داروی آکنه Sebamed بر روی دیوار سیمانی

داروی آکنه Sebamed بر روی دیوار سیمانی

و این بار داروی آکنه Sebamed تبلیغی زیبا را به اکران گذاشته است. این برند برای جلب توجه هرچه بیشتر مخاطبین و البته تاثیر مثبت بر اذهان آنها و افزایش بازخورد مثبت کمپین خود دست به اجرای کمپینی خلاقانه زده است. این کمپین در حقیقت تصویر صورت یک زن که بر روی یک دیوار سیمانی است و همانطور که می دانید دیوارهایی سیمانی دارای برجستگی های خاصی است که با قرار دادن این تصویر بر روی این دیوار برجستگی ها در تصویر ظاهر شده و گویی صورت زن آکنه که نکته اصلی این کمپین و تبلیغ این داروی ضد آکنه است. از آنجایی که این طراح هزینه چندانی برای این کمپین نکرده است و البته از فضای موجود استفاده کرده است می توان این کمپین را یک تبلیغ چریکی-گوریلا مارکتینگ دانست.

آکنه

آکنه(به انگلیسی: Acne vulgaris) یا رُخ‌جوش*[ یا جوش غرور جوانی،  که مردم آن را با عنوان جوش‌های ناشی از غرور جوانی می‌شناسند یکی از شایع‌ترین بیماری های پوستی و شایع‌ترین علت مراجعه بیماران به پزشکان متخصص پوست است.

این بیماری معمولاً همزمان با بلوغ شروع می‌شود. در تقسیم‌بندی بیماری های پوستی، آکنه جزو یکی از بیماری‌های زائده‌های پوست یعنی مو است. ریشه مو در فضای کانال‌مانندی به اسم فولیکولِ مو قرار گرفته و رشد می‌کند. از طرف دیگر، غدد چربی به عنوان یکی دیگر از زوائد پوستی، ترشحات خود را داخل فولیکول مو تخلیه می‌کنند که به سمت بالا حرکت کرده و روی سطح پوست پخش می‌شوند.

سطحی‌ترین لایهٔ پوست، لایه شاخی نام دارد و سلول‌های پوستی که از لایهٔ سازنده منشأ می‌گیرند، به آهستگی به سمت بالا حرکت کرده و در نهایت از بین رفته، لایه شاخی را به وجود می‌آورند. این روند را روند شاخی شدن می‌گویند.

اساس ایجاد آکنه، اختلال در ترکیب و شدت چربی ترشح شده از غدد چربی و همچنین اختلال در روند و شدت شاخی شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.