام اصلی کمپین از هزینه های اضافی و توضیحات اضافی جلوگیری شده است. بیلبوردهایی که ما روزانه در سطح شهر می بینیم به طور معمول دارای یک وجه اشتراک هستند و آن شلوغی بیش از حد آنهاست اینگونه بیلبوردها نه تنها تاثیر و بازخورد مثبت نخواهند داشت بلکه به دلیل شلوغی و توضیحات اضافی باعث سردرگمی مخاطب می شوند. اما نکته جالبی که در این بیلبورد وجود دارد طراح تنها به اکران لایه نیمه ماتی که تصویر اسبی بر روی آن قرار دارد اکتفا کرده است. در پشت این بیلبورد چند درخت وجود دارد که با قرار گرفتن لایه نیمه مات همراه با تصویر اسب سرعت بالای اسب را تداعی می کند.  که البته تمام اینها به خودرو موستانگ مدلی از شرکت خودرو سازی فورد اشاره دارد.
این کمپین خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Miami Ad School در میامی امریکا با طراحی Carlos Vasquez و مدیریت هنری Annie Williams  اجرا شده است.

فورد موستانگ

فورد موستانگ (به انگلیسی: Ford Mustang) خودروی ساخته شده توسط کارخانه فورد است. نسل اول این خودرو بر روی پلتفرم نسل دوم فورد فالکون ساخته و در ۱۷ آوریل۱۹۶۴ به بازار عرضه شد. در حال حاضر پنجمین نسل از این مدل به بازار عرضه شده است.
فورد موستانگ کلاس تازه‌ای به نام پونی کار یا خودروهای پونی را در آمریکای شمالی ایجاد کرد؛ خودروهای اسپرت کوپه‌ای که کاپوتی کشیده و پشت کوتاهی داشتند. خودروهایی نظیر شورلت کامارو، ای‌ام‌سی جاولین و دوج چلنجر از دیگر ماشین‌ها در کلاس پونی کارز هستند. موستانگ همچنین الهام بخش طراحی خودروهای اسپرت دیگری نظیر تویوتا سلیکا و فورد کاپری هم بود.
فورد موستانگ پنج ماه زودتر از آغاز رسمی ساخت خودروهای مدل ۱۹۶۵ به بازار عرضه شد. به همین خاطر به مدل‌هایی که در این پنج ماه تولید شد لقب «مدل ۱۹۶۴ و نیم» داده‌اند. ساخت رسمی خودرو از ۹ مارس ۱۹۶۴ در دیربورن در ایالت میشیگان آغاز شد.
گفته می‌شود نام خودرو توسط جان نجار، طراح خودرو به خاطر علاقه‌اش به جنگنده‌های موستاتگ در جنگ جهانی دوم موستانگ انتخاب شد. جان نجار در سال ۱۹۶۱ با همکاری فیلیپ تی کلاک در طراحی پروتوتایپی همکاری کرد که موستانگ ۱ نام گرفت. موستانگ ۱ به طور رسمی در ۷ اکتبر ۱۹۶۲ در گرندپری ایالات متحده آمریکا در واتکینس گلن در نیویورک رونمایی شد. دن گارنی، رانند فرمول یک آن را در پیست راند و رکوردش کمی بیشتر از ماشین‌های فرمول ۱ بود.
روایت دیگری هم درباره انتخاب نام موستانگ وجود دارد. گفته می‌شود رابرت جی اگرت، مدیر تحقیقات بازار فورد این نام را انتخاب کرد. براساس این روایت آقای اگرت کتاب «موستانگ‌ها» نوشته جی. فرانک دوبی را که در سال ۱۹۶۰ چاپ شده بود از همسرش هدیه گرفت و بعداً همین نام الهام بخش نام کانسپت جدید فورد شد. او نام موستانگ را به فهرست نام‌هایی که درباره آن بحث بود اضافه کرد و دست آخر این نام با فاصله زیاد انتخاب شد. امتیاز این نام در آلمان در اختیار شرکت کروپ بود و فورد از خرید این امتیاز با قیمت ده هزار دلار سرباز زد و این ماشین تا دسامبر ۱۹۷۸ با نام «تی-۵» در آلمان فروخته شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.