بررسی زیبا سازی و مبلمان شهری در استان مازندران

بررسی زیبا سازی و مبلمان شهری در استان مازندران

رئیس کل دادگستری استان مازندران در جلسه‌ای که با حضور قضات کمیسیون ماده۱۰۰ شهرداری ساری برگزار شد، از نحوه شکل‌گیری مبلمان شهری در استان انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری محیطی و به نقل از میزان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی تقوی فرد با انتقاد از نحوه شکل گیری مبلمان شهری در استان مازندران بیان داشت: برخی از تخلفات در حوزه مبلمان شهری صورت می‌گیرد که این امر به نفع شهر و شهر سازی در استان نیست و لطمه زیادی به زیبا سازی و مبلمان شهری و زندگی اجتماعی شهروندان وارد می‌کند.

این مقام قضایی اظهار داشت: دستگاه قضایی استان در نظر دارد با اجرای یک برنامه صحیح و هدفمند در خصوص نحوه عملکرد در کمیسیون ماده ۱۰۰ با همکاری اعضاء این کمیسیون با یک رویکرد جدید ازکسانی که اقدام به تخلف در امر شهر و شهر سازی میکنند جلوگیری کند.

وی همچنین تاکید کرد: باید همکاران قضایی در این کمیسیون با دقت و جدیت به این موضوعات ورود کرده و با متخلفین برخورد نمایند.

این مقام قضایی اظهار داشت: جامعه شهری شاهد ساخت و ساز‌های بی رویه و ناهنجاری هستند و در نتیجه به نظر می‌رسد برنامه خاصی مسئولین شهری وشهرداری‌ها در این خصوص نداشته ویا توان اجرای آنرا نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه قضات عضو این کمیسیون می‌توانند با یک همدلی وبرنامه‌ریزی مناسب و دقیق و کارشناسانه با متخلفین برخورد نموده و در ساماندهی و زیبا سازی مبلمان شهری سهم بزرگی در ابادانی این استان داشته باشند.

این مقام قضایی دراین جلسه خاطر نشان کرد: بعضی از این افراد موضوع را برای خود یک منبع درآمد انتخاب کردند که دستگاه قضایی استان با جدیت به این موضوع رسیدگی و ورود خواهد کرد و با شدت با متخلفین برخورد قانونی خواهد کرد.

وی در پایان بیان داشت: دیگر اعضای این کمیسیون باید در این خصوص همکاری و هماهنگی شایسته را با قضات کمیسیون ماده ۱۰۰ داشته باشند بدیهی است دستگاه قضایی استان با جدیت پیگیر این موضع خواهد بود و حمایت‌های خود را در این زمینه خواهد داشت.

شایان ذکر است در پایان جلسه تمام اعضا حاضر در جلسه ضمن موافقت با اصل اجرای طرح در این جلسه کمیته ویژ‌های پیرامون برنامه ریزی و ساماندهی ساخت و ساز شهری تشکیل و ریس کل دادگستری استان به عنوان رییس و یکی از اعضای این جلسه به عنوان دبیر تعیین شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.