خلاقیت در تبلیغات مک دونالدز

خلاقیت در تبلیغات مک دونالدز

شرکت مواغذایی مک دونالدز در کمپینی جالب بار دیگر به تبلیغ فروشگاه های خود می کند. در این کمپین دو تابلوی تبلیغاتی سه متری را در کنار هم می بینیم که بر روی اولین 200متر و بر روی دومی 197 متر قید شده است که در حقیقت مسافت باقی مانده تا فروشگاه مک دونالدز را بیان می کند. در روشهای قدیمی تر گاه از تابلوهای متعدد استفاده می شد که با مسافت هایی خاص از یکدیگر قرار گرفته بودند اما این روش دیگر جلب توجه نکرده و برای مخاطبان تکراری شده است و مک دونالدز برای خاص بودن تبلیغ خود این خلاقیت را به کار برده و دو تابلو را درکنار همدیگر قرار داده است.
این تبلیغ خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی DDB در دانمارک با مدیریت خلاقیت Jesper Schmidt و مدیریت هنری Anna Just Melson, Mikkel Møller, Bue Peitersen در ژوئن 2009 اجرا شده است.
مک‌دونالدز، (به انگلیسی: McDonald’s) بزرگترین رستوران زنجیره‌ای جهان است، که با بیش از ۳۵،۰۰۰ شعبه در ۱۱۹ کشور، روزانه به ۶۴ میلیون مشتری سرویس می‌دهد. محصولات مک‌دونالد عبارتنداز: همبرگر، چیزبرگر، مرغ، سیب زمینی سرخ کرده، صبحانه، نوشابه‌ها و دسرها. اخیراً شروع به عرضه سالاد، ساندویچ لقمه‌ای و میوه کرده‌است. بسیاری از مک‌دونالدزها مکانی برای بازی کودکان دارند.
شرکت مک‌دونالدز در سال ۱۹۴۰ توسط ریچارد و موریس مک‌دونالد، با مشارکت ری کراک در سن برناردینو، کالیفرنیا بنیان نهاده شد. امروزه دفتر مرکزی این شرکت در اوک بروک، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. درآمد مک‌دونالدز در سه ساله منتهی به سال ۲۰۰۷، با رشدی ۲۷ درصدی به ۲۲٬۸ میلیارد دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.