بیلبوردهای اتوبان تهران کرج

بیلبوردهای اتوبان تهران کرج

بر اساس آخرین آمار سازمان حمل و نقل و پایانه های کشور به طور میانگین روزانه بیش از 200 هزار خودرو در اتوبان کرج – تهران تردد می‌کنند.

جلگه پهناور کرج در 35 کیلومتری غرب تهران، با آب و هوایی دلپذیر و چشم ‌اندازهای طبیعی در دامنه رشته کوه‌های البرز قرار گرفته است. این شهرستان که با حدود دو میلیون نفر جمعیت، سومین شهر پرجمعیت ایران پس از تهران و مشهد است از شمال به استان مازندران، از جنوب به شهریار و استان مرکزی، از غرب به شهرستان ساوجبلاغ و قزوین و از شرق به تهران محدود می‌شود.

استان البرز به دلیل همجواری با پایتخت و استان تهران و همچنین اتصال به استان‌های شمالی و غربی کشور از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و چند آزادراه، اتوبان و جاده مهم کشور تهران را از طریق استان البرز به دیگر استان‌های کشور متصل می‌کند.
لازم به ذکر است  اتوبان تهران – کرج و همچنین جاده چالوس جزو پرترددترین و مهمترین راه‌های برون شهری کشور به شمار می‌آیند که در کنار قابلیت‌های گردشگری، از موقعیت حساسی برای انتقال مسافر و کالا برخوردار هستند.

  • گویش قدیم و اصلی این منطقه زبان تات بوده و بر این اساس، کلمه کرج از لغت کاوک به معنی میان تهی مأخوذ شده و این، از آن روی است که کرج میان دره واقع شده است. یکی دیگر از وجوه تسمیه کرج از کلمه کراج است و با سابقه تاریخی آن که در تپه آتشگاه، کوههای کلاک، قلعه دختر شهرستانک و بزقلعه اشتهارد در ایام تابستان برای خبررسانی و دیدهبانی آتشافروزی میشده مرتبط است. ولی آنچه بیشتر در فرهنگها به خصوص در فرهنگ نفیسی آمده کرج را به معنی گریبان و شکاف می داند و در واقع ناظر به رودخانهای است که در کوههای شمال کرج جاری می شود و بلوک شهریار را مشروب می سازد.
  • خاک حاصلخیز دامنه های البرز و دشت منتهی به آن از دیرباز برای اجتماعات بشری مناسب بوده و دلیل آن آثار باستانی ارزشمندی است که در گوشه و کنار این جلگه وسیع قابل مشاهده است.
  • امروزه نیز این شهرستان به دلیل خاک و اقلیم مناسب، قرار داشتن در نزدیکی پایتخت و در مسیر راههای اصلی ارتباطی دارای رقم بالای مهاجرت در استان است. در اثبات این حرف همین بس که شما میتوانید با استفاده از اتوبان تهران ـ کرج تنها در حدود 45 دقیقه به کرج برسید. همچنین نخستین قطار مترو به دلیل پاسخگویی به رفت و آمدهای ضروری شهروندان با افتتاح میان تهران و کرج راهاندازی شد و هماکنون خیل عظیمی از مردم روزانه از تهران به کرج و بالعکس از طریق قطار رودگذر مترو سفر میکنند.

از اینها که بگذریم شما باید برای رفتن به جاده چالوس که دومین جاده زیبای گردشگری محسوب شده و از مسیرهای اصلی برای رسیدن به شمال سرسبز است از کرج عبور کنید.

  • جاده شگفت انگیز چالوس از کرج آغاز شده و تا تونل کندوان شما همچنان در طبیعت این شهرستان زیبا به سر میبرید. سرتاسر این جاده پر از چشماندازهای رودخانه، کوه و درخت است و سد بزرگ امیرکبیر هم که تأمین کننده بخش اعظم آب تهران است در میانه این مسیر قرار دارد.
  • کرج بخش قابل توجهی از فشار جمعیت و کم آبی تهران را تحمل می‌کند و البته از دوران پیش از تاریخ تاکنون نیز سرزمینی پرجاذبه و مرکز آبادانی در این منطقه بوده است.
  • بسیاری از تهرانیها تعطیلات آخر هفته خود را همراه با خانواده با رفتن به سد کرج یا باغها و محیط های حاشیه رودخانه در ابتدای جاده چالوس سپری میکنند. ما هم به شما توصیه میکنیم از فرصتی که طبیعت در اختیارتان قرار داده نهایت استفاده را ببرید و خاطرات خوشی را برای خود بسازید.

