بیلبورد آب معدنی نستله در تبلیغات شهری

بیلبورد آب معدنی نستله در تبلیغات شهری

در حالی که رهبر انقلاب اسلامی با مطرح کردن اقتصاد مقاومتی به همه دستگاه های دولتی دستور دادند تا به حمایت از کالاهای داخلی و تبلیغ آن روی آورند و همچنین با وجود ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی که به همه مسئولان امر توصیه شده است اما هنوز هم شاهد اختصاص بیلبوردهای تبلیغات محیطی به تبلیغات خارجی و بی معنا در سطح شهر هستیم که متاسفانه روز به روز بیشتر می شود اما از تعداد آنها کاسته نمی شود.
به گزارش مجله محیطی ، در اردیبهشت ماه سال 1392، دبیر شورای فرهنگ عمومی در سالی که به نام تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده بود همه دستگاه ها را ملزم به رعایت این اصل و حمایت از تبلیغ کالاهای داخلی و عدم تبلیغ برند های خارجی نمود.
شاید آن زمان هنوز اقتصاد مقاومتی و حمایت از آن در رأس برنامه های هیچ کدام از دستگاه ها قرار نگرفته بود اما این مصوبه برای اجرا به همه دستگاه ها ابلاغ گردید .
این ممنوعیت تبلیغ کالاهای خارجی که هم تبلیغات میدانی با مجوز ارشاد و هم تبلیغ در رسانه ملی را شامل می شد مربوط به کالاهایی بود که مشابه داخلی آن در بازار موجود است اما متاسفانه همچنان به وفور شاهد تبلیغات کالاهای خارجی ای هستیم که مشابه داخلی آن در کشور وجود دارد .
این روزها اگر از اتوبان نیایش غرب به شرق گذر کنید بدون شک بیلبورد تبلیغاتی آب معدنی نستله را خواهید دید که علاوه بر خارجی بودنش صهیونیستی بودن این کارخانه بر همگان روشن است اما مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تبلیغ این کالا که مشابه ایرانی اش به تعداد وفور در کشور موجود است جز منفعت مالی هیچ چیز را در نظر نگرفته اند.
این در حالی است که مقام معظم رهبری در دیدار با کارگران و فعالان بخش تولید کشور فرمودند: رقبا برای گرفتن بازار ایران سال‌ها است که تلاش می‌کنند و به نحوی حرکت کردند که ذائقه مردم به سمت محصولات خارجی برود. آن‌ها با تبلیغات گسترده و بعضا دروغین خود مردم را به مشتریانی تبدیل می‌کنند که همواره برای خرید کالاهای خارجی احساس نیاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.