بهره برداری از درآمد تبلیغاتی در نمایشگاه کتاب شیراز

بهره برداری از درآمد تبلیغاتی در نمایشگاه کتاب شیراز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس اعلام کرد : باید درآمد تبلیغاتی نمایشگاه کتاب استان فارس صرف هزینه های آن شود.
به گزارش پایگاه خبری محیطی ، دکتر بهزاد مریدی در نشست هماهنگی نمایشگاه کتاب اظهار داشت : موضوع تبلیغات محیطی و درآمد تبلیغاتی نمایشگاه کتاب استان فارس به نحوی است که باید جلوی استفاده یک جانبه از آن گرفته شود.
وی ادامه داد : برگزارکنندگان نمایشگاه کتاب هیچ گونه امکان بهره برداری از تبلیغات محیطی آن را ندارند،حتی این مجموعه امکان نصب یک بیلبورد یا بنر در فضای نمایشگاه بین المللی شیراز را نمی دهد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : از آنجایی که نمایشگاه کتاب ، رویداد گسترده فرهنگی در هر یک از استان هاست، در جلسه ای با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد که استطاعت مالی برگزاری نمایشگاه برای همه استان ها را نداریم، بنابراین استان هایی که می توانند این نمایشگاه را برگزار کنند، محدود به چند استان است.
مریدی خاطر نشان کرد : پارسال با کمی تفاوت به واسطه میزان فروش، استقبال و شرکت ناشران، توانستیم پس از تبریز در مقام دوم برپایی مطلوب نمایشگاه قرار گیریم، لذا امسال نیز با برنامه ریزی و هم کاسه شدن تجربه های دست اندرکاران که از ۵٠ روز پیش آغاز شده، بنا بر این قرار گرفت که مقام نخست را از آن شیراز کرده و اطمینان و امید داریم این اتفاق شکل بگیرد.
وی با تاکید براینکه ثبت نام های انجام شده تاکنون ١٠درصد افزایش نسبت به شهر تبریز را نشان می دهد، گفت: باید ناشران بسیارخوبی را برای این رویداد فرهنگی جذب کنیم از این رو دست اندرکاران نمایشگاه کتاب در شیراز به شکل جداگانه با ناشران معتبر به مذاکره پرداختند و توانستند انتشاراتی که به غیر از نمایشگاه تهران، ترجیح می دهند در هیچ یک از نمایشگاه های استانی شرکت نکنند، متقاعد شدند تا در نمایشگاه کتاب استان فارس، حضور پیدا کنند.
مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی فارس با ابراز امیدواری از اینکه بتوان برنامه گسترده و مناسبی در خور نمایشگاه استان فارس برگزار شود، عنوان کرد: پیش از این برنامه زمان بندی که به مرکز اعلام شد مبتنی بر تاریخ ٢٧ آبان تا ۴ آذر ماه بود. با اینکه این برنامه تابستان درخواست شده بود و این زمان بندی به شرکت نمایشگاه ها ابلاغ شد، به هر روی برنامه تثبیت بود که در ادامه دستخوش اتفاقات مکرری شد که ناگزیر شدیم جابه جایی انجام گیرد.
مریدی بزرگترین علت جابه جایی تاریخ نمایشگاه استانی کتاب فارس را همزمانی نمایشگاه “یار مهربان” در تهران عنوان کرد و گفت: امکان حضور بسیاری از ناشران ارزشمند را به این خاطر از دست می دادیم، لذا ما ناگزیر بودیم این کار را انجام دهیم تا نهایتا جمع بندی ها به تاریخ سوم تا دهم آذر رسیدیم که با مشکلاتی همراه بود.
وی با اشاره به اینکه محل نمایشگاه تا ١٢ آذر در اختیار انبوه سازان است، ادامه داد: بنابر این با مذاکراتی که با انبوه سازان انجام گرفت، نهایتا با همکاری این بخش متقاعد شدند زمان به گونه ای تغییر کند که نمایشگاه کتاب سوم تا هشتم آذرماه برگزار شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تاکید بر اینکه نگرانی از بابت مطالبات شرکت نمایشگاه های بین المللی فارس وجود ندارد و این موارد به نحوی با همت استانداری فارس و سازمان برنامه و بودجه استان مدیریت خواهد شد، ادامه داد : با اینکه دولت به واسطه نگاه مثبت و پشتیبانی بخش کتاب را از مالیات معاف کرده است، در توان مالی فرهنگ و ارشاد نیست که هزینه های اجاره ۶روزه نمایشگاه را تامین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.