تمبر شخصی خود را داشته باشید

تمبر شخصی خود را داشته باشید

در این تبلیغ اداره پست امریکا به معرفی تمبرهای شخصی می پردازد که برای معرفی هرچه گویاتر و خاطره انگیزتر این مسئله به اجرای این کمپین خلاقانه می پردازد. در این کمپین خلاقانه برای تداعی کردن تمبرهای شخصی کادری را به شکل تمبر در فضاهایی که صورت افراد قرار می گیرد چسبانده است که زمانی که فرد در آن مکان قرار دارد و صورت وی دقیقا درون کادر این صحنه برای دیگران ایجاد می شود که گویی یک تمبر با عکس شخصی دیده اند. و اینگونه به طور ناخودآگاه تمبری با تصویر خود تصور می کنند.

این تبلیغ خلاقانه توسط آژانس تبلیغاتی Creative Circus Atlant در امریکا به مدیریت هنری Amarena Diaz اجرا شده است.

تمبر

تَمبر یا تمبر پستی مدرکی چاپی است که نشان‌دهندهٔ پیش پرداخت مبلغی برای خدمات پستی است.
تمبر معمولاً به صورت کاغذی کوچک و چهارگوش تهیه می‌شود که در چهار سوی آن کاغذ حالت دندانه‌دار دارد و در پشت آن چسبی مالیده شده که با برخورد آب خاصیت چسبندگی پیدا می‌کند.
چسباندن تمبر به یک نامه یا بستهٔ پستی نشان‌دهندهٔ اینست که فرستنده، مبلغ لازم برای ارسال محموله را به‌طور کامل یا بخشی از آن را پرداخته‌است. در صورتی‌که ارزش تمبر الصاقی کمتر از بهای خدمات پستی مربوطه باشد گفته می‌شود که محموله «کسر تمبر» دارد.

در سال ۱۶۳۵ میلادی یکی از کارمندان پست فرانسه به نام (مسیو ولایه) پاکتی با علامت ویژه ابداع کرد و به جریان انداخت. پس از وی یک نفر سویسی به نام (جیمس چالمره) تمبرهایی در چاپخانه خود چاپ کرد و آنها را در سال ۱۸۳۴ به دولت بریتانیا عرضه نمود.
در سال ۱۸۷۳ میلادی، رونالد هیل، کارمند ارشد اداره پست بریتانیا اهمیت کار را در مجلس عوام به تایید رساند.[نیازمند منبع]
دولت بریتانیا در ماه مه سال ۱۸۴۰ نخستین تمبر دنیا را به ارزش یک و نیم پنی با تصویر ملکه انگلیس (معروف به پنی سیاه) چاپ و منتشر کرد، به این ترتیب رونالد هیل پدر و ابداع کننده تمبر پستی در جهان است. اولین تمبر ایران در طبرستان رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.