بیلبورد عربی که ترامپ را مورد تمسخر قرار داد

بیلبورد عربی که ترامپ را مورد تمسخر قرار داد

بیلبورد بزرگی در شهر دیربورن ایالت میشگان آمریکا نصب شده است که «دونالد ترامپ»، نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، را به زبان عربی مورد تمسخر قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری محیطی به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، بر روی این بیلبورد نوشته شده است: «دونالد ترامپ نمی تواند این را بخواند، اما همچنان از آن وحشت دارد». این اقدام در راستای تمسخر پیشنهاد ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا صورت گرفته است. این بیلبورد یکی از سه بیلبوردی است که در سراسر کشور آمریکا نصب شده است و هزینه آن را کمیتۀ مخالفان ترامپ موسوم به «کمیته انزجار» پرداخت کرده است.

اینگونه کمیته ها در فعالیت سیاسی مستقل عمل می کنند و از شرکت ها، سندیکاها و افراد پول جمع می کنند، اما مجاز به مشارکت یا هماهنگی مستقیم با احزاب یا نامزدها نیستند. این بیلبوردها خوانندگان را به سایت www.trumpisscared.org ارجاع داده است که اظهارات ترامپ درباره مسلمانان و پناهندگان سوری را به طور سلسله وار آورده است.

دومین بیلبورد در شهر شیکاگو، نزدیک فرودگاه اوهیر، و سومین بیلبورد در اورلاندو، نزدیک دانشگاهی در مرکز فلوریدا، نصب شده است. شورای روابط اسلامی آمریکایی (CAIR) نیز اعلام کرد: «این بیلبورد بیانگر احساس جامعه عرب زبان آمریکا است». ابراهیم هوبر، مدیر روابط عمومی این شورا، گفت: «این اقدام تلاشی برای کنار زدن این اظهارات متعصبانه، با استفاده از طنز است».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.