لمپوست بنر چیست ؟

لمپوست بنر چیست ؟

همیشه بشر برای پاسخگویی به نیاز های خود در تمامی ابعاد زندگی راه کارهایی را ابداع و اختراع می نماید.در حوزه تبلیغات رسانه محیطی نیز هر روز شاهد ظهور ابزارهای جدید تبلیغاتی هستیم که از گوشه و کنار جهان وارد شهرهای بزرگ و کوچک می شود.لمپوست بنرها نیز زاییده فکر بشر برای دسترسی به فضاهای تبلیغاتی بیشتر در شهر ها بزرگ هستند. جایی که چهارراه ها و تقاطع ها دیگر فضایی برای نصب بیلبوردها و سازه های تبلیغاتی ندارند لمپوست بنرها فضایی جدید را به روی شرکت های تبلیغاتی و صاحبان آگهی باز می نمایند.لمپوست بنر نسل پیشرفته و اصلاح شده سازه های عمودی است که بر روی تیر چراغ برق در سالهای اخیر توسط شهرداری ها برای نصب اعلانات عمومی مورد استفاده قرار می گرفت. محیطی دات کام در این مقاله به معرفی لمپوست بنر و اجاره لمپوست بنر در تهران پرداخته است تا کسانی که به دنبال تبلیغات این نوع رسانه هستند آگهی کافی در این خصوص را داشته باشند.

لمپوست بنر تبلیغاتی چیست؟

لمپوست بنر در تهرانلمپوست بنر، گونه‌ای جدیدی از المان تبلیغاتی است که از میله‌های مستطیلی در ابعاد یک متر در سه متر تشکیل شده و پس از نصب در محل مورد نظر امکان نصب پارچه تبلیغاتی را فراهم می سازد. که توسط دستگاه های رایج چاپ بنر این کار انجام می شود و پس از چاپ و لبه چسبانی بنر، شما بدون هیچ محدودیتی می توانید نسبت به نصب بنر اقدام نمایید.این سازه تکنولوژی جدیدی در بحث تبلیغات محسوب می شود و امکان اجرای تبلیغات در ابعاد مختلف را نیز فراهم می‌کند. با توجه به کم هزینه تر بودن لمپوست بنر در مقایسه با انواع دیگر المان‌های تبلیغاتی، طیف بیشتری از افراد قادر به استفاده از این فضای تبلیغاتی می باشند تا جایی که اشخاص با مشاغل خرد نیز به راحتی قادر به تبلیغات خدمات و کالاهای خود در مقیاس های محلی خواهند بود.

مکان های مورد استفاده لمپوست بنر:

این نوع سازه ها با توجه به ایستایی و منظم بودن نوع نصب بنر بر روی آن علیرغم ایجاد فضایی زیبا برای شهرهای بزرگ محلی مناسب برای تبلیغات محسوب می شود و این نوع سازه در مکان های مختلفی قابل اکران است، که محیطی دات کام به شرحی از مکان های مورد استفاده آن پرداخته است.

 • دانشگاه ها و ادارات: قابل اکران در مراکز علمی دانشگاه ها و ادارات می باشد و باعث نشاط و پویایی افرادی که در این مکان ها هستند می گردد.
 • استفاده در مراکز فرهنگی و ورزشی: ایجاد هیجان با استفاده از بنرهای زیبا و با طراحی هوشمندانه می تواند ضمن فرهنگ سازی اذهان عمومی نسبت به لمپوست بنرها، چهره های محیط های فرهنگی و ورزشی را متحول می سازد.
 • استفاده در در اتوبان­ها و بزرگراه ها: استفاده از این سازه ها می تواند توسط شهرداری ها، شرکتهای تبلیغاتی و… با ارائه خدمات مطلوب نصب و نگهداری، تعویض و جمع آوری بنر تبلیغاتی و فرهنگی منبع درآمد خوبی باشد و بیشترین اتوبان های که در تهران از لمپوست بنر استفاده کرده اند شامل:اتوبان های چمران ، همت ، یادگارامام ،اتوبان آزادگان، کردستان، اتوبان آیت ا… سعیدی و نیایش می باشد.

تاثیر لمپوست بنر بر مخاطب

originalimage (6)تبلیغات با استفاده از لم پوست بنر یکی از مقرون به صرفه ترین رسانـه ها و ابزارهای تبلیغاتی است که میتـوان با آن رخـدادهـا، پروژه ها ی فرهنگی و تبلیغـات عمومی را ترویچ داد.استفاده از این بنرها در انتقال پیام مستقیم به مخاطبان کارکردی فوق العاده دارند و در زیبا تـر شدن فضـا و چشم نوازی بازدیدکنندگان تاثیر مثبتی دارند.
هر پیام و تبلیغی در کوتاه ترین زمان ممکن به مخاطبان منتقل شود و این همان هدفی است که صاحبین رسانه به دنبال آن هستند. لمپوست بنر سازه ای است که امروزه در بسیاری از کشور های اروپایی استفاده می گردد و در هر کجا که بنگریم می توانیم وجود این سازه را ببینیم و این به معنای این است که لمپوست بنر در انتقال پیام و تبلیغ توانایی بالایی دارد و تأثیر بسزایی در امر تبلیغات دارد وبخوبی می تواند پیام شما را به مخاطبان برساند.

