ساخت مبلمان شهری برای نخستین‌ بار در شهرکرد

ساخت مبلمان شهری برای نخستین‌ بار در شهرکرد

رئیس کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهرکرد گفت: ساخت مبلمان شهری در مجموعه شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضای سبز برای نخستین ‌بار در چهارمحال و بختیاری توسط شورای اسلامی این شهر کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری محیطی به نقل از فارس، کوروش ملک‌ پور پیش از ظهر امروز در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه اظهار کرد: متاسفانه شورای اسلامی کوتاهی‌هایی را در بحث زیباسازی ظاهری شهر و احیای هویت بصری داشته است.

وی به فعالیت‌های انجام شده و درحال اجرا توسط شورای اسلامی شهرکرد اشاره کرد و افزود: ساخت و نصب المان‌های استقبال از بهار و کنگره شهدا و تصویب و تدوین طرح جامع دیوارنگاری با محوریت 8 موضوع بوده است که هدف آن احیا هویت گذشته چهارمحال و بختیاری بوده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی هنری شورای اسلامی شهرکرد ادامه داد: ساخت مبلمان شهری در مجموعه شهرداری و سازمان پارک‌ها و فضای سبز برای اولین ‌بار در چهارمحال و بختیاری توسط شورای اسلامی این شهر کلید خورد.

وی به تصویب پیشنهاد خرید خانه‌های قدیمی و تبدیل به خانه مفاخر و مشاهیر اشاره کرد و افزود: این طرح هم‌ اکنون درحال اجراست اما چون بودجه فرهنگی همیشه کمتر بوده است، بیشتر روی کیفیت ‌بخشی به محیط‌ زیست کار شده است.

ملک‌ پور یکی از ایرادات اساسی در اجرای مباحث فرهنگی هنری را نبود سازمانی با این عنوان دانست و تصریح کرد: همه عوامل مربوط به این امر پراکنده و در سازمان‌های مختلف هستند که با تجمیع این مباحث در یک سازمان در کیفیت ‌بخشی و هویت ‌بخشی می‌توانیم بیشتر موثر باشیم.

عضو شورای اسلامی شهرکرد به اهمیت و نقش رسانه‌ها تاکید کرد و افزود: در خصوص فرهنگسرای مطبوعات تقریبا به تفاهم‌هایی رسیدیم یکی از خانه‌های قدیمی را احیا کنیم و در اختیار اصحاب رسانه قرار دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.