اجرای طرح بازنگری در جانمایی تابلوهای تبلیغاتی قم

اجرای طرح بازنگری در جانمایی تابلوهای تبلیغاتی قم

مدیرعامل سازمان زیباسازی قم از اجرای طرح بازنگری در جانمایی تابلوهای تبلیغات محیطی و توجه به زیباشناختی آنها خبر داد و گفت : بیشتر نازیبایی سیما و منظر شهر قم در نماها و تابلوهای تبلیغات شهری است لذا این طرح به منظور ساماندهی تبلیغات محیطی در آینده‌ای نزدیک آغاز می‌ گردد .
به گزارش مجله محیطی ، اسماعیل فتحی ضمن اشاره به معضل آلودگی‌های بصری و نازیبایی‌های موجود در کلانشهر مذهبی قم، ادامه داد : در زمینه ساماندهی تابلوهای تبلیغات شهری طرح‌های زیادی وجود دارد که با همکاری عموم مردم و کسبه‌ها اجرا می‌شود .
وی افزود: آیین نامه ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی شهری مصوب شده که امیدواریم به‌خوبی اجرا شود .
مدیرعامل سازمان زیباسازی و احیای بافت شهرداری قم معتقد است که حذف زوائد بصری بدون همکاری مردم و کسبه امکان پذیر نیست.
فتحی به نصب غیرقانونی پوستر و آگهی‌ها روی در و دیوار منازل و مکان‌های دیگر نیز اشاره کرد و گفت : بررسی محتوای این گونه تبلیغات بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم است ولی خدمات شهری شهرداری‌های مناطق هر گونه تبلیغات و اطلاع رسانی را که در جاهای غیرمجاز نصب شده باشد، پاکسازی می‌کنند.
وی اضافه کرد: در هر خیابان و معبر مهم، تابلوهایی به صورت تک پایه نصب شده تا آگهی‌های ریز روی آنها نصب شود ولی متاسفانه متولیان این گونه تبلیغات، آگهی‌ها را به شکل غیرمجاز روی در منازل نصب می‌کنند.
مدیرعامل سازمان زیباسازی و احیای بافت شهرداری قم جلوگیری از این تخلف را نیازمند همکاری دادستانی و نیروی انتظامی دانست و تاکید کرد: ما پیگیر هماهنگی با بخش قانون گذاری برای برخورد با شرکت‌ها و متولیان آگهی‌هایی که به صورت غیرمجاز نصب می‌شوند هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.