شمر زمانه ات را بشناس!!!؟

شمر زمانه ات را بشناس!!!؟

بیان کردن بعضی وقایع و معرفی بعضی از شخصیت ها در دنیای تبلیغات یکی از کارهای مهمی است که امروزه در دنیای ارتباطات وجود دارد. با آغاز ماه محرم در کشورهای اسلامی در گوشه و کنار شهرها بیلبوردها، تابلوها، پرچم هایی به نمایش گذاشته می شود و از جمله بیلبوردهایی که در سطح شهرهای بزرگ همزمان با شروع دهه دوم محرم 1436 هجری قمری از سوی خانه طراحان انقلاب اسلامی بیلبوردها و پوسترهای تبلیغاتی به اسم شمر زمانه ات را بشناس،با ما باش در امان باشبر یزید زمان لعنت،میباشد.
شمر یکی از اشخاص منفور در واقع کربلا است که بیشترین جنایات را در واقع کربلا انجام داد با وجود اینکه سالها از واقع کربلا میگذرد ولی مردم این وقایع را فراموش نکرده اند این بیلبوردها با توجه به ایام محرم به تلفیق عکس شمر و سردمداران قدرت های بزرگ و به تصویر کشیدن کشته شدن مردم بی گناه توجه ویژه شده است.
نصب بیلبوردها و پوسترهای تبلیغاتی در این راستا بیانگر این است که ظلم وستم در کشورهای دنیا بخصوص خاورمیانه وجود دارد و حمله وحشیانه آمریکا و اسرائیل را در فلسطین و عراق و…. نشان می دهد شمرهای زمانی که بصورت آشکار یا پنهان در پس تمام اتفاقات ومرگ مردم بی گناه در کشورهای خاورمیانه هستند شمرهایی که نمونه واقعی شمر در صحرای کربلا هستند.

شمر زمانه ات را بشناس

این پوسترها و بیلبوردها تداعی کننده جریان دائمی مبارزه حق و باطل در طول تاریخ است و سعی کرده با زبان تصویر، استمرار تدریجی این مبارزه را ترسیم کرده و مخاطب را به شناخت باطل حقیقی در هر دوره‌ای از تاریخ رهنمون کند. سری دوم این تصاویر با محوریت مبارزه با اسرائیل طراحی شده است. رهبر معظم انقلاب نیز در این باره فرمودند که مردم جامعه باید ظلم و ستم شمرهای زمانه را بشناسند و راههای مقابله با این شمرها را پیدا کنند و مجالس عزداری امام حسین (ع) فرصت خوبی برای شناساندن ظلم وستم شمرهای زمانه به مردم است.
شمر زمانه ات را بشناس

و همچنین جنایاتی را نشان می دهد که در آن آمریکا و اسرائیل با کشتن صدها کودک و زن بی گناه دم از حقوق بشر می زنند قانونی که هیچ وقت شمرهای قرن جدید آن را رعایت نکرده اند و کمتر کسی پیدا میشود که بی تفاوت از کنار این بیلبوردهای تبلیغاتی که کشتار مردم بی گناه را نشان می دهد بی تفاوت رد شود احساس همدردی ملت ایران با مردم مورد تجاوز توسط آمریکا و اسراییل همیشه وجود داشته است به نظر می رسد هرچند نگاه کردن به این  طرح ها ناراحت کننده است ولی پیامی که از نصب این بیلبوردها به نمایش گذاشته می شود کمک خوبی برای آشکار شدن جنایات این شمرها در عصر جدید می یاشد.این بیلبوردهای فرهنگی  بیشتر در مراکز شهرهای بزرگ و در مناطق پر تردد  نصب شده است.

نمونه ای از طرح های فرهنگی شمر زمانه ات را بشناس

منبع : مجله خبری محیطی دات کام mohiti.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.