تبلیغات انجمن حمایت از بیماران MS نیوزلند

تبلیغات انجمن حمایت از بیماران MS نیوزلند

بیماری MS یک بیماری دستگاه عصبی مرکزی بوده و در این بیماری پوشش محافظ اعصابی که در داخل و اطراف مغز نخاع قرار دارند تخریب می شود که این خود باعث ایجاد طیف گسترده ای از علائم مثل از دست دادن کنترل عضلات هماهنگی بین آنها تا اختلالات بینائی می شود و به دلیل عدم وجود مشکلات مالی ، هزینه خدمات توانبخشی فشار زیادی را به بیماران ام اس تحمیل می‌کند.
انجمن حمایت از بیماران MS در همین راستا کمپین های تبلیغاتی هنرمندانه و زیبایی را خلق کرده است و به این صورت که تصویری از ماکت انسان را در مکان های پر رفت و آمد در اوکلند به نمایش گذاشته است و طراحی روی بدنه این ماکت ها به گونه ای ظریف،چیزی شبیه به یک روزنامه طراحی شده و این کمپین های تبلیغاتی به این منظور اکران شده که هر لحظه ممکن است اتفاقی رخ دهد و این پیام تبلیغاتی « با MS شما هیچ وقت نمی دانید چه خواهد شد» با نحوه طراحی آن مصداق می کند.
آژانس تبلیغاتی:Colenso BBDO, اوکلند، نیوزلند
مدیر خلاقیت: Levi Slavin
کارگردان هنری:Levi Slavin
کپی رایت:Levi Slavin, Dave Govier
عکاس:Troy Goodall
طراح:Kate Slavin

علت بروز این بیماری چیست؟

تاکنون دلیل پیدایش این بیماری مشخص نشده است ولی بنظر می رسد که بروز این بیماری ارتباطی با پاسخهای خود ایمنی داشته باشد. چیزهائی مثل یک ویروس ممکن است باعث تحریک سیستم ایمنی شده و بدن را وادار به تولید پادتنهائی کند که به اشتباه به عناصر خودی بدن حمله می کنند، در بیماری MS این پادتنها به میلین ( Myelin ) که پوشش اعصاب می باشد حمله کرده و آنها را نابود می کنند. میلین باعث می شود که پیامهای عصبی به سرعت در طول عصب منتقل شود. حال اگر این ماده تخریب شود بر روی عصب نقاطی بدون میلین بنام پلاک بوجود می آید و با گسترش این پلاکها انتقال پیام عصبی در طول عصب کند شده و یا با مشکل مواجه می شود که خود باعث بروز علائم بیماری MS می شود.

البته علاوه بر ویروس، محققان معتقدند که پاسخهای خود ایمنی (یعنی عملکرد دستگاه ایمنی علیه میزبان و نه یک عامل خارجی) می تواند در اثر عوامل محیطی و یا ژنتیکی نیز اتفاق بیفتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.