اختصاص سه‌چهارم سازه‌های شهر تهران به تبلیغ کالاهای ایرانی

اختصاص سه‌چهارم سازه‌های شهر تهران به تبلیغ کالاهای ایرانی

معاون تبلیغات و درآمد سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد: سه‌چهارم سازه‌های شهر تهران به تبلیغ کالاهای ایرانی اختصاص دارد.

هادی صادقی با بیان اینکه واگذاری سازه‌های تبلیغاتی ازسوی سازمان زیباسازی شهرداری تهران به‌ صورت مزایده برگزار می‌شود، گفت: مصوبه شورای شهر و قانون تکلیف واگذاری‌های انواع سازه‌های تبلیغاتی را مشخص کرده و بر این اساس شرکت‌های تبلیغاتی که مجوزهای فعالیت را از ارشاد دارند، در مزایده این سازه‌ها را در اختیار می‌گیرند.

وی ادامه داد: این شرکت‌ها نیز براساس ساز و کار مشخص اقدام به واگذاری سازه‌ها در زمان‌های معین به برندها و کالاهای مختلف می‌کنند.

صادقی تاکید کرد: براساس قانون مصوب شورای شهرتهران،سازه‌های تجاری نیز باید ۱۵ درصد زمان فعالیت هر سازه را به کار فرهنگی اختصاص دهند که شهرداری تهران از این ظرفیت برای فرهنگ‌ سازی استفاده و در مناسبت‌های مختلف پیام‌های فرهنگی را برای این سازه‌ها طراحی می‌کند.
او در پاسخ به اینکه چرا کالاهای ایرانی روی این بیلبوردهای تجاری تبلیغ نمی‌شوند، گفت: این موضوع اصلا صحیح نیست؛ چرا که سه‌چهارم سازه‌های کل تهران به تبلیغات کالاهای ایرانی اختصاص دارد.

وی با تاکید بر اینکه قانون، نهادهای شهرداری را از واگذاری مستقیم سازه‌های تبلیغاتی به صاحبان کالا منع کرده و شرکت‌های تبلیغاتی براساس قانون از طریق مزایده این سازه‌ها را در اختیار می‌گیرند، افزود: با این حال سه‌چهارم سازه‌های شهر تهران به تبلیغات کالاهای ایرانی اختصاص دارد.

وی ادامه داد: براساس قانون ما می‌توانیم ۲۰‌درصد از ظرفیت فرهنگی ۱۵ درصدی بیلبوردهای شهر را براساس همان مصوبه شورای‌ شهر به معرفی کالای برتر ایرانی اختصاص دهیم و در این مصوبه آمده است: ۲۰ درصد از ظرفیت فرهنگی ۱۵‌درصدی تبلیغات شهری که قرار است به کار فرهنگی اختصاص پیدا کند، به معرفی کالاهای برتر ایرانی اختصاص می‌یابد.

او همچنین اظهار داشت: در زمینه تبلیغات کالاهای ایرانی باید اعلام کنم که چون سازه‌ها در اختیار شرکت‌های تبلیغاتی است و در یک فرآیند قانونی این کار انجام شده ما اختیاراتی نداریم، اما همواره سازمان زیباسازی تبلیغات فرهنگی زیادی را در قالب حمایت از کالای ایرانی مطرح می‌کند، اما ما نمی‌توانیم یک برند را تبلیغ کنیم. در زمان حاضر سازمان زیباسازی شهر تهران با ۵۲ شرکت تبلیغاتی قرارداد منعقد کرده که تبلیغات شهر تهران را در اختیار دارد.

صادقی گفت: در زمان حاضر شهر تهران برای تبلیغات تجاری ۳۶۰ عرشه پل یا پل‌ عابرپیاده ۳۱۰ سازه بیلبورد، ۴۴۰ پرتابل، ۹۵۲ سازه استند، ۹۰ پانل دیواری و ۵ بیلبورد نمایش ‌گردانی دارد.

وی در پایان افزود: البته تاکید می‌کنم این بیلبورد‌ها مربوط به تبلیغات تجاری است و حدود ۹۰۰ بیلبورد و عرشه‌ پل و پرتابل نیز در شهر وجود دارد که در اختیار شهرداری است و به موضوع اطلاع‌ رسانی، هفته بسیج و مردم اختصاص دارد که سازه‌های فرهنگی عنوان گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.