المان صلح درمیدان ۱۲ فروردین سنندج نصب خواهد شد

المان صلح درمیدان ۱۲ فروردین سنندج نصب خواهد شد

شهردار سنندج گفت: به منظور بهبود کیفیت محیط شهری المان صلح، بهار سال آینده در میدان ۱۲ فروردین این شهر نصب خواهد شد.

به گزارش محیطی به نقل از مهر منوچهر فخری صبح امروز در جریان بازدید از میدان ۱۲ فروردین سنندج، با اشاره به اینکه عملیات تخریب المان این میدان آغاز شده است، گفت: میدان ۱۲ فروردین در مسیر ورودی همدان به سنندج واقع شده است.

وی از نصب المان صلح در میدان ۱۲ فروردین سنندج خبر داد و عنوان کرد : بعد ازبرداشت مصالح المان قبلی موجود در این میدان عملیات اجرایی نصب المان صلح آغاز می شود.

شهردار سنندج در خصوص مشخصات المان صلح اظهارداشت: این المان دارای ۶ فیگور است و ۸ متر نیز ارتفاع دارد.

فخری با اشاره به اینکه المان صلح از جنس بتن است و بر وروی پایه ای به ارتفاع حدودا ۱۰ متر نصب می شود، افزود: این المان در بهار سال آینده نصب می شود و امیدواریم با نصب این المان علاوه بر ارتقای کیفیت و بهبود فضای محیط شهری شاهد ایجاد حس تعلق مکان و همچنین سبب انتقال هویت شهری در شهروندان باشیم.

وی اظهارداشت: هویت هر جامعه نشان از فرهنگ آن جامعه است و المان های شهری هم نمادی از هویت فرهنگی آن جامعه هستند بنابراین ساخت و نصب آنها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه فضاهای همساز با هویت شهری موجب آرامش و ارتقای سطح مشارکت شهروندان می شود، عنوان کرد: وجود المان های شاخص در سطح شهر باعث ارتقای زیبایی و همچنین سبب انتقال هویت شهری در اذهان می شود.

شهردارسنندج ادامه داد: با هدف رضایتمندی شهروندان و همچنین بهبود کیفیت محیط شهری نصب المان های جدید در برخی از میادین سطح شهر در دستور کار این شهرداری قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.