تابلوهای مزاحم حاشیه راه ها، ایمنی شهروندان را تهدید می کنند

تابلوهای مزاحم حاشیه راه ها، ایمنی شهروندان را تهدید می کنند

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با تاکید بر اینکه نصب تابلوهای تبلیغاتی بدون مجوز خلاف قانون است، گفت: تابلوهای تبلیغاتی و تجاری مزاحم بدون مجوز در حاشیه راه ها، ایمنی شهروندان را تهدید می کند.

به گزارش مجله خبری محیطی و به نقل از ایرنا محمدرضا نازک کار روز سه شنبه  با اشاره به تراکم جمعیت استان و بویژه حاشیه نشینی شهر رشت و حضور واحدهایی همچون تجاری و تعمیراتی در حریم راه ها افزود: این واحدها به منظور جذب مشتری با قرار دادن تابلوها در جاهای نامناسب، موجب توجه راننده، حواس پرتی او و بروز تصادفات می شوند.

وی با تاکید بر اینکه مجموعه راهداری براساس قوانین ایمنی مکلف به جمع آوری تابلوهایی که ایمنی شهروندان را تهدید می کنند، هستند، خاطرنشان کرد: افرادی که این تابلوها را بدون مجوزهای قانونی در حریم راه ها قرار می دهند، متخلف محسوب شده و راهداری موظف به جمع آوری آنهاست.

به گفته نازک کار؛ طی شش ماه نخست امسال ، بیش از 479 مورد رفع تجاوز در استان انجام شده و افزون بر شش هزار و 372 عدد تابلو براساس قانون توسط نیروهای راهداری جمع آوری شده است.

وی از افرادی که نیاز به نصب این تابلوهای اطلاعاتی در حریم راه ها دارند، خواست تا براساس قوانین و ضوابط ایمنی راه های کشور، مجوز مربوطه را دریافت کنند.

به گزارش ایرنا، ایجاد هرگونه دیوارکشی، ساختمان و تأسیسات تا شعاع 100 متری از انتهای حریم قانونی راه ها برابر ماده 17 قانون اصلاح راه ها و راه آهن بدون کسب مجوز از وزارت راه و ترابری ممنوع است.

گیلان یک هزار و 900 کیلومتری راه اصلی و فرعی دارد. بالغ بر 9 هزار کیلومتر در استان نیز انواع راه های روستایی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.