تبلیغات محیطی در مشهد

تبلیغات محیطی در مشهد

در این مقاله به این موضوعات اشاره می شود:

 • معرفی شهر مشهد.
 • تبلیغات محیطی در مشهد.
 • بهترین مناطق برای اجاره بیلبورد در مشهد.
 • نرخ اجاره بیلبورد تبلیغاتی در مشهد.
 • مشکلات اجاره بیلبورد در مشهد.
 • انواع سازه تبلیغاتی در مشهد.

معرفی شهر مشهد

شهر مقدس مشهد در استان خراسان رضوی قرارگرفته است ، استانی که به علت موقعیت خاص جغرافیایی ، اقتصادی و اجتماعی از بالاترین تردد وسایل نقلیه در سطح کشور برخوردار است و سالانه پذیرای بیش از 15 میلیون نفر زائر می باشد. شهرستان مشهد در واقع در شمال استان خراسان و درمحدوده ای به مساحت 270 کیلومتر مربع قرار دارد. جمعیت این شهر حدود دو میلیون و پانصد هزار نفر است. این شهرستان دارای 4 شهر ( کلات ، طرقبه ، شاندیز و مشهد ) و 5 بخش و 15 دهستان و 1190 آبادی است و از نظر جمعیت دومین شهر ایران پس از تهران است.شهر مشهد دارای آب و هوای متغیر ، اما معتدل و متمایل به سرد و خشک است و از تابستان های گرم و خشک و زمستان های سرد و مرطوب برخوردار است.
شهر مشهد ازنظر وضعیت تجاری ، به عنوان یک شهر زیارتی و سیاحتی مطرح بوده و در حال حاضر دارای اهمیت زیادی از نظر زیارتی و سیاحتی از جهت فرهنگی ، علمی ، سیاسی و اقتصادی است. به دلایل مختلف از جمله حضور بیش از 15 میلیون مسافر و زائر در هرسال و قرارداشتن درمسیر بزرگراه آسیایی ، از امکانات اقتصادی و تجاری ویژه ای برخوردار است. هم اکنون یکی از مهم ترین گمرکات ایران درمشهد قرار دارد. زائران و مسافران عامل اصلی رونق و اهمیت بازرگانی در مشهد بوده اند.
وضعیت فرهنگی مشهد به میمنت وجود مرقد مبارک امام رضا (ع) بسیار عالی است ، از گذشته های دور امکانات مختلف فرهنگی در اطراف حرم وجود داشته و مرکز فعالیت های مذهبی و علمی بوده است. به گونه ای که درحال حاضر ، مشهد به دلیل وجود امکانات فرهنگی مختلف از قبیل حوزه های علمیه ، مراکز دانشگاهی ، پژوهشی و تحقیقاتی متعدد و مراکز تحصیلات پیش دانشگاهی ، انجمن های مذهبی ، علمی ، ادبی ، هنری ، جلسات سخنرانی و وجود نشریات و روزنامه های مختلف ، یکی از مراکز مهم فعالیت های فرهنگی کشور به شمار می رود.

تبلیغات محیطی در مشهد

مشهد از موقعیت فرهنگی،علمی،سیاسی،و اقتصادی دارا می باشد و به سبب همین مزیت شهر مشهد یکی از مراکز مهم فعالیت های تبلیغاتی در کشور محسوب می شود. و همچنین وجود شهرک های صنعتی و شرکتهای تولیدی برای معرفی برندها باعث شده حجم وسیعی از تبلیغات محیطی در مشهد صورت پذیرد.

اجاره تابلو تبلیغاتی در مشهد
سرمایه گذاری برای تبلیغات محیطی و اجاره بیلبورد در مشهد به دلیل اینکه تراکم زیادی از جمعیت را در بیشتر مناسبت ها دارا می باشد تبلیغات در این شهر از تاُثیر گذاری و بازدهی بالای برخورداراست و می تواند باعث افزایش فروش برای صاحبان کالا باشد.
بیلبوردهای تبلیغاتی، تابلوهای تبلیغاتی پل های عابر پیاده و پل های سواره رو، استندهای تبلیغاتی، لایت باکس ها، تبلیغات برروی بدنه اتوبوس ها ، فضاهای تبلیغاتی ایستگاه های مترو، لمپوست بنرها همگی ابزارهای قدرتمندی برای اجاره بیلبورد و رساندن پیام های تبلیغاتی به صاحبان آگهی ها می باشند و پس از تهران، اجاره بیلبورد در مشهد از قیمت بالایی برخوردار می باشد.

بهترین مناطق برای اجاره بیلبورد در مشهد

انتخاب منطقه مناسب جزء فاکتورهای مهم برای اجاره بیلبورد می باشد به همین سبب فضاهای داخلی شهر در مشهد موقعیت های مناسب برای تبلیغات محیطی و اجرای کمپین های تبلیغاتی را دارند و اکثر صاحبان برند بیشتر در مناطق مهم و پر تردد که در تیر رس گردشگران و شهروندان می باشد مایل به اجاره بیلبورد هستند.


