سرد شدن خانه شما باعث گرم شدن زمین می شود

سرد شدن خانه شما باعث گرم شدن زمین می شود

ایده ای بسیار خلاقانه و جالب از فروشگاه لباس کلمبیا در سانتیاگو را مشاهده می کنید. در این کمپین خلاقانه آژانس تبلیغاتی Prolam Y&R به مدیریت هنری Fabrizio Capraro, Renzo Vaccaro و مدیریت خلاقیت Tony Sarroca  که در شیلی-سانتیاگو اجرا شده است تصویر سیل زدگان را بر بدنه ی مجتمع مسکونی در سمتی از ساختمان که کولرهای گازی وجود دارد ایجاد کرده است. این کمپین که حالت رازگونه و معما دارد دارای چند نکته قابل اهمیت است، نخست آنکه برای رساندن پیام از کولرهای نصب شده بر روی ساختمان استفاده شده به گونه ای که تعدادی از کولرها درون تابلو تبلیغاتی قرار گرفته اند و البته برای وجود کولرها هیچ هزینه ای نشده است، از این رو می توان این کمپین خلاقانه را در زمره ی تبلیغات چریکی-گوریلا مارکتینگ قرار داد.
از طرفی تصویری که در این کمپین به کار رفته است مربوط به سیل زدگان می باشد که هر بیننده ای در نگاه تصورمی کند که این کمپین مربوط به حمایت و کمک به سیل زدگان است اما نکته رازگونه ای که در این تصویر وجود دارد این است که تمام افراد در تصویر لباس آستین کوتاه پوشیده اند که محصول این فروشگاه و فروش آن هدف اصلی این کمپین است. پیامی که در تمام این تبلیغ بر روی پایه آن استوار است را می توانید بر روی این تصویر ببینید:
EL AIRE QUE ENFRIA TO HOGAR CALIENTA EL MUNDO,STOP GLOBAL WARMING
سرد شدن خانه شما باعث گرم شدن زمین می شود، توقف گرم شدن زمین
و بالاخره آخرین نکته که در این تبلیغ وجود دارد این است که همینطور که از پیام بر روی تصویر مشخص است این تبلیغ قصد بیان این مطلب را دارد که کولرهای گاز باعث افزایش گازهای گلخانه ای و به تبع آن گرم شدن زمین می گردند. فروشگاه کلمبیا از این مطلب استفاده کرده و به مردم میگوید به جای استفاده از کولرهای گازی و آسیب رساندن به جو زمین از لباس های آستین کوتاه این فروشگاه خرید نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.