استفاده از شخصیت های کارتونی در تبلیغات محیطی

استفاده از شخصیت های کارتونی در تبلیغات محیطی

استفاده از هرنوع شخصیت کارتونی چه شناخته شده و چه ابتکاری و جدید در تبلیغات محیطی، باعث ایجاد حس راحتی در مخاطب میشود و به این صورت مخاطب راحت تر میتواند با موضوع آگهی ارتباط برقرار کند. همواره طرح ها و طراحی های خاص به خاطر می مانند. طراحی پیشرو خلاقیت هنر مندی در سطح شهر و معابر است که با استفاده از شرایط موجود طرح کوچکی و در عین حال زیبایی را خلق کرده است. این طراحی های خیابانی که در اصطلاح به آنها هنر خیابانی یا Street Art گفته میشود، یکی از روش های جلب توجه مردم و حتی در برخی کشورها نظیر برزیل، این هنر نوعی جاذبه توریستی به حساب می آید.

اما مدت زمان زیادیست که این هنر با تبلیغات محیطی در هم آمیخته شده است. اما در این مقاله به نقش مهم استفاده از شخصیت های کارتونی در هنرهای خیابانی برای جلب توجه هرچه بیشتر مخاطبین پرداخته میشود. طرحهایی از شخصیت های کارتونی همچون پینیکیو، بارت سیمپسون، باب اسفنجی مرد عنکبوتی و … که در تصویر مشاهده می کنید.
شرکتهای تجاری نیز می توانند از این ایده فوق العاده استفاده کنند و به تبلیغ محصولات و خدمات خود بپردازند از جمله مزایای این نوع تبلیغات به صرفه بودن و خاطره انگیز بودن و در عین حال جذابیت فوق العاده آن است.

در زیر گالری از تصاویر مربوط به این هنر خیابانی را مشاهده میکنید:

کارتون چیست؟

کارتون (به انگلیسی: Cartoon) در زمینه‌های مختلف دارای معانی مختلفی است. در هنرهای تجسمی کارتون به معنای طرح مقدماتی است برای یک کار هنری به همان اندازه، که بعداً به صورت «فرسک»، نقاشی روغنی، موزاییک، معرق، یا ترکیبی از شیشه‌های رنگی برای در و پنجره یا فرشینه تهیه شود. چون این طرح روی کاغذ ضخیم یا مقوا رسم می‌شود و در زبان ایتالیایی cartone به معنی مقوا و کاغذ ضخیم است این نام به این قبیل الگوها داده شده‌است. در ایتالیای دوره رنسانس از کارتون استفاده‌های زیادی شده‌است که به عنوان مثال کارتون‌های رافائل در فرشینه نمازخانهٔ سیستین می‌توان نام برد. در روزنامه نگاری کارتون به معنی نقاشی فکاهی یا هجایی است که با رعایت مبالغه ترسیم شده و غالباً با نوشته همراه است. در کارتون‌های سیاسی غالباً از کاریکاتور استفاده می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.