تحسین بازیگران کشور از برگزاری دومین سالانه «بهارستان»

تحسین بازیگران کشور از برگزاری دومین سالانه «بهارستان»

دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران شروع شده و تا اردیبهشت ‌ماه ادامه دارد.

داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت معتقد است؛ کلانشهری مانند تهران نیازمند رویدادی همچون «بهارستان» است تا روحیه شهروندان را زنده کند.

به گزارش محیطی به نقل از روابط عمومی و امور بین‌ الملل سازمان زیباسازی شهر تهران؛ داریوش اسد زاده بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون با اشاره به برگزاری دومین سالانه «بهارستان» درباره تاثیرات گسترش زیباسازی معابر شهری در تمام مناطق تهران متذکر شد: همیشه اگر هوای تهران سالم و پاک باشد مدتی در حوالی خیابان‌های اطراف منزلم قدم می زنم و ساعتی را در کوچه و خیابان می‌گذرانم. برای من و خیلی دیگر از شهروندان دیدن زیبا و نو شدن معابر و پیاده روها به دست هنرمندان جوان خیلی روحیه بخش و جذاب است و باعث می شود از این حضورم در خیابان لذت بیشتری ببرم.

این پژوهشگر عرصه هنرهای نمایشی در بخش دیگری از سخنانش گفت: کلانشهر شلوغ و آلوده ای مثل تهران نیاز اساسی دارد که در فواصل مختلف مثل همین نو شدن سال، مورد غبار روبی و زیبا شدن قرار بگیرد و رنگ خاکستری اش با رنگ‌های گرم و سرزنده و شاد عوض شود و مردم هم با دیدن رنگ، زیبایی و هنر ایام خوشی را در محیط بیرون از منزل تجربه خواهند کرد.

اسدزاده در پایان گفت: از سال گذشته که رویداد «بهارستان» برگزار شد منتظر بودم تا ببینم امسال چه اتفاقی در شهر می افتد و این روزها که در شهر قدم می زنم از هنر هنرمندان جوان لذت می برم و معتقدم اگر این روند ادامه داشته باشد، آینده زیبای شهر تهران به دست هنرمندان رقم خواهد خورد.

و همچنین همایون ارشادی بازیگر بین‌المللی سینمای ایران با اشاره به برگزاری دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: از اینکه هنرمندان جوان به آراستن شهر با هنر اهمیت می‌دهند، بسیار خوشحال هستم.

همایون ارشادی بازیگر ارزنده و باسابقه سینما و تلویزیون برگزاری دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» را اتفاقی مثبت در شهر ارزیابی کرد و در باره تاثیرات زیباسازی خیابان‌ها و معابر شهری در سال جدید در روحیه و زندگی مردم گفت: هر فصلی ویژگی‌های خاص و منحصر به خودش را دارد و فصل بهار هم مترداف با نو شدن، تمیز شدن و زیبا شدن طبیعت و محیط زندگی آدم‌هاست و همه تلاش می‌کنند هم به لحاظ روحی و هم به لحاظ جسمانی با ظاهر آراسته، متین و تمیز فصل بهار را شروع کنند. رویداد «بهارستان» هم با این وضعیت همخوانی خوبی دارد و باعث می‌شود کل جامعه با یک زیبایی و آراستگی مواجه شوند و روحیه مردم شاد و سرزنده شود.

و نیز مهدی فقیه بازیگر باسابقه تئاتر و سینما معتقد است؛ توجه به هنرهای شهری می‌تواند یک پیام کاملا موثر فرهنگی برای شهروندان باشد.

مهدی فقیه بازیگر و کارگران باسابقه سینما و تلویزیون ضمن حمایت از اجرای دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» درباره تبعات زیباسازی معابر شهری درسال نو گفت: موقعی که در آستانه سال نو از اغلب شهرها مهمانانی وارد شهر تهران می‌شوند با عملیاتی شدن سالانه «بهارستان» در جریان یک کار فرهنگی قرار می‌گیرند. از طرفی زیبا شدن معابر و خیابان شهر، می‌تواند یک پیام کاملا موثر فرهنگی و زیست محیطی باشد که شهروندان با دیدن آراستگی خیابان‌ها به تکاپو بیفتند که در طول سال هم این زیبایی را حفظ کنند و این موضوع ارزشمندی است.

