شیراز با عدم مدیریت واحد در تبلیغات شهری مواجه است

شیراز با عدم مدیریت واحد در تبلیغات شهری مواجه است

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز اعتقاد دارد که ولنگاری تبلیغات شهری از درب و دیوار شهر شیراز می‌بارد و این مسئله نشئت گرفته از عدم مدیریت واحد در تبلیغات شهری و جزیره‌ای عمل کردن است.

به گزارش محیطی و به نقل از ایکنا، محمدرضا هاجری، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر شیراز شب گذشته، ۲۸ فروردین‌ ماه در نطق پیش از دستور دویست و یازدهمین جلسه علنی این شورا با بیان اینکه ولنگاری تبلیغات شهری از درب و دیوار شهر شیراز می‌بارد، گفت: عدم مدیریت واحد در تبلیغات شهری و جزیره‌ای عمل کردن عامل تبلیغ کالاهای خارجی و برندهای بیگانه در تبلیغات شهری شده و جایی برای تبلیغ تولید کالاهای ملی و داخلی باقی نگذاشته است.

وی اضافه کرد: این رویه با اصول اولیه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و اشتغال داخلی مغایرت دارد و بهتر است شورای فرهنگ عمومی با مصوبات کاربردی جلو آشفته بازار تبلیغات شهری را بگیرد تا روح و روان شهروندان را بیش از این سوهان‌کشی نکنند.

هاجری با تأکید بر اینکه از اقتصاددانان خبره و آگاه شهری مشاوره گرفته تا راهکارهای کاربردی، تأمین منابع درآمد پایدار را به شهرداری ارائه کنند، گفت: هزاران راه کوتاه مدت و بلند مدت تأمین درآمدهای ثابت برای شهرداری وجود دارد که عاملی‌ می‌شود تا فشار عوارض و سهم خدمات، از دوش ساکنین مناطق محروم برداشته شود لذا باید راه‌ های کوتاه و نرفته را شناسایی و در راستای خدمات‌ رسانی آسان و ارزان به کار گرفت تا رضایت‌ مندی شهروندان افزایش یابد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در ادامه سخنان خود با اشاره در پیش‌بودن انتخابات شوراها گفت: رضایتمندی شهروندان از عملکرد شورا و شهرداری در خدمت‌رسانی صادقانه و بی منت به مردم بعضی افراد لجوج و حسود را بر آن داشته به جای اثبات خویش به تخریب و تحریف شورا و شهرداری روی بیاورند.

وی گفت: ادامه خدمت شورا و شهرداری مطالبه عمومی است که از طریق آرای مردم تثبیت و شکل می‌گیرد، بر باد دادن زحمات و خدمات گسترده با اینگونه رویه‌های ناصواب امکان‌پذیر نیست، پس بهتر است عرض خود نبرند و زحمت ما ندارند چرا که ز خدمت به نعمت نپرداختیم. مسموم کردن فضای خدمت در شهر نشانه خوبی را به دنبال نخواهد داشت و گریبان مسموم و تخریب و تحریف‌کنندگان را خواهد گرفت.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز همچنین به سفر رئیس جمهور به این کلان‌شهر اشاره کرد و گفت: در سفر قبل که ایشان را برای زیارت آرامگاه سعدی بردند، ایشان دستور دادند باغ جنب دلگشا تملک و به دلگشا الحاق شود و دستور دادند منازل مخروبه اطراف آرامگاه تملک و فضای مناسب گردشگری ایجاد شود و مسئولیت این دو کار به دو اداره میراث فرهنگی و گردشگری و راه و شهرسازی سپرده شده که قدم از قدم برنداشته‌اند و علاوه بر این‌ها، ساخت تالار سعدی در پشت آرامگاه سعدی ۱۰ ساله شده و هنوز در خم کوچه اول است.

وی اضافه کرد: حال که ریاست محترم جمهور به بهانه بزرگداشت شیخ مصلح‌ الدین سعدی شیرازی به این شهر سفر می‌کند، بهتر است در حوزه اقدام و عمل به وعده‌های داده شده جامه عمل بپوشانند تا شهروندان باور کنند که خواستن توانستن است.

هاجری همچنین از مجمع نمایندگان فارس نیز درخواست کرد تا از فرصت سفر ریاست جمهور به شیراز بهره برده و در راستای ارتقای سطح ورزش و سلامت و حوزه زیارت و گردشگری با راه‌اندازی سازمان‌های وزرش و سلامت شهری و زیارت و گردشگری در شهرداری کلانشهر شیراز موافقت کنند تا خدمات گسترده و سازمان یافته شهرداری در حوزه ورزش و گردشگری بتواند کام تلخ شهروندان را در این دو حوزه شیرین کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ماه‌های پر برکت و مبارک رجب، شعبان و رمضان نسخه بی‌بدیل درس حیات طیبه الهی و فرصت نابی است برای سیر و سلوک و صیقل و جلای عقول و قلوب.

وی افزود: مشتاقان فلاح و رستگاری در این ماه‌ها باید قدردان این فرصت‌ها بوده و با بسترسازی و فعالیت فرهنگی مناسب زمینه بهره‌برداری بیشتر از این ماه‌ها را برای شهروندان مهیا سازند و از این ایام غافل نمانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.