با ساعت آفتابی مک دونالدز میان وعده هر ساعت را بدانید

با ساعت آفتابی مک دونالدز میان وعده هر ساعت را بدانید

شرکت بزرگ موادغذایی مک دونالدز برای بار دیگر با کمپینی فوق خلاقانه به تبلیغ میان وعده های خود می پردازد. این کمپین در ظاهر تنها بیلبوردی است که بر روی آن ساعت هر میان وعده مشخص شده است اما نکته ای که این بیلبورد را خاص و قابل توجه می کند این است از سیستم ساعت آفتابی با عقربه ای به شکل مارک مک دونالدز در این بیلبورد استفاده شده است به گونه ای که مخاطب در هر ساعت از روز به این بیلبورد نگاه کند ساعت میان وعده مربوط به آن لحظه بر روی بیلبورد مشخص شده است.
این بیلبورد خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Leo Burnett در شیکاگو با مدیریت خلاقیت Mark Tutssel, John Montgomery و مدیریت هنری Vince Cook اجرا شده است.

ساعت آفتابی

ساعت آفتابی وسیله‌ای است که زمان را با استفاده از مکان خورشید در آسمان می‌سنجد. معمول‌ترین نوع ساعت آفتابی از میله‌ای ساخته شده‌است که روی صفحه‌ای قرار دارد و ساعت‌های شبانه‌روز روی صفحه نشانه‌گذاری شده‌اند. وقتی مکان خورشید در آسمان عوض می‌شود، مکان سایهٔ میله هم روی صفحه جابه‌جا می‌شود و ساعت را نشان می‌دهد.
توالی فصل‌ها و تأثیر آن بر زندگی انسان‌ها از زمان‌های دور، دانش تقویم را به نیازی اصلی انسان در تمدن‌های بزرگ تبدیل کرد. موضوع اصلی تقویم سنجش و اندازه‌گیری زمان بود و در این میان دانستن مدت روز و داشتن زمان آن بسیار مهم می‌نمود. حضور خورشید در آسمان و تکرار روز و شب اندیشهٔ ساخت نخستین ابزار برای سنجش زمان را در انسان ایجاد کرد و به این ترتیب ساعت‌های آفتابی به عنوان اولین ساعت‌ها ساخته شد و با درک بهتر انسان از کارایی کرهٔ آسمانی پیشرفت بیشتری کرد.
براساس نوشته‌های هرودوت قدمت این ساعت‌ها به ۵۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد و او ساخت این ابزار را به سومری‌ها و کلدانی‌ها نسبت می‌دهد، اقوامی که در منطقهٔ بین‌النهرین می‌زیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.