بیلبوردهای مشهد به پرچم ایران مزین شد

بیلبوردهای مشهد به پرچم ایران مزین شد

رئیس اداره تبلیغات سازمان فرهنگی‌تفریحی شهرداری مشهد از اکران سه‌ هزار مترمربع بیلبورد در سطح شهر مرتبط با دهه فجر انقلاب اسلامی و با به‌ اهتزاردرآوردن پرچم ایران به‌ عنوان بخشی از تصویر و مفهوم این بیلبوردها خبر داد.

حجت فقیه با اشاره به فضاسازی شهر هم‌ زمان با ایام دهه فجر، گفت: در کارگروه‌های تخصصی که به‌ منظور ارائه‌ طرح‌های مناسب اکران‌های شهری به‌طور منظم تشکیل می‌شود؛ تصمیم گرفتیم در اکران بیلبوردهای دهه فجر ابتکار به خرج دهیم و این‌گونه شد که کارهای حجمی، با تمرکز بر پرچم جمهوری اسلامی به بیلبوردها اضافه شد و یک نمای سه‌ بعدی را پدید آورد.

وی اجرای این طرح ابتکاری را موفق خواند و گفت: این ایده‌ نو به اکران بیلبوردهای دهه فجر، نوعی تازگی بخشید که در جلب توجه مردمی موفق بود.

وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح را وام‌دار فرمایش مقام معظم رهبری هستیم، گفت: ایشان فرمودند: «در دهه فجر انقلاب جشن بگیرید و آذین‌بندی کنید. اگر می‌خواهید برق مصرف نکنید و چراغ روشن نکنید که کار خوبی هم هست از هنر استفاده کنید. کاغذها، پرچم‌ها، بر سر در هر خانه‌ای پرچم بزنید. پرچم جمهوری اسلامی را در سراسر سطح شهرها و روستاها به اهتزاز دربیاورید. نشان بدهید ملت این خاطره را گرامی می‌دارد.»

رئیس اداره تبلیغات سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد افزود: ما با تأسی از این فرمایش مقام معظم رهبری، طرح به اهتزار درآوردن پرچم را به‌عنوان بخشی از بیلبوردهای اکران‌شده در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: شعار اکران‌های شهری در دهه فجر امسال «انقلاب مردمی، مردم انقلابی» است که بر اساس این شعار لوگو و طرح‌های خاصی انتخاب شده است.

وی ادامه داد: این لوگو و طرح خاص در ساختار همه‌ بیلبوردها دیده می‌شود؛ درخصوص انقلاب مردمی بیشتر از تصاویر حضور اقشار مختلف مردمی در صحنه انقلاب مشهد، طی این سال‌ها استفاده شده و طرح‌های زیادی نیز با محوریت موضوع مردم انقلابی در شهر اکران شده است.

رئیس اداره تبلیغات سازمان فرهنگی‌تفریحی شهرداری مشهد، با اشاره به اینکه از خرداد سال جاری با مساعدت شورای شهر توانستیم ظرفیت بیلبوردهای فرهنگی شهر را به ۶٠ بیلبورد برسانیم، گفت: طی ٩ماهه‌ اخیر، این بیلبوردها توانستند جای خود را بین مردم باز کنند و دیده شدند؛ البته روشنگری‌هایی که از طریق این بیلبوردها انجام می‌شد، گاهی به مذاق عده‌ای خوش نیامد؛ اما ما با اعتقاد و علاقه، مسیری که رهبری به‌وضوح نشان داده بودند را از طریق این بیلبوردها به مردم معرفی کردیم و نتایج آن را امروز شاهد هستیم که در هر مناسبتی مردم و رسانه‌ها منتظر دیدن اکران‌های هنری و بامفهوم در سطح شهر هستند.

فقیه با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال وارد مرحله‌ تازه‌ای از اکران‌های شهری شدیم، گفت: برخی موضوعات مهم این اکران‌ها شامل ٣٨سال حماسه حضور با تصویر راهپیمایی‌ها، ٣٨سال اقتدار و امنیت پایدار با طرح ناو جماران، ۳۸سال حماسه و ایثار با تصاویر گلزار شهدا بوده است.

رئیس اداره تبلیغات سازمان فرهنگی‌تفریحی شهرداری مشهد با بیان اینکه تصویر شهدای انقلاب مشهد در قاب‌های سطح شهر اکران شده‌ است؛ عنوان کرد: تصاویر شهدای انقلاب اسلامی مشهد و تصاویری از شادی مردم در پیروزی انقلاب در مشهد در قاب عکس‌ها و سازه‌های پرتابل شهر اکران شده است.

فقیه در ادامه از تولید موشن‌گرافیک حماسه ۹ و ۱۰دی مشهد در سازمان متبوع خود خبر داد و گفت: این موشن‌گرافیک به جریان قیام مردم مشهد و حمله رژیم پهلوی اشاره دارد که در این حماسه خونین مردم مشهد با حمله رژیم پهلوی و حضور تانک جنگی به خاک وخون کشیده شدند و صدها نفر شهید شدند؛ این موشن‌گرافیک در فضای مجازی منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.