مزایای تبلیغات لمپوست بنر:

 • تکرار در اجرای تبلیغات این سازه باعث زیبایی آن شده است
 • سازه ای نو در تبلیغات محیطی ومتناسب با المان های شهری
 • اندازه و ارتفاء آن متناسب با دوربین های مدار بسته شهری است
 • این بنرها تاثیر مثبتی بر چشم انداز شهری دارند
 • قیمت مناسب نسبت به سایر رسانه های تبلیغاتی دیگر
 • به عنوان مانعی در خیابانها یا پیاده رو محسوب نمی شوند
 • نصب سریع و راحت بنر بدون اتلاف وقت
 • در حال استفاده در اکثر کشورهای اروپایی
 • قابلیت ارتجاعی درمقابل باد
 • برگشت سرمایه کوتاه مدت

معایب تبلیغات لمپوست بنر:

 •  به دلیل کوچک بودن این سازه در فواصل زیاد دیده نمی شود
 • کارهای حجمی بر روی این سازه قابل اجرا نمی باشد
 • قابلیت نور پردازی ندارد و از روشنایی خیابان استفاده می شود
 • ضعیف بودن در مقابل باد

انواع اجرای لمپوست بنر:

انواع اجرای لمپوست بنراین سازه بسته به نوع قرار گیری در کنار خیابان بصورت دو وجهی و در وسط  بلوارها بصورت چهاروجهی نصب می شود.و این سازه در نوع های اجرای براکت ، بازوی بالا و پایین برای نگه داشتن بنر،ستون فلزی،فوندانسیون قرار دارد.از مشخصات منحصر به فرد پایه بنر لمپوست، تبدیل نیروی باد به حرکت دورانی و چرخش بنر همسو با جریان باد می باشد که ضمن کاهش بار روی پایه بنر، از بنر در مقابل پیچ خوردن و پاره شدن محافظت می کند.

این سیستم محافظتی شامل دو عدد بست مفصلی و بازوهای جداشونده است که به لحاظ ماهیت مفصلی و چرخشی خود مانع ایجاد فشار مستقیم بر روی بنر شده و با چرخش بازوها در فشار ناشی از باد،موجب کاهش قشار باد تا 80 درصد بر روی پایه ها می شود.
این بستهای مفصلی می توانند مطابق با سرعت و جهت باد بصورت افقی و عمودی عکس العمل کنند بطوریکه در سرعت های بالاتر، بازوها در امتداد دو محور در جهت باد خم می شوند و با کاهش سطح مقطع بنر از شدت فشار باد می کاهند. از آنجاییکه بستهای مفصلی این سازه مجهز به فنر های کششی هستند با فروکش شدن شدت باد بازوهای جدا شونده را به حالت اولیه خود بر می گرداند.

لمپوست بنر در چه شهرهای وجود دارد؟

رساندن پیام تبلیغاتی از طریق لمپوست بنر در کمترین زمان ارزش زیادی دارد . از آنجایی که در مکانهای عمومی و  در معرض دید قرار دارند، توسط افراد زیادی دیده می شوند و بیننده حق انتخابی ندارد و در هر صورت تبلیغ را می بیند.معمولا لمپوست بنر هنگامی بهترین بازده را دارد که با تبلیغات دیگری همراه شود. و این سازه علاوه بر تهران در شهرهای مختلفی اجرا شده که از جمله این شهرها عبارتند از:

 • کرج
 • شیراز
 • اصفهان
 • همدان
 • زنجان
 • بیرجند
 • محمود آباد
 • نوشهر
 • و…

نمونه های از لمپوست بنرهای داخل کشور:

 

11 دیدگاه برای “لمپوست بنر چیست ؟

 1. محسن نوروزی گفت:

  با سلام
  لطفا لیست قیمت لمپوست بنر در اصفهان را ارسال کنید

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   با سلام و احترام
   مجموعه محیطی دات کام، تنها جهت اطلاع رسانی هموطنان عزیزمان فعالیت میکند و هیچگونه فعالیت اقتصادی یا تجاری ندارد.
   شما میتوانید با جستجوی عباراتی نظیر: اجاره لمپوست بنر در اصفهان شرکت هایی که در این زمینه فعالیت میکنند را پیدا نمایید.

 2. بهرامی گفت:

  با سلام و احترام
  آیا شما لیستی از لمپوست بنرهای موجود در شهر تهران را دارید؟؟

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   باسلام
   خیر. اما شما میتوانید با جستجوی عباراتی نظیر “لیست لمپوست بنرهای تهران” این لیست را تهیه نمایید.

 3. نیما دادمهر گفت:

  لطفا لیست قیمت لمپوست بنر در تهران را ارسال فرمایید. با تشکر

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   مجله اینترنتی محیطی دات کام هیچگونه فعالیت تجاری ندارد و صرفا جهت اطلاع رسانی به هموطنان عزیز میباشد

 4. علیرضا گفت:

  سلام
  قیمت هر لمپوست چنده

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   با سلام
   بسته به موقعیت مکانی و مدت زمان اجاره لمپوست بنر، قیمت آن متفاوت است. و از حدود یک میلیون تومان در ماه شروع میشود.

 5. میرزایی گفت:

  بسیار زیبا و پر محتوا بود
  سپاسگذارم
  آگهی۹۰

 6. حسین گفت:

  آیا از این لمپوستها برای تبلیغات انتخاباتی هم میشود استفاده کرد و در یک بازه ۱۰ روزه قیمت آن جقدر است؟

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   با سلام
   بله در انتخابات میشود استفاده کرد.
   وب سایت محیطی فعالیت تجاری ندارد و فروش لمپوست بنر انجام نمیدهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.