آیا تبلیغات در فرودگاه بندرعباس بازدهی کافی دارد؟

آیا تبلیغات در فرودگاه بندرعباس بازدهی کافی دارد؟

آشنایی با قدمت فرودگاه بندرعباس

ناوگان حمل و نقل هوائی ایران که شامل هواپیمایی DC3 و DC6 بود از حدود سال 1339 تا 1346 در محلی به نام بندکناران واقع در 25 کیلومتری جاده فعلی بندرعباس – سیرجان (باباغلام) اقدام به انجام پرواز می‌کرد.
از سال 1326 تا سال 1349 فرودگاه بندرعباس به محل دیگری که هم اکنون قسمتی از بیمارستان شهید محمدی در آن واقع گردیده انتقال یافت و کار ساخت فرودگاه جدید (فرودگاه فعلی) که در سال 1349 ساخت باند آن به اتمام رسیده بود با توجه به عدم تکمیل ساختمان ترمینال آن مورد بهره برداری قرار گرفت و در سال 1350 پس از تکمیل ترمینال و نصب کامل دستگاه های ناوبری این فرودگاه رسما افتتاح گردید.

این فرودگاه دارای طول جغرافیایی 562239 و عرض جغرافیایی 271307 بوده و فاصله آن تا مرکز شهر 5/8 کیلومتر می باشد و در زمینی به مساحت 4/481 هکتار بنا گردیده است.
سطح زیر بنای برج مراقبت پرواز و فضاهای جانبی 100 متر مساحت زیر بنای ترمینال شامل طبقه هم کف و اول 6888 متر مربع که در حدود 700 متر مربع آن که جنب سختمان اداری می باشد در سال 1365 بنا گردیده است. طبقات اداری و عملیاتی 2800 متر مربع ساختمان پاویون با وسعت 300 متر مربع در سال 1372 افتتاح گردید و با توجه به نیاز نیروی انتظامی و سپاه فرودگاه محل استقرار هر یک از دو نهاد فوق بازیر بنائی در حدود 1300 متر مربع می باشد. پروژه ترمینال پروازهای خارجی نیز زیر بنای 2350 متر مربع می باشد.

مسیرها و میزان پروازهای فرودگاه بندرعباس

فرودگاه بندرعباس در حال حاضر در حدود 21 پرواز در روز و حدودا 150 پرواز در هفته دارد که در مسیرهای تهران – مشهد- شیراز – اصفهان – اهواز – دبی – شارجه- چابهار و کلمبوو – جزایر زیبای کیش – ابوموسی انجام می‌شود و انواع پروازهایی که به این فرودگاه می آیند شامل C130, AN74, IL76, F100, ATR, F50, TU154, A320, A310, A300, B747, B727, Freind ship, Y12, FA20, F28, AN26 می‌ باشد.

میزان بازدهی تبلیغات در فرودگاه بندرعباس

با توجه به اقتصادی بودن بندرعباس و استان هرمزگان و نیاز به افزایش پرواز، تعدادی پرواز در هفته به کشورهای حوزه خلیج‌ فارس از فرودگاه بندرعباس صورت می گیرد که این مهم میتواند در بازدید تبلیغات توسط افرادی که از خارج کشور به فرودگاه بندرعباس ورود می کنند تصویری سازنده از برند را در ذهن مهمانان خارجی تداعی کند و فرصتی را برای سرمایه گذاران فراهم می آورد که ارزآوری قابل توجه ای برای فرودگاه و منطقه و همچنین کشور در پی دارد.

بندرعباس در فصل مشترک شاهراه خلیج فارس و دریای عمان واقع گردیده ‌است که نقش مهمی در زمینه صادرات و واردات کشور ایفا می‌کند. تأسیسات مهم دریایی و زیربنایی کشور همچون بندر شهید رجایی، پالایشگاه نفت بندرعباس، کارخانه آلومینیوم المهدی، کارخانه آلومینیم هرمزگان، کشتی سازی خلیج فارس، فولاد و سیمان هرمزگان از این جمله می‌باشند که از طریق راه هوایی به کیش، بندر لنگه و قشم به سراسر جهان متصل است. استان هرمزگان جزپردرآمدترین استانهای ایران می‌باشد این استان از نظر درآمد اولین استان کشور است. بنابراین اجرای تبلیغات در فرودگاه بندرعباس جز هوشمندانه ترین راه ها برای افزایش سرمایه و توسعه برند است.

تعرفه اجاره تابلو تبلیغاتی در فرودگاه بندرعباس

تعرفه اجاره تابلو تبلیغاتی در فرودگاه بندرعباس مانند سایر فرودگاه ها بستگی به شرایط خاص همچون موقعیت قرارگیری و نوع تابلو تبلیغاتی دارد به همین سبب یک قیمت نهایی را نمی توان برای اجاره بیلبورد در فرودگاه بندر عباس در نظر گرفت و از سمتی دیگر، مجریان تبلیغات فرودگاهی تخفیفاتی را در شرایط خاص برای تابلوهای تبلیغاتی اعمال خواهند کرد.

نمونه ای از تصاویر تابلوهای تبلیغاتی در فرودگاه بندرعباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.