طرح استقبال از بهار در کرج ساماندهی می شود

طرح استقبال از بهار در کرج ساماندهی می شود

با توجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و با اجرای طرح استقبال از بهار مجسمه های شهری مرمت و اصلاح می شوند.

به گزارش پایگاه خبری محیطی و باتوجه به نزدیک شدن به ایام نوروز و لزوم ضرورت حفظ و نگهداری آثار هنری در سطح شهر از سوی معاونت زیباسازی مرمت، بازسازی و اصلاح آثار شهری و محیطی دردستور کار اداره هنرهای شهری سازمان قرار گرفت.

لازم به توضیح است در مرحله اول المان شهید فهمیده (میدان شهید فهمیده)، مجسمه پیرمرد و نیمکت واقع در منطقه 7 کرج و مجسمه لمس دستان بهاری در پارک شهریار، مرمت و رنگ‌آمیزی شد.

از سوی دیگر مجسمه درخت زندگی به تقاطع بلوار مطهری و استقلال و المان پروانه‌ها به تقاطع 45 متری گلشهر و بلوار پونه منتقل و نصب شد.

همچنین با انتقال المان فرش بهاری به لچکی سبز واقع بر پل شهیدسلطانی و نصب آن در این فضای پرتردد از شهر، جلوه بصری زیبایی در این منطقه ایجاد نموده است. گفتنی است در این طرح، برخی از مجسمه‌ها و المان‌های موجود، باتوجه به تغییرات فضاهای شهری و در راستای ارتقا زیبایی های بصری، ضمن جانمایی مناسب و بررسی های کارشناسانه در مکان‌های دیگر از سطح شهر نصب خواهند شد.

شایان ذکر است مرمت و اصلاح این آثار که درطول زمان بنابه دلایل مختلف دچار شکستگی، ترک‌خوردگی یا رنگ‌رفتگی شده است، می‌تواند درارتقای زیبایی های دیداری و شهروندان همچنین در زیبایی محیط‌های شهری تاثیر گذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.