طرح حجم سبز در سیما و منظر شهری همدان اجرا می شود

طرح حجم سبز در سیما و منظر شهری همدان اجرا می شود

به گزارش خبرگزاری محیطی دات کام و به نقل از ندای مردم ،وحید علی ضمیر با اشاره به برگزاری جشنواره المان های نوروزی در پنجمین سال متوالی اظهار کرد: در این جشنواره فراخوانی برای اخذ طرح ها و ایده هایی از سراسر کشور در طراحی و ساخت المان های نوروزی برگزار میشود.

وی تصریح کرد: امسال که سازمان زیباسازی شهرداری با سازمان پارکها و فضای سبز ادغام شده است تلاش کردیم تا در طراحی المان های شهر با رویکرد “حجم سبز” طراحی و اجر را مدنظر داشته باشیم.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با بیان اینکه ساخت مجسمه های سبز برای اولین بار در ایران توسط شهرداری همدان در حال پیگیری است عنوان کرد: به دلیل هم پوشانی دو حوزه فضای سبز و زیباسازی تلاش کردیم تا طراحی المان ها را بر اساس این رویکرد میان رشته ای که هم مرتبط با فضای سبز است و هم المان سازی و حجم، دنبال کنیم.

وی افزود: پوشش گیاهی و المان سازی شهری در ایام نوروز بر اساس فرهنگ، هویت و اصالت های قومیتی شهر همدان ایجاد خواهد شد البته همچنان در جشنواره المان های نوروزی در حال دریافت ایده های نو در این زمینه هستیم و نوروز در همدان، بهار همدان و تاریخ همدان مهمترین محورهای دریافت آثار جشنواره هستند.

علی ضمیر با اشاره به تداوم فراخوان جشنواره تا اوایل بهمن ماه متذکر شد: با توجه به اینکه همدان پایتخت گردشگری آسیا شناخته شده است در نظر داریم تا بخشی از اقدامات و برنامه ریزی ها را با محوریت این موضوع اجرایی کنیم.

وی تشریح کرد: در راستای افزایش جاذبه های گردشگری و ساماندهی شرایط سیما و منظر شهر در نخستین گام با هدف زمینه سازی در برپایی دو رویداد مهم گردشگری۲۰۱۸ در همدان اقداماتی در جهت ساماندهی ورودی های شهر تعریف شده است.

سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری ضمن تأکید بر این امر که ورودی های شهر پیشانی شهر و نخستین منظر شهر است که گردشگران با آن مواجه می شوند گفت: از مهمترین اقداماتی که در راستای ساماندهی ورودی های شهر مدنظر قرار گرفته اجرای المان هایی با هویت و مبنای تاریخ و فرهنگ همدان در شرایط متفاوت در شب و روز است.

وی بیان کرد: در طراحی و اجرای المان های نوروزی امسال از حضور ایده پردازان و طراحان بزرگ کشور بهره مند شده ایم و آماده دریافت ایده ها و طرح های نو و خلاقانه نیز هستیم که در نهایت جمع آوری شده و پس از داوری بهترین ایده ها ساخته و اجرا می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.