رونق بازارچه عودلاجان تهران در گرو تبلیغات محیطی

رونق بازارچه عودلاجان تهران در گرو تبلیغات محیطی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه بازسازی بازارچه و محله عودلاجان تهران نیمه‌کاره رها شده است، گفت: بازارچه عودلاجان باید به مکانی برای خرید توریست‌ها تبدیل شود و تبلیغات محیطی می‌تواند کمک بزرگی برای تحقق این مهم باشد.

به گزارش مجله خبری محیطی و به نقل از خانه ملت، علیرضا محجوب با اشاره به فعالیت ناچیز بازارچه صنایع‌دستی عودلاجان واقع در پایتخت، گفت: حمایت از مغازه‌داران صنایع‌دستی بازارچه تازه تاسیس شده در قالب مادی و معنوی، تبلیغات بسیار قوی و حذف بوروکراسی اداری از پیش پای آن‌ها ازجمله اقداماتی است سازمان میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و شهرداری باید مدنظر قرار دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اقدامات خوبی برای بازسازی این محله و بازارچه صورت گرفت اما هنوز به نتیجه نرسیده رها شد به همین دلیل باید حمایت‌ها را با جدیت ادامه داد تا بازارچه عودلاجان به مکانی برای خرید توریست‌ها و مردم داخل کشور تبدیل شود، افزود: زمانی چنین هدفی تحقق پیدا خواهد کرد که بسیاری اقدامات دیگر مانند زیباسازی دیگر مناطق این محله و پاکسازی آن از بزهکاری و بسیاری مشکلات دیگر نیز اتفاق افتد و در ادامه مکان‌های تفریحی، هتل و… نیز ساخته شود.

برگزاری جشن‌ها و رویداداهای مهم برای معرفی بیشتر بازار عودلاجان نقش مهمی در فروش محصولات کسبه و هنرمندان دارد.
وی با اشاره به اینکه تبلیغات محیطی می‌تواند کمک بزرگی برای حضور مردم باشد، اضافه کرد: برگزاری جشن‌ها و رویدادهای مهم برای معرفی بیشتر این بازار نقش مهمی در فروش محصولات کسبه و هنرمندان دارد.

ضرورت تشویق و هدایت کارکنان دستگاه‌های مختلف برای خرید از بازارچه عودلاجان

به گفته محجوب باید مردم و اقشار مختلف را برای خرید از این بازار تشویق کرد و در این میان تشویق و هدایت کارکنان نهادها و دستگاه‌های مختلف برای خرید از بازارچه عودلاجان می‌تواند در فروش هرچه بهتر این محصولات مؤثر باشد.

خانه‌هایی با قدمت 250 سال در محله عودلاجان

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: اگرچه عودلاجان قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین منطقه تهران است اما در مقابل باید آن را به‌عنوان آلودترین با درصد بزهکاری بالا نیز معرفی کرد البته قرار بود در دوره 12 ساله شهردار گذشته بازسازی و نوسازی شود که متاسفانه بازسازی آن صرفا به خراب کردن خانه‌هایی منتهی شد که قدمت 250 ساله داشتند.

محجوب با بیان اینکه محله عودلاجان نخستین محل تهران است و به این جهت اگر بخواهیم بگویم تهران به‌عنوان شهر از چه مکانی آغاز شده فقط آنجا را می‌توان نشان داد و دیگر مناطق تهران روستا بوده است لذا بازسازی و نوسازی خانه‌های آن خدمت به این مملکت است.

تولیدکنندگان بازارچه عودلاجان وضعیت نامشخصی برای ادامه فعالیت در بازارچه دارند

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان بازارچه عودلاجان وضعیت نامشخص و آینده مبهمی برای ادامه فعالیت در این بازارچه دارند، اضافه کرد: متاسفانه مسئولان برنامه مشخصی برای پیشرفت اقتصادی هنرمندان و صنعتگران و در ادامه رونق گردشگری و درآمدزایی برای کشور از این طریق ندارد و هیچ ضمانتی برای ادامه کار آن‌ها نیست.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین از پیگیری وضعیت این بازار از طریق شهرداری و شورای شهر و تذکر به مسئولان در این خصوص خبر داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.