مبلمان شهری در شهرهای استان تهران ساماندهی می شود

مبلمان شهری در شهرهای استان تهران ساماندهی می شود

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران گفت: مبلمان شهری در شهرهای استان تهران باید با تلاش شهرداران و شوراهای شهر ساماندهی شود.

به گزارش پایگاه خبری محیطی و به نقل از فارس، هادی رحمتی گفت: استان تهران، از مهم‌ترین برنامه‌هایی که باید شهرداران مورد تأکید و اولویت قرار دهند، را ارتقای شاخصه‌های محیط شهری، رعایت طرح جامع و تفضیلی شهر، تراکم سطح و سطوح، دقت و حساسیت نسبت به نقاط کارگاهی، جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز و جلوگیری از تصرف اراضی که به دلیل ارزش املاک، یکی از مشکلات عمده این شهر است، برشمرد.

وی با بیان اینکه دولت در پروژه‌‌های ملی و مهم هم بودجه کلان ندارد، تأکید کرد: به وضع مبلمان شهری نگاه ویژه‌ای داشته و پیشانی شهر را که جاده ترانزیتی است و فضاهای بصری آن به طراحی خوب و با برنامه‌ریزی مناسب و سیاست‌گذاری مناسب می‌تواند جلوه بسیار زیبایی از شهر را داشته باشد و به امید تأمین بودجه از سوی دولت نباشید.

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تهران گفت: شهرداری باید شهر را در مقابله با زلزله، سیل، حوادث طبیعی و حریق ایمن کند و این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه بر ساخت‌وسازهای قانونی نظارت کافی صورت گیرد و برای هیچ ساختمان ناپایدار، پایان کار صادر نکنید و با مهندسانی که امضا می‌فروشند، برخورد قانونی کنید.

رحمتی خاطرنشان کرد: شهرداران باید از ظرفیت افراد اندیشمند، ورزشی، قرآنی و از ظرفیت‌های فرهنگی موجود در منطقه در قالب کمیته‌ها و تشکل‌های مختلف که خالصانه خدمت می‌کنند، استفاده و در حفظ شأن انسانیت و کرامت‌های کسانی که در شهرداری در لبه پرتگاه کار می‌کنند، کوشا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.