بهسازی مبلمان شهری گناوه در دستور کار قرار گرفت

بهسازی مبلمان شهری گناوه در دستور کار قرار گرفت

شهردار گناوه گفت: شهرداری تا پایان سال جاری 22 طرح عمرانی را اجرا و تلاش خواهد کرد تا عمده آنها به بهره برداری برسد.

به گزارش محیطی به نقل از ایرنا؛ حسین حسن زاده روز دوشنبه در جمع خبرنگاران و فعالان اجتماعی افزود: از بدو مسئولیت همه توان و تلاش خود را برای حل مشکلات و بهبود وضعیت مبلمان شهری با همکاری و تعامل با مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و دستگاههای اجرایی بکار بسته و دراین ارتباط برنامه های بلند و کوتاه مدتی تدوین شده است.

وی اظهارکرد: نورپردازی، بهسازی فضای سبز، رنگ آمیزی، تکمیل آب نما و روشنایی با استفاده از چراغ های استاندارد از سمت ورودی ضلع جنوبی و تداوم آن تا بلوار جمهوری اسلامی، بهسازی، فضای سبز، کف سازی و پیاده رو بلوار بندر، ایجاد پارکینگ به مساحت 60 هزار مترمربع در فاصله 20متری بازار، آب نمای موزیکال وطراحی مسیر دوچرخه در مجموعه بوستان فاز 3 خور ( آبراه) از عمده طرح هایی است که تلاش داریم تا قبل از پایان امسال اجرایی و تکمیل شود.

شهردار گناوه گفت: احداث استراحتگاه برای مسافران و گردشگران نوروزی به مساحت 5.5 هکتار روبروی دانشگاه آزاد اسلامی، سرویس های بهداشتی، فضای سبز و ایجاد رفوژ میدان امام علی (ع)، آسفالت معابر و کوچه ها از دیگر طرح های مهم شهرداری تا قبل از نوروز سال آینده است.

حسن زاده گفت: ایجاد رفوژ بلوار امام علی(ع) به طول 1500 متر با 6 هزار متر فضای سبز، بهسازی محور 45 متری به سمت میدان امام علی (ع) از نقاط پرتردد محور ورودی شهر از سمت شمال که مربوط به شرکت نفت است و احداث سالن ورزشی سرپوشیده ویژه بانوان به همت اداره ورزش وجوانان و با اعتبار وزارت نفت از پروژه های اولویت دار شهرداری است.

وی توجه ویژه به استقرار امکانات ورزشی و تفریحی در سطح محلات این شهر ، ساماندهی دستفروشان، پایانه مسافربری، آرامستان و توجه جدی به نوسازی مبلمان شهری نیز در دستور کار قرار است که در صورت تثبیت مدیریت در مراحل مختلف زمان گذاری شده انجام می شود.

شهردار گناوه اظهار کرد: احداث 5 چمن مصنوعی ورزشی در دستور کار شهرداری است که تاکنون 3 واحد آن تکمیل و 2 واحد دیگر در مرحله نهایی است.

وی ادامه داد: احداث پل خور گردشگری از دیگر پروژه های مهم دراین شهر است که با وجود پیشرفت 15 درصدی تاکنون اعتباری به آن اختصاص نیافته است.

او در ادامه گفت: باتوجه به اختصاص نیافتن اعتبار به این پروژه از محل وصول ته لنجی اعتباری برای آن قرض گرفته شد تا درصورت تزریق اعتبار بازگردانده شود.

حسن زاده بیان کرد: اجرای پل خور گردشگری نقشی مهم در توسعه آینده شهر و تحول در روستاهای ساحلی همجوار ایفا خواهد کرد و می توان از آن به عنوان محور ورودی استفاده شود.

شهردار گناوه گفت: هم‌ اینک شهرداری دارای بدهی 300 میلیارد ریالی به پیمانکاران و بخش‌های جاری کارکنان شامل معوقات کارکنان است.

حسن زاده، یکی از مشکلات همیشگی شهر گناوه را وجود دستفروشان در بازارهای این شهر دانست و گفت: با برنامه ریزی های لازم بدنبال ساماندهی 723 دستفروش این شهر هستیم.

وی افزود: 200 نفر از این دستفروشان دارای مغازه در بازار هستند که بخشی از اجناس خود را به شکل دستفروشی عرضه می کنند و مابقی شامل 100 نفر اتباع بیگانه، 200 نفر سد معبر و 230 نفر نیز دستفروش قدیمی بالای 15 سال کار هستند.

شهردار گناوه بیان کرد: این شهر با مساحت یک هزار و 250 مترمربع هم‌اکنون 65 هزار نفر را در خود جای داده که با برنامه‌ ریزی‌های انجام شده این بندر بزرگ تجاری و گردشگری ظرفیت گنجایش 120 هزار نفر را دارد.

شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر به عنوان قطب گردشگری و تجاری جنوب کشور معروف است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.