اثربخشی تبلیغات در یزد چه میزان است؟

اثربخشی تبلیغات در یزد چه میزان است؟

معرفی شهر یزد

استان یزد در قسمت مرکزی فلات ایران قرار دارد و بخش بزرگی از مساحت این استان را قسمتهایی از کویرهای مختلف پوشانده؛ به همین دلیل نوسان درجه حرارت در زمستان و تابستان و حتی در شب و روز بسیار زیاد است به طوریکه حداکثر حرارت 45 درجه سانتیگراد بالای صفر و حداقل 20 درجه سانتیگراد زیر صفر در نوسان است.

این شهر به «شهر بادگیرها»، «عروس کویر»، «دار العلم» و «شهر دوچرخه‌ها» معروف است.استان یزد دارای 10شهرستان (یزد، ابرکوه، اردکان، بافق، تفت، خاتم، صدوق، طبس، مهریز و میبد)، 23 شهر ، 20 بخش و51 دهستان بوده با استان های سمنان از شمال غرب، اصفهان از غرب، فارس از جنوب غرب، خراسان جنوبی از شرق، خراسان رضوی از شمال شرق وکرمان از شرق وجنوب شرق همسایه است.
شهر یزد دربین ایرانیان ، به شهر بادگیرها معروف است که در واقع ، بادگیرها سیستم تنفسی شهر محسوب می شوند ودر فضاهای مسکونی وقدیمی دیده می شوند.بادگیرها از چهار قسمت بدنه، قفسه، تیغه ها وسقف تشکیل شده اند.

اهمیت تبلیغات در یزد

شهر یزد دارای ظرفیت‏‌ها و پتانسیل‏‏‌های خوب اقتصادی و سرمایه‏‌گذاری در بخش‌هایی همچون صنعت، معدن، کشاورزی، تجارت و گردشگری است و از طرفی وجود منطقه ویژه اقتصادی در یزد فرصت های بی نظیری را برای سرمایه گذاری و تبلیغات در یزد را فراهم آورده است.
شهرستان یزد به لحاظ قرار گیری در مرکز استان موقعیت قابل توجه ای را در بین صاحبین برند از آن خود کرده است و بعنوان یک شهر ارتباطی با شهرهای همجوار دیگر نظیر کرمان و بندرعباس و شیراز و جاده تهران موجب می شود تبلیغات در داخل شهر یزد و بخصوص اجاره بیلبورد در اتوبان های یزد توسط افراد بسیاری دیده شود و در واقع بعنوان یک شهر مرکزی برای تبلیغات می توان از آن یاد کرد که موقعیت استراتژی برخوردار می باشد.

بهترین مکان های برای تبلیغات در یزد

اگرچه برای اجرای تبلیغات یافتن مکانی مناسب با نوع تبلیغات از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد اما صرف نظر از نوع برند می توان بهترین مکان ها برای تبلیغات و اجاره بیلبورد در یزد را صفایه و بلوار جمهوری در نظر گرفت که دو ناحیه دور از هم اما در مقابل به یکدیگر واقع شده اند و بعلاوه یکی دیگر از نقاط پر تردد در ناحیه بلوار دانشجو است که و کارهای مربوط به امور اداری در این منطقه بیشتر صورت میگیرد.

و همچنین میدانی در نزدیکی شهرداری با نام قدیمی باغ ملی و نام جدید آزادی جز گزینه های مناسب برای اجاره بیلبورد در یزد می باشد.
در بین آزاد راه ها نیز، تفت به یزد می تواند جز مکان های مطلوب برای تبلیغاتی قرار گیرد که مخاطبین آن خانواده ها هستند و به این دلیل که در روزهای تعطیل افراد زیادی برای تفریح به ییلاق و دامنه کوه و یا بعبارتی ده بالا که می روند و اجرای تبلیغات در این بزرگراه می تواند سهم قابل توجه ای را از آن خود کند.

جاده یزد به تهران یکی از جاده های ترانزیتی است که تبلیغات مربوط به این صنف مانند تبلیغات لاستیک می تواند مورد توجه رانندگانی که از این مسیر تردد می کنند قرار گیرد و در این میان جاده یزد به کرمان به دلیل قرار گیری در راه بندرعباس هم موقعیت مناسبی برای تبلیغات در یزد دارد.

ضعف های تبلیغات محیطی در یزد

با توجه به فضای رقابتی و اشباع شدن حرفه تبلیغات در یزد سبب شده که اکثر فضاهای تبلیغاتی عاری از هرگونه تبلیغات باشد به گونه ای که تابلوهای تبلیغاتی خالی باعث برهم زدن چهره شهر گردیده است.
قیمت بالای بیلبوردهای تبلیغاتی نسبت به کلان شهرهای بزرگی مانند اصفهان و شیراز یکی دیگر از ضعف های تبلیغات محیطی در یزد می باشد که با وجود کساد بودن بازار اقتصادی پیش رو ارزش بالای رسانه های تبلیغاتی در یزد توجیه مناسبی ندارد.

نمونه ای از تصاویر تابلوهای تبلیغاتی در یزد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.