تبلیغات پل عابر پیاده

تبلیغات پل عابر پیاده

تاریخچه ساخت پل عابرپیاده

اتومبیل ها روز به روز حاکمیت خود را بر شهر بیشترمی کنند و به دنبال آن نقش و حضور عابرپیاده در فضاهای شهری کمرنگ تر می شود از دلایل اصلی ساخت پیاده رو و پل های عابر پیاده افزایش ایمنی عبور و مرور عابران پیاده است. بیشترین افراد در معرض خطر و بیشترین جان باختگان در حوادث رانندگی درون شهری، عابرین پیاده هستند. ما دراغلب موارد خیابانها و فضاهایی را طراحی می کنیم که الویت را به عبور وسایل نقلیه داده است و بنابراین ساخت و طراحی پل عابر پیاده در وساخت آن برای احساس امنیت برای عابران پیاده درطراحی شهری بسیار مهم واساسی است. پل های عابر پیاده عمومآ در مکان های پررفت وآمد وشلوغ درسطح شهر قرار گرفته اند وحال استفاده از این پل ها به عنوان یکی از بهترین نقاط برای تبلیغات محیطی محسوب می شودو می تواند تاثیر به سزای در رابطه با تبلیغات محیطی درمخاطب ایجاد می کند.وتبلیغات بر روی پل های عابر پیاده مستلزم طراحی درست و درنظر گرفتن تمامی مسائل از قبیل روشنایی و محل قرار گیری تابلو، نوع تبلیغات و…است.

روشنایی پل عابر پیاده:

تبلیغات محیطی برروی پل عابر پیاده

تامین برق مورد نیاز تابلوهای تبلیغاتی یکی از عاملان اساسی در زمینه تبلیغات بر روی پل عابر پیاده است و مهمترین موضوع در تابلونور مناسب است که در صورت به وجود آمدن مشکل در آن کار تابلوسازرا زیر سوال میرود وهمچنین در مواردی مانند افت نور پس ازمدت کوتاهی وایجاد سایه روشن در حروف و یا خاموشی قطعه ای از جمله مسائلی است که باید در نصب آن دقت کافی گردد.
برای تامین برق مورد نیاز و روشنایی بیلبوردهای تبلیغاتی که بر روی پل عابر پیاده نصب میشوند باید از روشنایی های استفاده کنیم بالاترین بازدهی را داشته باشند.برای این منظورمحیطی دات کام مواردی را که برای روشنایی تبلیغات محیطی می توان بر روی پل های عابر پیاده نصب کرد را در زیر به استحضار توضیح می دهید.و هر یک از این لامپ ها مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند و به همین دلیل نمی‌توان گفت کدام یک بهترین هستند ، انتخاب هر یک از آنها، به نیازها و اولویت های خریدار بستگی دارد.

تبلیغات بر روی پل های عابر پیاده

تبلیغات بر روی پل های هوایی و پل عابر پیاده در هر شهری توسط شهرداری آن شهر انجام می شود و دلیل برعهده گرفتن پذیرش و بهره‌ برداری از تبلیغات در سطح شهر و پل‌های هوایی بتواند موجبات درآمدزایی بیشتر و تامین اعتبارات مورد نیاز شهرداری را فراهم آورد.
پل های هوایی و پل های عابر پیاده به دلیل اینکه درمعابر اصلی شهر و مکان های پرتردد نصب می گردد و توسط افراد مختلفی در سطح شهر دیده می شود ،اجاره بیلبورد و انجام تبلیغات محیطی تاُثیر به سزای در فروش کالا یا محصولات صاحب آگهی خواهد داشت.

ضعف های نصب پل های هوایی

  • در حال حاضر، یکی از ملاک‌های اصلی ساخت بسیاری از پل های عابر پیاده به ویژه در شهرهای بزرگ کشور تنها ایجاد فضاهایی جهت تبلیغات شهری بوده و مطالعات علمی، مدون و همه جانبه نگری در زمینه مکان‌یابی آنها وجود ندارد.
  • درباره مزایای حاصل از سرمایه‌گذاری در احداث پل‌های عابر پیاده مکانیزه در صورت عدم مجوز برای تبلیغات بر روی بدنه پل‌ها، بازگشت سود سرمایه‌گذاران از طریق ایجاد واحدهای تجاری زیر پل تأمین می‌شود.
  • برخی از پل‌ها به دلیل نصب بیلبورد و تابلوهای تبلیغاتی امنیت خود را از دست داده‌ و به آسایشگاهی برای کارتن‌خواب‌ها تبدیل شده است ، البته این ناامنی تنها به این موضوع خلاصه نمی‌شود و با محصورشدن پل‌ها، فضای مناسبی برای زورگیری و فروش موادمخدر در ساعات کم‌تردد فراهم شده است.

تابلو تبلیغاتی با استفاده از نور خورشیدیانرژی نوین خورشیدی: استفاده از انرژی خورشیدی و تولید برق توسط ماژول های فتوولتائیک بسیاری از این موانع را برطرف ساخته وامکانات مناسبی را فراهم آورده است. این گونه بیلبوردها با استفاده از انرژی خورشید و ذخیره آن توانایی روشنایی کامل در طول شب و تعداد روزهای هوای ابری را داشته و مناسب برای مناطقی است که به شبکه برق سراسری شهری دسترسی نداشته باشند.

