حیوانات وحشی طراحان شلوار جین

حیوانات وحشی طراحان شلوار جین

حامیان این طرح به دنبال جمع آوری کمک مالی برای نوسازی باغ وحش Kamine در هیتاچی ژاپن یک نام تجاری به عنوان ” تنها شلوار جین بر روی زمین طراحی شده توسط حیوانت خطرناک است” در این طرح افراد جین ها را به شکل تویوب مانند درآورده و در محوطه شیر، ببر و خرس می اندازند که آن حیوانات نیز با استفاده از دندان و چنگال های خود جین ها را پاره پاره می کنند، و سپس به عنوان شلوار “‌جین باغ وحش” مدل پاره پاره به فروش می رسد.

Miyhun Romandani مسئول یکی از فروشگاههای زنجیره ای لندن گفت: این برند به دلیل طبیعی بودن شیک تر از مدل هایی است که پارگی آنها مصنوعی است و برند “جین باغ وحش” فروش بهتری نسبت به سایر برندها داشته است.

درباره طرح

وسایل و اسباب بازی های معمولی ببرهای بنگال، خرس های قهوه ای و شیرهای وحشی، لاستیک های قدیمی و توپ های پلاستیکی در پارچه جین پیچیده می شود تا حیوانات آنها را پاره کنند و فرم دهند.

شلوار جین پاره مُد است اما از قرار وقتی حیوانات آن را پاره می کنند بیشتر طرفدار دارد چرا که یکی از این شلوارهای جین چند صد دلار به فروش رسید.

میاموتو تاکویا، مدیر هنری و طراح شرکت آی اند اس که این پروژه را راه اندازی کرده می گوید: «می خواستم چیزی خلق کنم که حیوانات باغ وحش را به دنیای مُد ارتباط دهد. فکر کردم که ارتباط بین این دو، می تواند نظر مشتریان جوان را بیشتر به باغ وحش جلب کرد.»

این لباس ها با استقبال خوبی مواجه شده اند و مسئولان باغ وحش ایباراکی هم تا بیست و یکم ژوئیه نمایشگاهی از لباس هایی که حیوانات باغ وحش طراحی کرده اند به بازدیدکنندگان ارائه می کنند.

درآمد حاصل از این پروژه به باغ وحش و همچنین به سازمان بین المللی حفاظت از حیوانات اهدا می شود.

آن‌ها ابتدا با مدیریت باغ‌وحش توکیو تماس گرفتند تا بازیچه‌های جدیدشان را برای شیرها، ببرها و خرس‌های باغ‌وحش پیشنهاد دهند. پس از دریافت موافقت، آن‌ها پارچه‌های جین را دور لاستیک ماشین پیچاندند و داخل قفس حیوانات انداختند.

میاموتو می‌گوید: “ما فقط به آن‌ها اجازه دادیم سه‌ساعتی بازی کنند و پارچه‌هامان آماده شد”. پس از آن پارچه‌ی “طراحی‌شده” با کمک دندان‌های حیوانات وحشی را به کارخانه فرستادند و با آن چهار جفت شلوار جین پاره دوختند.

مخترع این طرح می‌گوید: “همه‌ی پارگی‌ها و سوارخ‌های شلوارهای جین با استفاده از غریزه‌ی ناب حیوانی ایجاد شده‌اند”.

سه جفت از این شلوارها در مزایده‌ی اینترنتی به فروش گذاشته شدند. قیمت شلوارها تا این لحظه به 1,2 هزار دلار رسیده است. از عواید فروش این شلوارها برای کمک به باغ‌وحش توکیو و صندوق جهانی طبیعت وحشی استفاده خواهد شد.

تاریخچه شلوار جین پاره

اولین کسانی که این شلوار ها رو به پا کردند افرادی بودند در امریکای جنوبی(برزیل) که بر علیه امریکا قیام کردند. این افراد معتقد بودند: دنیا جهنم انسان است و ما باید در این جهنم به بهترین شکل زندگی کنیم و باید به وحشی ترین و آزاد ترین شکل زندگی کنیم. نباید همه چیز به صورت طبیعی اداره شود باید از حالت طبیعی خارج شود. و مثل جنگلی ها ( مراد حیوانات ) زندگی کنند و نداشتن کارت شناسایی و عدم رعایت حداقل … انسانی !!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.