تبلیغات محیطی در مناسبت‌های مختلف ضابطه‌مند می‌شود

تبلیغات محیطی در مناسبت‌های مختلف ضابطه‌مند می‌شود

مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز با تشریح تصمیمات جلسه هماهنگی و ساماندهی تبلیغات محیطی شهری تبریز در آستانه ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر گفت: این نشست با توجه به مصوبه شورای اسلامی تبریز مبنی بر ممنوعیت نصب بنر با داربست و همچنین با عنایت به لزوم فضاسازی مناسب در مناسبت های ملی و مذهبی از سوی ادارات، نهادها، مساجد و هیئت های مذهبی برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری محیطی و به نقل از آرمان تبریز، مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز با تشریح تصمیمات جلسه هماهنگی و ساماندهی تبلیغات محیطی شهر تبریز در آستانه ایام فاطمیه و دهه مبارک فجر گفت: این نشست با توجه به مصوبه شورای اسلامی تبریز مبنی بر ممنوعیت نصب بنر با داربست و همچنین با عنایت به لزوم فضاسازی مناسب در مناسبت های ملی و مذهبی از سوی ادارات، نهادها، مساجد و هیئت های مذهبی برگزار شده است.

در این نشست که با حضور قائم مقام شهردار، معاون خدمات شهری، مدیر عامل سازمان سیما منظر، فرمانده سازمان بسیج شهرداری و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری برگزار شد، سعید حاجی زاده افزود: در این نشست بر ضرورت تعریف جایگزین مناسب برای داربست های سابق و ضرورت فراهم ساختن شرایط برای فضاسازی شایسته در مناسبت های ملی و مذهبی از سوی هیئات مذهبی، مساجد و دیگر نهادهای مسئول تاکید و مقرر شد در این ایام، سازه های تبلیغاتی در اختیار شهرداری تبریز با هماهنگی سازمان سیما و منظر به صورت رایگان به فضاسازی مساجد، هیئات مذهبی و دیگر نهادها اختصاص یابد.

حاجی زاده در ادامه گفت: چنانچه سازه های مذکور برای تمامی اطلاعیه ها یا بنای بنرهای مناسبت های ملی و مذهبی کافی نباشد، مجموعه های مذکور میتوانند بدون استفاده از داربست و تنها از طریق اسپیس اقدام نمایند و یا می توانند بنرهای خود را بدون استفاده از داربست روی دیوارهای معابر و یا جلوی مساجد و هیئات مذهبی نصب کنند.

وی اضافه کرد: همچنین ادارات و سازمان ها نیز می توانند جهت فضاسازی در مناسبت های یاد شده تنها از اسپیس استفاده کنند و فضاسازی های خود را بدون استفاده از داربست از نرده های دیوارهای مشرف به معابر انجام دهند.

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری با اشاره به تمهیدات گسترده این مجموعه برای تبلیغات محیطی دهه مبارک فجر و فضاسازی ایام فاطمیه، خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که مقارن با ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) نیز هست، اقدامات گسترده ای در بحث فضاسازی انجام داده و تمهیدات لازم برای فضاسازی مسیرهای راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن نیز اتخاذ کرده است.

حاجی زاده یادآورشد: بر اساس تصمیم نشست هماهنگی و ساماندهی تبلیغات محیطی شهرداری تبریز، در مواردی که بدون توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر، در فضاسازی مناسبت های ملی و مذهبی احیانا از داربست استفاده شود، سازمان بسیج شهرداری تبریز می بایست با دعوت از صاحب یا نهاد متولی اطلاعیه، هماهنگی های لازم را برای انتقال بنر به سازه های ثابت انجام داده و نسبت به جمع آوری داربست ها اقدام کند.

وی یکی دیگر از مصوبات این نشست را ممنوعیت مناطق و سازمان های شهرداری از تبلیغات و فضاسازی های مستقل عنوان کرد و گفت: بر اساس ابلاغیه شهردار محترم، از این پس هرگونه تبلیغات محیطی و فضاسازی ها در مناسبت های ملی و مذهبی، به صورت واحد و متمرکز و از طریق اداره کل روابط عمومی و بین الملل شهرداری تبریز انجام خواهدشد.

وی اظهارکرد: در این جلسه همچنین مصوب شد هرگونه تبلیغات محیطی در مجموعه شهرداری تبریز به صورت متمرکز و با هماهنگی سازمان سیما و منظر صورت پذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.