بررسی بنرهای مناسبتی حادثه پلاسکو

بررسی بنرهای مناسبتی حادثه پلاسکو

در هر نقطه عطفی از زندگی، آلام و ناراحتی وجود دارد و هر گونه آبادانی و تحول در امور زندگی و اجتماعی با زحمت توأم با رنج بدست می آید. شهامت و شجاعت نشانه مردانگی است و در بسیاری از کارها پل پیروزی بشمار می رود و این شهامت می تواند از جنس آتش نشانانی باشد که بدون پروا دست به کار می شوند و برای نجات جان انسان ها جان می بازند.

آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو تهران یکی از مکان های تجاری خرید و فروش پوشاک ضایعه ای دردناک برای ملت ایران است که خسارت های جبران ناپذیری را به همراه داشته است.

در این حادثه ناگوار آتش نشانان جان بسیاری از مردم را از تمام دل نجات دادند و در نهایت خودشان در زیر آوار جان باختند. این اتفاق برای مردم ایران غمی بزرگ است و شهادت این بزرگ مردان همیشه در یاد و خاطره ها باقی خواهند ماند.

مردم تهران و دیگر شهرستان ها با حضور در ایستگاه های آتش نشانی و تقدیم تاج گل و روشن کردن شمع با آتش نشانان و خانواده های داغدار آنها ابرازهمدردی کردند.

با این حال عدم فرهنگ سازی مناسب موجب بروز برخی مشکلات گردیده است که از جمله این عوامل سلفی گرفتن های بی موقع عده ای افراد سودجو و ناآگاهی است که مانع از رسیدن نیروهای امدادی شده بود و همچنین ازدحام زیاد جمعیت در محل حادثه حریق ساختمان پلاسکو کار امداد رسانی را بسیار دشوار کرده بود و از طرفی تصاویر منتشر شده از ایستادن مردم روی ماشین آتش ‌نشانی برای گرفتن عکس و فیلم جای بسی تاسف دارد.

به این منظور بسیاری از افراد و ارگان های دولتی و خصوصی به صورت خود جوش با تهیه پوسترهای تبلیغاتی و عکس نوشته ها در فضاهای مجازی اقدام به فرهنگ سازی نموده اند.

در این میان بسیاری از بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهرها و جاده ها به تصاویر آتش نشانان شهید و قهرمان اختصاص یافته است و از مقام والای آنان تجلیل شده است. نصب بنرهای مناسبتی حادثه پلاسکو می تواند درس بزرگی را همواره به مردم و مسئولین و نهادهای دولتی یادآور شود که گذشتن از تخلفات و بحران های پیش رو می تواند جامعه ای را داغدار نماید.

ابراز همدردی برندها با رخداد پلاسکو را می توان کاری بدیع و درخور توجه دانست، چرا که یک فاجعه باید آنقدر عمیق باشد تا بتواند قلم و زبان و ابزار و… یک جامعه را بکار ببندد و حسی تواماً از نگرانی و اندوه و تحسین را به وجود آورد، براستی که فاجعه ای بزرگ و غم انگیز است…

مجله محیطی به نوبه خود نیز حماسه این بزرگ مردان دلیر و شجاع شهیدان آتش نشان را گرامی میدارد و پیام تسلیت را به تمام ملت ایران و خانواده داغدارشان اعلام میدارد و برای ایشان آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل می نماید. نام و یاد پر آوازه این شهدای عالیقدر برای همیشه بر تارک پر آوزه ایران اسلامی خواهد درخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.