تبلیغات با حال و هوای رمضان

تبلیغات با حال و هوای رمضان

یکی از شیوه های احترام گذاشتن برندها به مشتریان اینست که در روزهای معنوی و احساسی همانند یک دوست همراه مخاطبان باشند به همین جهت تبلیغات در ایام مناسبتی می تواند یکی از شیوه های جذاب و ماندگار باشد و از طرفی در سال برای هر مناسبتی یکبار فرصت تبلیغ وجود دارد و دیدن تبلیغات برندها در این ایام بعنوان یک مصرف کننده برای مخاطبان ارزشمند است. ایجاد کمپین‌های متفاوت و هوشمندانه در موقعیت‌های مناسب بستری را برای ایجاد دوستی و همیاری با مشتریان فراهم می کند.

این روزها حال و هوای ماه مبارک رمضان سراسر جهان را پر کرده است و از این رو تبلیغات دینی و اشاعه به فرهنگ مذهبی در تبلیغات برندها به شیوه های گوناگونی در داخل و خارج از کشور هیاهوی به راه انداخته است.

وجود تبلیغات محیطی گوناگون به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ما را بر آن داشت تا به اقداماتی که در این باره در خصوص تبلیغات برخی از برندهای داخلی و خارجی صورت گرفته بطور مختصر بپردازیم.

مروری بر تبلیغات هوشمندانه برندها در ایام ماه مبارک رمضان

شکل گیری تبلیغات درماه مبارک رمضان به شیوه های گوناگونی از قبیل نصب بنرها و آگهی ها و بیلبوردهای تبلیغاتی گرفته تا تیزرهای تبلیغاتی در شبکه های تلویزیونی در حال اجراست.
رمضان یک ماه مهم و معنوی در کشورماست که علاوه بر اینکه مردم را از جهات گوناگون تحت تاثیر قرار می دهد، گامی چشم گیر در توسعه کسب کار در داخل و سایر کشورهای مسلمان برداشته می شود.این ماه مهمانی سبب شده تا برندها در راستای تجارت هر چه بهتر، تبلیغات خلاقانه و قابل توجه ای را اکران کنند.

بارزترین مشخصه تبلیغات در ایام ماه رمضان، المان حلال ماه است که بعنوان یک طرح واسطه برای تبریک ماه مبارک رمضان و فروش محصولات به نمایش گذاشته می شود. اگرچه المان ماه در طرح های تبلیغات محیطی بعنوان یک نماد زیبنده است اما بکارگیری طرح های دیگری همانند تسبیح و طراحی شله زرد، زولبیا و بامیه و یا تایپ فیس های جذاب از دعاهای مختلف در این ماه و… اگر خلق شوند می تواند از اجرای تکراری طرح ها جلوگیری کند.

در این ماه معمولا بیشتر کسب وکارها با افت های قابل ملاحضه ای مواجه می شوند، در این بین برخی از برندها با بهرهگیری پورموشن های نظیر برگزاری جشنواره ها و محصولات و… سعی در جلب توجه مشتریان دارند و به نوعی برای ارتباط با مشتری فعلی و بالقوه با هدف گیری در جهت فروش یکی از روش های برگزاری این تبلیغات در ماه رمضان می باشد.

تصاویری از تبلیغات محیطی برندهای داخلی در ماه رمضان

و اما اجرای طرح های برندهای معروف خارجی در کشورهای عربی که با جذابیتی خاص اکران شده و از تصاویر متعددی بصورت خلاقانه برای تبریک ماه مبارک رمضان استفاده شده که در آنها خبری از یکنواختی در طراحی وشعارهای تبلیغاتی نیست و همچنین آغاز فروش های فوق العاده در این ماه از دیگر تبلیغاتی است که این برندها را متمایز نموده است.

تصاویری از تبلیغات محیطی برندهای خارجی در ماه رمضان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.