طولاین ترین آدامس Hubba Bubba

طولاین ترین آدامس Hubba Bubba

آدامس رولی Hubba Bubba را در این کمپین زیبا و خلاقانه می بینیم. این آدامس برای بیان این مطلب که طول این آدامس ها در میان سایر آدامس ها بیشتر است در بیلبوردی خلاقانه به اجرای کمپین خود پرداخته است. در این بیلبورد تنها چیزی که می بینیم آدامسی است که گویی چندین دور بر طور این بیلبورد پیچانده شده است و در گوشه بیلبورد که رول این آدامس چسبانده شده است که این نیز اشاره به همان طولانی بودن این آدامس دارد.

این تبلیغ خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Gitam BBDO در اسرائیل به مدیریت خلاقیت Guy Bar, Eran Bar Yochai و مدیریت هنری Kamil Mekhty در آگوست 2009 اجرا شده است.

نکات مثبت درمورد آدامس

بهبود حافظه عملی و افزایش توان یادگیری کوتاه مدت و بلند مدت. نکته قابل توجه دیگر این که برخی از محققان اعلام داشته‌اند، جویدن آدامس بخش جلوی شبکه مغزی را فعال تر کرده و موجب پردازش بهتر اطلاعات مغز انسان می‌شود.
محققان معتقد هستند که نه تنها عضلات دهانی، بلکه فعالیت عضله زبان نیز، هنگام جویدن آدامس افزایش می‌یابد و به دفع مواد سمی گروهی ازعضلات بدن کمک می‌کند.
نتایج بعضی دیگر از تحقیقات، نشانگر تأثیر مثبت جویدن آدامس در کاهش موارد رفلاکس بوده‌است. ضمناً جویدن آدامس در حین پیاده روی، از بازگشت اسید معده به مری جلوگیری می‌کند.
به نظر برخی از محققان، استفاده از آدامس موجب کاهش احتمال خون ریزی لثه و تشکیل پلاک‌های دندانی می‌شود.
جویدن آدامسی که حاوی گزیلیتول یا سوربیتول (انواعی از قندها که دارای بنیان‌های الکلی شیمیایی با جذب کند بوده و از آن‌ها برای ساخت مربای دیابتی‌ها استفاده می‌شود) باشد، نه تنها به رشد باکتریها کمک نکرده و باعث افزایش پوسیدگی دندان‌ها نمی‌شود، بلکه به کاهش پوسیدگی نیز کمک می‌کند. اثر جویدن آدامس‌های گزیلیتول و فلوراید، حتی از محلول‌های کلرهگزیدین و آمین فلوراید هم بهتر بوده، گرچه استفاده از مسواک و خمیردندان در جلوگیری از پوسیدگی دندان تأثیر بهتری دارد.
مطالعاتی حتی بر روی سالمندان هم انجام شد و نتیجه این بود که، جویدن آدامس در سالمندان ساکن خانه‌های سالمندان، موجب بهبود سلامت دهان و دندان آنها می‌شود.
برخی محققان بر این باورند که گزیلیتول در جلوگیری از اوتیت میانی (گوش درد) در افرادی که به دفعات از آدامس‌های حاوی این ماده جویده باشند، موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.