واز مزایای این روش پایین امدن هزینه های جانبی هم چون هزینه برق مصرفی و خرید انشعاب کنتور برق ،کابل کشی در صورت نیاز و مهم ترین دلیل توجیحی استفاده از انرژی پاک و تمیز و خورشیدی و جلو گیری از مصرف انرژی های غیر قابل تجدید با ارزش فسیلی است
پروژکتورهای smd: در پروژکتور های smd روشن کردن مجدد بدون محدودیت زمانی امکان پذیر است، در حالی که در پروژکتور های گازی به دلیل وجود یک سنسور گرمایی که مانع روشن شدن مجدد سریع می گردد، بایستی حداقل 3 دقیقه برای سرد شدن پروژکتور صبر کرد تا امکان روشن شدن مجدد فراهم گردد.


واز مزایای دیگرsmd ،رنگ نور مناسب و استانداردو طیف گسترده نور است و قدرت بالای نوردهی با مصرف انرژی کم را دارد و حتی عدم نیاز به جریان راه اندازی بالا ، ولتاژ کار گسترده و قابلیت نصب در محیط های مرطوب و محیط های غبارآلود و استفاده از شیشه مقاوم در برابر ضربه و درخشندگی چند برابر نسبت به لامپ های معمولی و عدم لرزش نور وعدم تولید پرتو های فرابنفش ( UV ) و مادن قرمز ( IR ) و همچنین مصرف برق کم و نور دهی بالا و طول عمر زیاد از دیگر مزایای smd است.
لامپ های کم مصرف ال ای دی: لامپ‌های LED در واقع مجموعه‌ای از یک یا چند LED می‌باشند که برای بدست آوردن شدت نور و رنگ مورد نیاز با یکدیگر در یک مجموعه قرار داده می‌شوند و به منظور تامین روشنایی و یا تزئینات مورد استفاده قرار می‌گیرند. مشخصات منحصر بفرد led باعث شده است که لامپ‌های led به سرعت جایگزین سایر منابع تامین روشنایی گردند و از مصادیق بارز آن می‌توان به چراغ‌ها و علائم راهنمایی ساخته شده با led اشاره کرد که در حال حاضر در کشورمان در مقیاس گسترده‌ای به کار گرفته شده‌اند. تولید کنندگان لامپ‌های قدیمی که معروف‌ترین آنها شرکت OSRAM می‌باشد بصورت گسترده‌ای بر روی تولید لامپ‌های led سرمایه‌گذاری نموده است. با توجه به این موضوع که شرکت OSRAM به عنوان پیشروترین شرکت در زمینه تولید لامپ‌های کم‌مصرف سرمایه‌گذاری عظیمی بر روی led نموده است می‌توان به اهمیت لامپ‌های led به عنوان منبع روشنایی قابل اتکا در آینده پی برد.


مزایای لامپ ال ای دی اینست که طول عمربالای دارد لامپ هایLED طول عمری بین 50 هزار تا 60 هزار ساعت دارند. از دیگر مزیتهای لامپهای LED می توان به بازده نوری بالای این لامپها اشاره نمود. در حال حاضر لامپ‌های led بازده‌ای بین 74 تا 120 لومن بر وات را دارا می‌باشند.وبه محض رسیدن ولتاژ به آنها روشن می شود.
لامپ کم مصرف هالوژن: لامپ های هالوژن به عنوان زیر مجموعه ای از لامپ های التهابی پر مصرف درتوان های 5الی 2000 وات موجود هستند.اما ازگستره توان ذکر شده، تنها لامپ های با توان 50وات دارای بیشترین کاربردوبالاترین نرخ فروش در بخش روشنایی دکوراتیو وتزئینات به شمار می روند.از مزایای هالوژن اینست کهنور سفید و شفاف، طول عمر زیاد می باشد و از معایب آن تولید گرمای زیاد، اتلاف انرژی، هنگام تعویض حباب باید دقت زیادی به خرج دهید، در صورت تماس با مایعات به سرعت واکنش نشان می‌دهند.لامپ کم مصرف هالوژن

معایب تبلیغات بر روی پل عابر پیاده:

1- تبلیغات بر روی پل عابر پیاده دید کامل پل را از بین می برد و کل بدنه پل را می پوشاند.
2- تبلیغات روی بدنه پل های عابر پیاده اگر صحیح نصب نشود ضریب ایمنی آنهارا کاهش میدهد.
3- افرادی که در حال رانندگی روبه روی مسیر پل هستند ممکن است حواسشان به تبلیغات پیشانی پل باشد و منجر به سانحه ای ناخواسته شود.

4-به دلیل تآمین برق این نوع تبلیغات ساخت و نصب این نوع بیلبوردها وهزینه های زیاد نگهداری و بهای برق مصرفی دو عامل اساسی است که باعث محدودیت این گونه تبلیغات می شود.

تبلیغات بر روی پل عابر پیاده

مزایای تبلیغات بر روی پل عابر پیاده

1- زیباسازی و ایجاد تنوع بصری در محیط شهری.
2- جذابیت خاص را در صنعت تبلیغات ایجاد کرده است.
3- محصولات و برند مورد نظر را به مخاطب عام معرفی نماید.
4- هزینه نسبتا پایین این نوع تبلیغات نسبت به سایر تبلیغات محیطی.

تبلیغات بر روی پل عابر پیاده

تعرفه اجاره بیلبورد پل عابر پیاده:

تعرفه تبلیغات پل عابر پیاده پیاده نسبت به بیلبوردهای تبلیغاتی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است به دلیل اینکه ساخت بعضی از پل ها شخصی است و صرفا مخصوص شهرداری نیست بنابراین شخص سازنده می تواند از تبلیغات بر روی پل های عابر پیاده بهترین بهره برداری را داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.