بازیگر فیلم سینمایی “ملک سلیمان” در بخش دیگر سخنانش گفت: همان طور که امام راحل فرمودند؛ انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده است. بنابراین برای فرهنگ باید حرمت و ارزش زیادی قائل بود. البته در زمینه کارهای فرهنگ ‌سازی با کاستی‌هایی در سطح جامعه مواجه هستیم. بارها در شهر زادگاهم شیراز هم این قضیه را گوشزد کرده‌ام و این طرح را ارائه کردم که برای تشویق مردم به کارهای زیبا سازی و محیط زیستی با دادن گلدان گل به در خانه‌های مردم در آنها انگیزه ایجاد کنیم.

بازیگر فیلم سینمایی “هور در آتش” با اشاره به اثرات به کارگیری آثار هنرمندان جوان در طرح زیباسازی شهری عنوان کرد: استفاده از جوان‌ها در سالانه «بهارستان» باعث می‌شود آنها هم فرصت کارعملی پیدا کنند و مردم هم مثل منتقد نظرات‌شان را درباره کارهای آنها ارائه کنند. این روند قطعا به تجربیات این هنرمندان خواهد افزود.

رضا رویگری بازیگر باسابقه تئاتر، سینما، تلویزیون معتقد است؛ سالانه هنرهای شهری «بهارستان» نشاط ایام بهار را مضاعف کرده است.

رضا رویگری خواننده و بازیگر باسابقه سینما، تئاتر و تلویزیون با اشاره به برگزاری دومین سالانه هنرهای شهری «بهارستان» گفت: از دوران کودکی تا به امروزعید نوروز را دوست داشته‌ام و سپری کردن ایام تعطیلات آغاز بهار همیشه برایم لذت‌بخش و پر خاطره بوده است. در این ایام زیبایی طبیعت باعث می‌شود روحیه و حال آدم خوب شود. اما در سال‌های اخیر با همت متولیان شهری نو و زیبا شدن معابر و خیابان‌ها با استفاده از آثار هنری باعث شد این خوشحالی و نشاط برای من دوچندان شود و انگار شهر تبدیل به یک گالری زیبا و خوش و آب رنگ شده است.

بازیگر مجموعه تلویزیونی «مختارنامه» با تاکید بر لزوم حمایت از هنرمندان جوان افزود: طرح‌های فرهنگی و هنری نظیرسالانه هنرهای شهری «بهارستان» جدا از اثراث زیباشناسانه و هنری‌اش باعث می‌شود هنرمندان جوان هم این دلگرمی را به دست بیاورند که کارشان در یک مقیاس وسیع و همه‌گیر مورد توجه مردم قرار بگیرد.

این بازیگر باسابقه با اشاره به آثار هنری بسیار درخشان هنرمندان جوان که در دومین سالانه «بهارستان» ارائه شده است، گفت: موقعی که به خیابان‌ها می‌روم و این همه رنگ و هنرهای زیبا را می‌بینیم واقعا خوشحال هستم در جامعه‌ای زندگی می‌کنم که این همه هنرمندان جوان و با انگیزه در آن حضور دارند و در کنار آن سازمانی وجود دارد که به هنر در شهر اهمیت می‌دهد. به شخصه معتقدم این نوع رویدادهای فرهنگی و هنری، نیازمند به مشارکت جمعی همه مردم دارند تا موثر و گسترده‌تر اجرا شوند.

لازم به یادآوری است، دومین رویداد هنری «بهارستان» به همت سازمان زیباسازی شهر تهران، همزمان با نوروز سال 1396 در بخش‌های نقاشی دیواری، مجسمه، هنرهای محیطی و تخم‌مرغ‌های نوروزی در سطح شهر تهران شروع شده و تا اردیبهشت‌ ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.