مشاغل مختلف در آژانس های تبلیغاتی

مشاغل مختلف در آژانس های تبلیغاتی

تبلیغات همانند یک شمشیر دو لبه عمل می‌کند، اگر زیاد از آن استفاده کنیم می‌تواند اثرات سوء داشته باشد و در مقابل استفاده مناسب وسنجیده از تبلیغات می‌تواند همانند کارد جراحی برای بهبود شرایط عمل کند.پس شرایط تبلیغ می‌تواند تبلیغ را به خوب یا مثبت، بد یا منفی تبدیل کند.شرایط نامطلوب، استفاده نادرست از تبلیغات را به همراه دارد و زمینه را برای بروز تبلیغات نامناسب فراهم می‌کند.

در ایالات متحده آمریکا بالغ بر ۲۵۰ هزار نفر به فعالیت در صنعت تبلیغات اشتغال داشته و پیش بینی می شود این رقم به سبب دو روند عمده به سیر صعودی خود ادامه دهد. روند نخست ادغام شدن دائم شرکت ها و از جمله آژانس های تبلیغاتی به هدف افزایش سهام بازار از طریق ارائه گسترده تر خدماتی نظیر بررسی حرفه ای بازار، خرید رسانه ای و تسهیلات تولید تبلیغات به مشتریان و روند بعدی اقدام سریع آژانس ها در جهت تشکیل توابع برون مرزی به دلیل رونق چشمگیر تجارت و بازاریابی بین المللی برای همگام شدن با مشتریان قلمداد می شود.

درخواست های شغلی در آینده ای نزدیک با فضایی با ثبات تر اما در بازاری با رقابت به مراتب فشرده تر مواجه خواهند بود، کارفرمایان نیز همچنان گزینشی تر عمل نموده و به طبع با انگیزه ترین، پرانرژی ترین و آماده ترین کاندیداها بامهارت های ارتباطی و تحلیلی فوق العاده ممتازترین جایگاه های شغلی را از آن خود خواهند نمود.

به هر حال تبلیغات فعالیت ویژه ای است که توانمندی در برنامه ریزی، گردآوری حقایق و خلاقیت قابل توجهی را طلب می کند و علیرغم دستمزدهای اندک در آغاز کار چون بر میزان سن و سابقه شغلی تاکید خاصی وجود ندارد فرصت پیشرفت در این عرصه متحمل تر به نظر می رسد.

مشاغل مختلف در آژانس های تبلیغاتی معمولا به چهار بخش اصلی طبقه بندی می شوند :

کپی رایت کنندگان

این افراد به روشن شدن مفاهیم موجود در پی نگاشته ها و تصاویر بصری یک آگهی تبلیغاتی کمک می کنند. حقایق را کنکاش نموده، مشتاقانه می خوانند و ایده هایی را اقتباس می نمایند. آنان با مشتریان، عرضه کنندگان و هر آنکه بتواند در جهت جلب توجه مخاطب راهنما باشد صبحت می کنند.

کارگردانان هنری

images (2)این افراد بخش خلاق گروه تبلیغات را تشکیل می دهند، ایده های کپی رایت کنندگان را به نمایش گذارده و طرح بندی ها را به وجود می آورند. این هنرمندان طرح های چاپی، نقش های بسته بندی، متن آگهی های تلویزیونی، لوگوها، مارک های تجاری و سمبل ها را می پرورانند، سبک و اندازه کمپوزیسیون را مشخص نموده و جزئیات آگهی را طوری که گراورسازان و چاپگرها قادر به بازسازی آن ها باشند، می آرایند.

مدیران اجرایی حسابداری

این افراد پل ارتباطی آژانس ها و مشتریان به شمار می روند. آنها ناگزیر باید اطلاعات جامعی از بازاریابی و مولفه های آن داشته باشند. توضیح طرح های مشتری برای گروه های خلاق آژانس و توسعه کامل طرح تبلیغاتی بر عهده آنها می باشد. راضی نگاه داشتن مشتریان در الویت وظایف این بخش بوده و از آنجایی که کار حسابداری روابط گسترده ای را ایجاب می کند، شخصیت، صداقت و سیاستمداری از شاخصه های افراد آن محسوب می شود.

خریداران رسانه

images (3)این افراد مناسب ترین رسانه برای مشتریان را انتخاب می کنند. زمانی که نمایندگان رسانه با آمارهای مشخص درباره نرخ های پایین و ارقام بالای مشتریان به آژانس تبلیغاتی مراجعه می کنند، خریداران مذکور موظف به ارزیابی این ادعاها خواهند بود. آژانس های بزرگ و معتبر بخشی از تشکیلات خود را به بررسی بازار اختصاص می دهند تا اطلاعات لازم برای برنامه ریزی های تازه و ارزیابی برنامه های جاری را فراهم نمایند.

 

منبع خبر : پایگاه خبری محیطی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.