ازجمله مناطق داخل شهری مهم جهت اجاره بیلبورد در مشهد شامل:

 • میدان تقی آباد
 • بلوار سجاد
 • محدوده ملک آباد
 • بلوار احمد آباد
 • بلوار فردوسی 
 • بلوار پیروزی
 • بلوار وکیل آباد
 • بلوار معلم

و..می باشد .

اجرای تبلیغات محیطی در هر منطقه بستگی به محل توزیع و فروش هر محصول یا کالا دارد به عنوان مثال،در خیابان فلسطین می توانید به دنبال کاشی و سرامیک یا دکوراسیون داخلی باشید پس بنابراین در این منطقه تابلوهای تبلیغاتی مرتبط با همین صنف از بازدهی بالاتری برخوردار می باشد.
و همچنین مناطق اطراف حرم مطهر برای تبلیغات گردشگری و توریستی بسیار مناسب و اثر گذار می باشد و یا برای تبلیغات اینترنتی مناطق شلوغ و پرتردد مشهد حائذ اهمیت است و این مکان ها برای انجام تبلیغات محیطی از مناطق خاص محسوب می شوند و اگر نوع محصول یا برند عامه پسند باشد می توان آن را در همه نقاط شهر اعم از بالا شهر و مناطق پایین شهر اجرا کرد مانند اسنک لینا،چی توز،و … که مخاطب آن کودکان هستند و هر قشری از مردم می توانند از آن استقبال کنند.

نرخ اجاره بیلبورد تبلیغاتی در مشهد

originalimage (7)در اکثر کشورها نرخ اجاره بیلبورد در شهرهای مهم و بزرگ از ارزش نسبتا بالایی برخوردار می باشد و معمولا مناطقی که قیمت اجاره بیلبورد تبلیغاتی زیادی را به خود اختصاص می دهد جز منطقه های مهم و استراتژی محسوب می شود که قاعدتا از اثر بخشی ویژه ای برخوردار می باشد.

تعرفه اجاره بیلبورد تبلیغاتی در مشهد از این ویژگی مستثنی نیست و مکان های شلوغ و پرتردد اجاره بیلبورد بالاتری نسبت به سایر مناطق دارد و همه محدوده ها شامل قیمت های یکسانی نیستند و همچنین نرخ اجاره بیلبورد تبلیغاتی در مشهد نسبت به تهران مناسب تر است.

ارزش گذاری بر روی تابلوهای تبلیغاتی بر اساس مزایداتی است که هر ساله صورت می گیرد و به دلیل نوسان قیمت ها امکان اینکه نرخ قطعی برای اجاره تابلوهای تبلیغاتی در مشهد را تعیین کنیم وجود نخواهد داشت و این امر نیازمند کسب اطلاعات دقیق از شرکت های تبلیغاتی صاحب رسانه  می باشد.

مشکلات اجاره بیلبورد در مشهد

به دلیل وجود حرم مطهر امام رضا(ع) و بازدید زائران برای زیارت این مکان مقدس باعث شده تا این شهر به خاطر مناسبت های مذهبی خاصی حجم وسیعی از جمعیت را به خود بگیرد و به همین اساس برای اجاره بیلبورد در مشهد نیازمند گرفتن مجوز های لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد که گاهاً برندهایی معتبر با موانع جدی برای اکران طرح های تبلیغاتی خود مواجه میشوند. از جمله این مشکلات میتوان به عدم تایید نام برند تجاری، عدم تایید طرح تبلیغاتی و یا تاخیر و طی مراحل گوناگون جهت اخذ مجوزها و … اشاره کرد.
و به خاطر اینکه شهر چهره شلوغ و بهم ریخته به خود نگیرد تاکنون مجوزی برای اکران سازه تبلیغاتی استرابورد و لمپوست بنر در شهر مشهد داده نشده است،زیرا همانطور که قبلا هم اشاره کردیم به خاطر موقعیت های مذهبی و ورود کاروان های زیارتی به داخل شهر اجرای لمپوست بنر به دلیل احتمال برخورد مردم با این سازه تبلیغاتی و مواجه شدن آن با مشکل مجوز صادر نمی شود.

انواع سازه تبلیغاتی در مشهد

با وجود محدودیت در مجوز اکران استرابورد و لمپوست بنر در مشهد ،بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی و تلویزیون های بزرگ شهری متنوعی در مشهد نصب و اجرا شده است که در زیربرخی از این سازه ها را می توانید مشاهده نمایید.

2 دیدگاه برای “تبلیغات محیطی در مشهد

 1. تنور گفت:

  قیمت اجاره بیلبورد رو ذکر نکردید؟

  1. امیر سورنای (سردبیر) گفت:

   وب سایت محیطی فعالیت تجاری ندارد. و فقط اطلاع رسانیست.
   شما میتوانید با جستجو عباراتی چون قیمت اجاره بیلبورد در مشهد ، به قیمت ها دسترسی پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.