زیباسازی شهر ایلام و تسریع در انجام پروژه‌های شهری

زیباسازی شهر ایلام و تسریع در انجام پروژه‌های شهری

به گزارش مجله خبری محیطی و به نقل از تسنیم، قاسم سلیمانی دشتکی با حضور در شورای شهر ایلام در جلسه‌ای با اعضای شورا و شهردار که با حضور مدیران کل دستگاه‌های اجرایی مرتبط و معاون عمرانی، فرمانده نیروی انتظامی و رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد اظهار داشت: در هر استانی حضور داشته ام زیباسازی مرکز استان را در دستور کار قرار داده‌ام و در اینجا هم شهر ایلام به عنوان پیشانی استان باید مبلمان شهری و مهندسی شهرسازی در آن به بهترین نحو ممکن اجرا شود.

وی ادامه داد: کارهای بسیار خوبی در سطح شهر در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک چهره شهر تغییر می‌کند، البته در شهر ایلام چند مشکل اساسی وجود دارد که باید گره‌های آن باز شود.

وی افزود: نخستین مشکل بحث سیل‌بندی اصلی شهر ایلام است که فرسوده شده و باید اعتبارات لازم برای آن تأمین شود.

استاندار ایلام با اشاره به ترافیک مرکز شهر ایلام به‌عنوان یک مسئله دیگر خواستار اجرای قانون در بحث پارکینگ‌ها شد و بیان کرد: شهرداری نسبت به اجرای قانون در بحث تأمین پارکینگ استاندارد ساختمان‌ها اقدام کند و اجازه ندهد که در این خصوص کم کاری صورت گیرد.

وی در ادامه به بحث مدرسه شهید کرمی شهر ایلام اشاره کرد و ادامه داد: این فضای آموزشی با توجه به مشکلاتی که در بحث زلزله برای آن ایجاد شده است جایگزین می‌شود.

سلیمانی دشتکی سپس از تفاهم‌نامه‌ مابین شهرداری و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: هم‌زمان با تخریب این مدرسه و تبدیل به فضای سبز، فضای آموزشی آبرومندی با وسعت بسیار بیشتر در نقطه مناسب ایجاد می‌گردد که در سال تحصیلی آینده به بهره‌برداری‌ می‌رسد.

وی با اشاره به بحث مطالبات شهرداری ایلام خاطرنشان کرد: سال گذشته بیش از 35 میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های اجرایی به شهرداری ایلام پرداخت شد و امسال نیز در شورای برنامه‌ریزی این موضوع طرح می‌‌شود و دستگاه‌های اجرایی نیز باید نسبت به پرداخت بدهی‌های خود اقدام کنند.

این مقام مسئول در ادامه با تأکید بر طرح جابه‌جایی صنوف آلاینده از مرکز شهر ایلام عنوان کرد: در این مورد طرح لازم ارائه شده و یک مکان مناسب برای 600 واحد در نظر گرفته شده است و باید به سرعت اقدامات لازم در زمان تعیین شده صورت گیرد.

وی سپس به دو مشکل دیگر شهر ایلام اشاره کرد و بیان کرد: بحث ایجاد میدان میوه و تره بار و انتقال نمایشگاه‌های خودرو به یک مکان مناسب باید به سرعت و در زمان مقرر تعیین تکلیف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.