توجه به مبلمان شهری باعث کاهش استرس در شیراز خواهد شد

توجه به مبلمان شهری باعث کاهش استرس در شیراز خواهد شد

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: توجه به مبلمان و زیر ساخت های شهر شیراز باعث پیش گیری و کاهش استرس و افسردگی مردم شیراز خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری محیطی و به نقل از مهر، احمد رضازاده بعد از ظهر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز تاکید کرد: برنامه های مختلفی در هفته سلامت مد نظر قرار داده شده است.

وی ادامه داد: غربالگری مختلف در سطح شهر شیراز انجام می شود تا حساسیت های بیشتری ایجاد شود.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر تصریح کرد: گرفتار بیماری های غیر واگیر از جمله فشار خون و دیابت هستیم که 9 درصد مردم شیراز به دیابت و 16 درصد به افزایش فشار خون مبتلا هستند.

رضازاده افزود: برنامه های خود مراقبتی همواره مد نظر است که در همین راستا دانشگاه علوم پزشکی شیراز برنامه های ویژه ای را مد نظر قرار داده است.

وی یادآور شد: گروه های مختلفی در این راستا تشکیل شده و در این راستا خود مردم باید حساس شوند به سلامت خودشان که اگر موفق شویم شاهد کاهش 40 درصدی مراجعه به پزشکان عمومی و 50 درصد کاهش مراجعه به بیمارستان خواهیم بود.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر افزود: یکی از این موارد بیماری های روانپزشکی از جمله افسردگی است که ناشی از سبک زندگی بوده که اگر بتوانیم تغییراتی را در سطح جامعه از جمله مبلمان شهری ایجاد کنیم پیشگیری از افسردگی را شاهد خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.