فرزندانی قوی با شیر خشک نستل نیدو

فرزندانی قوی با شیر خشک نستل نیدو

در این کمپین خلاقانه شرکت شیرخشک Nestle Nido خلاقیت را به حد خود رسانده است. در این تبلیغ جالب صفحه نمایشگری که بر روی آن تصویر کودکی که دست های خود را بالا گرفته در طرفی از پایه ی یک مجسمه قرار داده شده است و دوربین هایی که در پشت آن تعبیه شده است تصویر پشت مجسمه را بر روی نمایشگر نشان می دهد. نمای این تبلیغ به گونه ای است که تصویر کودک ثابت بوده و درزمینه آن تصویر پشت مجسمه دیده می شود و در نگاه اول گویی این کودک مجسمه را بر روی سر خود نگه داشته است زمانی که فردی با این صحنه غیرقابل تصور مواجه می شود مسلما به دنبال نکته ای است که به راز آن پی ببرد و در اینجاست که با شیر خشکی که در کنار پای کودک قرار دارد مواجه می شود.

این کمپین خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Octante به مدیریت خلاقیت Javier Fuentes, Alvaro Ramos و مدیریت هنری Leon Valente و البته طراحی Leon Valente در دسامبر2010 اجرا شده است.

شیرخشک

شیر خشک ترکیب پودری‌شکل از شیر است که برای نوزادان و کودکانی که به هر دلیلی نمی‌توانند از شیر مادر تغذیه کنند، مورداستفاده قرار می‌گیرد.

در سال ۱۸۶۶ یک داروساز سوئیسی آلمانی تبار به نام هنری نستله با استفاده از ترکیبات مختلف شیر گاو ،آرد و شکر غذای جایگزینی را برای نوزادانی که از شیر مادر محروم بودند، فراهم کرد. او تولید این محصول جدید را با نام «لاکتوز فارینا نستله» در سال ۱۸۶۶ شروع کرد.

در گروه غذای کودکان، شیر خشک نوزاد با ارزشی بالغ بر 50 درصد بزرگترین سهم بازار را دارا است. به دنبال آن، غذاهای نمکی 25 درصد، غذاهای شیرین 12 درصد و دیگر محصولات 13 درصد از ارزش این بازار را به خود اختصاص داده اند. در کشور های توسعه یافته، غذای کودک جایگاه مهمی دارد به طوریکه انواع مختلفی از محصولات با عنوان شیر خشک نوزاد و غذای کودک، برای سنین مختلف وجود دارد. به طور کلی این نوع غذاها حاوی یک منبع پروتئینی مانند پروتئین شیر، پروتئین هیدرولیز شده شیر و پروتئین سویا (اخیرا در بازار امریکا و در اروپا) هستند. بعلاوه در قوانین اتحادیه اروپا، پروتئین سویا فقط در برخی شرایط ممکن است در فرمولاسیون استفاده شود، به طوریکه این فرمولها بایستی حاوی حداقل مقدار متیونین P0F 1P قابل دسترسی معادل مقدار آن در پروتئین مبنا و همچنین یک مقدار حداقل از فرم ال کارنیتین P1F 2P 1/8 ) باشند. لاکتوز، نشاسته، مالتودکسترین و ساکارز μmoles/100kJ) به عنوان منبع انرژی استفاده می شوند. به طور کلی منبع اسید چرب روغن های گیاهی مانند آفتابگردان، کلزا، پالم، نارگیل، ذرت و اخیرا چربی های حیوانی است. در اروپا ترکیبات دیگری نیز ممکن است به شیر خشک نوزاد وشیر خشک تکمیلی آن P2F 3P افزوده شوند. این در صورتی است که پایداری این ترکیبات برای استفاده های خاص بر مبنای داده های علمی پذیرفته شده، محرز شده باشد.

2 دیدگاه برای “فرزندانی قوی با شیر خشک نستل نیدو

 1. سارا گفت:

  سلام.من تعریف این شیرخشک رو زیاد شنیدم ولی از طرفی یا حقیقت یا شایعه گفته میشه که نستله تو شیرخشک هاش از کبد جنین سقط شده به عنوان طعم دهنده استفاده میکنه که یه سرچ بزنید کلی مطلب در موردش میاد کاش یه بررسی میکردید که صحت داره یانه.الان من به عنوان یه مادر واقعا میترسم استفاده کنم چون اگر حتی یک درصد درست باشه ضرر جبران ناپذیری بوجود میاره.

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   سلام
   گمان نکنم طعم شیرخشک برای کودکان مهم باشد تا بخوان از کبد جنین برای به دست آوردن این طعم استفاده کنند.
   با وجود اینکه نمیشود با اطمینان کامل گفت اما به احتمال بسیار قوی این یک بازی تبلیغاتی است که رقبای این شرکت راه انداخته اند چون در بازار مستقیم نتوانستند با آن رقابت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.