اجاره بیلبوردهای اتوبان تهران کرج

با توجه به ترافیک بالای این اتوبان نصب بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلوهای تبلیغاتی بر روی پل های عابر پیاده مورد توجه شرکت های تبلیغاتی و صاحبان کالا بوده است. همچنین که جاده کرج یکی از پرتردد ترین و اصلی ترین جاده های کشور محسوب می شود بر همین اساس هزینه اجاره بیلبوردهای اتوبان تهران کرج همواره رقم بالایی را به خود اختصاص داده است.

و افزایش بی سابقه فضاهای تبلیغاتی توسط شهرداری و رقابت شدید شرکت های صاحب نام در این حوزه برای دستیابی به تابلوهای بزرگراه های تهران کرج صاحبان کالا باید قیمت زیادی را متحمل شوند ولی بصورت کلی اجاره بیلبورد در تهران و  بیلبوردهای تبلیغاتی در اتوبان های همت و آزادگان جزو گران قیمت ترین تابلوهای اتوبان های کرج  تهران به حساب می آیند.

نمونه ای از تصاویر تابلوهای تبلیغاتی اتوبان کرج تهران

اتوبان های معروف کرج برای اجاره بیلبورد

به دلیل مشکلات ترافیکی ، طراحی و ساختن بزرگراه‌های گوناگون توسط مدیران مجرب باعث شده که تا حدی بتوانند معضل ترافیک را حل نمایند.با اجرای این طرح حجم وسیعی از بار ترافیکی کرج به اتوبان همت و آزادگان منتقل شده است.
و تقاطع های مهم بزرگراه آزادگان به این شرح می باشد که این بزرگراه پهنه شمال تا جنوب شهر قرار دارد و درسمت شمال غربی به جنوب شرقی پایتخت کشیده شده‌است. این بزرگراه از شمال غرب به آزاد راه تهران – کرج  و از جنوب شرق به سه راه افسریه – بسیج مستضعفین – ختم می‌شود. بزرگراه آزادگان بعد از این که در ادامه مسیر خود با آزاد راه تهران – کرج برخورد می‌کند در سمت حرکتی به جنوب شرقی به ترتیب با بزرگراه‌های شهید لشگری، بزرگراه فتح (جاده قدیم کرج)، آزاد راه تهران – ساوه، بزرگراه آیت ا.. سعیدی (جاده ساوه)، آزاد راه خلیج فارس (تهران – قم) در میدان جهاد، بزرگراه بهشت زهرا، بزرگراه رجایی، بزرگراه دولت آباد و سه راه افسریه (بسیج مستضعفین) تقاطع دارد.
در اصطلاحات ترافیکی این بزرگراه به نوعی یک شاهراه نامیده می‌شود و به دلیل این مزیت مهم این اتوبان برای اجاره بیلبورد از استراتژی خاصی برخوردار می باشد و این بزرگراه از راه‌های ورودی و خروجی پایتخت نیز به حساب می‌آید. بزرگراه آزادگان از طریق بزرگراه رجایی به شهر ری هم متصل می‌شود تا به نوعی یک مسیر اساسی برای مسافرانی که قصد دارند از محدوده تهران خارج شوند به حساب بیاید و بار اصلی ترافیک این بزرگراه در روزهای تعطیل و پایانی هفته ‌است و تبلیغات در چنین نقطه ای بیشترین بازدهی را خواهد داشت.

بررسی مزایا و معایب اجاره بیلبورد در اتوبان کرج تهران

به دلیل اینکه اتوبان کرج تهران یکی از شاهراهای اصلی به حساب می آید و همچنین قرار گیری این اتوبان در مسیر های شهرک های مدرن مانند اکباتان و  آپادانا و شهرک خاتم الانبیا و….تردد در این جاده بسیار زیادو همراه با ترافیک است به همین دلیل کسانی که از این مسیر در حال گذر هستند با توجه به حجم ترافیک  بالا توجه ویژه ای به تابلوهای نصب شده در این اتوبان می کنند و از همین لحاظ سرمایه گذاری برای اجاره بیلبورد در این جاده بسیار حائذ اهمیت و اثر گذار می باشد.

و از طرفی این تردد زیاد باعث شده است که این جاده از لحاظ موقعیت تبلیغاتی بسیار مورد توجه قرار گیرد و از این رو اجاره بیلبورد در اتوبان کرج تهران مستلزم  پرداخت هزینه زیادی برای صاحبان کالا می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.